Pytania otagowane jako savegame

Pytania dotyczące zapisywania i wczytywania (wznawiania, przywracania) stanu gry, umożliwiając graczowi zatrzymanie i kontynuowanie gry w dowolnych momentach czasu rzeczywistego i czasu gry.

4
Jak mogę przechowywać metadane gry w pliku .png?
Spore umożliwia udostępnianie stworzonych przez gracza stworzeń poprzez eksport .pngpliku. To .pngjest zdjęcie stworzenia, ale jeśli zostanie zaimportowane do gry, informacje o stworzeniu (takie jak tekstury, rozmiar i kształt) również będą z nim związane. Jak mogę wdrożyć taką funkcję?

3
W jakim katalogu pisać pliki / dane do zapisywania gier?
Potrzebuję określonej listy katalogów, jednego lub więcej na platformę, gdzie umieścić pliki zapisywania gier i inne dane generowane przez grę . Albo na podstawie specyfikacji programisty systemu operacyjnego, albo dlatego, że nie ma rekomendacji. Podaj jedną odpowiedź na platformę , z różnymi katalogami. Najlepszym przykładem jest sposób uzyskania lokalizacji katalogu …
37 savegame 


9
Jak utworzyć plik zapisu dla gry w C ++?
Kończę programowanie na kurs programowania gier wideo i chcę wiedzieć, jak utworzyć plik zapisu dla mojej gry, aby użytkownik mógł grać, a następnie wrócić później. Każdy pomysł, jak to się robi, wszystko, co zrobiłem wcześniej, to programy uruchamiane pojedynczo.

5
Jak mogę chronić moje zapisane dane przed przypadkowym włamaniem?
Jakie są opcje bezpiecznego zapisywania danych gry? Interesują mnie rozwiązania specjalnie dostosowane do C ++. Szukam czegoś, co jest szybkie i łatwe w użyciu. Martwię się tylko o przechowywanie prostych informacji, takich jak Które poziomy są i nie są odblokowane Wynik użytkownika dla każdego poziomu Znowu jestem ciekawy, jakie są …

4
Jak zapisać stan gry?
Jaka jest procedura stosowana przez programistów gier w celu zapisywania i wznawiania stanu gry? jak pliki / mapowania. Chcę go zapisać na potrzeby gry typu tower defense i używam silnika gry unity3D.


1
Jak mogę wdrożyć stan trwały dla obiektów zdefiniowanych na poziomie?
Opracowuję 2D Metroidvania, która składa się z szeregu powiązanych ze sobą poziomów, które można ponownie odwiedzić. Każdy poziom jest reprezentowany przez kafelkowy plik TMX , w którym określiłem, gdzie pojawiają się różne obiekty różnych klas duszków (na przykład wrogowie, przetworniki, dźwignie itp.). Podczas uruchamiania nowej gry, ładowania zapisanej gry lub …

4
Jak ratować świat proceduralny?
Niedawno czytałem o tym, jak tworzyć światy proceduralne ... ale jak je uratować? W grach takich jak Terraria lub Minecraft użytkownicy mogą dowolnie modyfikować krajobraz, ale tego świata nie można odtworzyć od początku. Jakie techniki są używane do ratowania proceduralnych, ale modyfikowalnych światów?

3
Zapisujesz stan gry roguelike?
Pracuję nad podstawowym roguelike przy użyciu HTML5 i jQuery, i natknąłem się na problem. W obecnym stanie gry system zapisuje stan gry tylko za każdym razem, gdy użytkownik porusza się między piętrami - aby zminimalizować koszty ogólne. Niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli użytkownik wpakuje się w kłopoty, może po …
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.