Pytania otagowane jako lubrication

17
Kiedy nie powinienem używać WD-40?
Wygląda na to, że WD-40 może być używany do smarowania niemal wszystkich metalowych części. Czy istnieją nieoczywiste przypadki, w których stosowanie WD-40 będzie szkodliwe dla smarowanych elementów?
106 lubrication 

5
Jakiego rodzaju smarowania należy użyć do zamka?
Niedawno znacznie ułatwiłem otwieranie zamka Yale na moich drzwiach, rozpylając tam trochę WD-40. Jednak właśnie widziałem to pytanie na WD-40, które nie było „prawdziwym” środkiem smarnym, i zastanawiałem się, czy stosowne jest stosowanie w zamkach Yale?

2
Dlaczego dokładnie WD-40 nie jest prawdziwym smarem?
Według tej odpowiedzi WD-40 nie jest prawdziwym smarem . Nie rozumiem - mówi nawet Wikipedia Długotrwały składnik aktywny to nielotny, lepki olej, który pozostaje na powierzchni, zapewniając smarowanie i ochronę przed wilgocią. co brzmi dość solidnie. Czego dokładnie brakuje WD-40, co uniemożliwia, że ​​jest prawdziwym smarem?

7
Smar do skrzypliwych drzwi
Szukam długoterminowego rozwiązania dla moich skrzypiących drzwi. Nasz dom wyposażony jest w mosiężne zawiasy we wszystkich drzwiach, a ostatnio zaczęły skrzypnąć. Wypróbowałem kilka smarów na bazie silikonu, ale żaden nie rozwiązał tego problemu na stałe.


6
Jak smarować plastikowe rolki do przesuwanych drzwi szafy?
Właśnie zainstalowałem nowe przesuwane drzwi szafy, ale niestety są one nieco skrzypiące / głośne podczas pracy. Są to „niezawodne” drzwi Lowes, faktyczną firmą, która je produkuje, jest SGA . W instrukcjach i na ich stronie internetowej nie ma nic na temat sugerowanej konserwacji / smarowania. Nie jestem do końca pewien, …

1
Czy można używać sproszkowanego grafitu do smarowania mechanizmu otwierania drzwi garażowych?
Właśnie ze względu na smarowanie mojego otwieracza do drzwi garażowych i powiązanych części, i chociaż mam trochę smaru silikonowego, zastanawiałem się, czy mógłbym być lepszy. Mogę powiedzieć, że jest dobry na wszystkie części (sprężyny, gąsienice, rolki, łańcuch i śruby), ale ostatnio słyszałem o sproszkowanym graficie jako bardzo skutecznym smarze i …1
Smarowanie silnika pompy Armstrong S-25?
Niedawno wymieniłem przeciekający zespół łożyskowy w mojej pompie Armstrong S-25. Poprzedni wymagał smarowania, nowy to trwale smarowany model MF / BF. Nie mogę się doczekać, aby smarować zespół łożyska, ale co z silnikiem? Oryginalna instrukcja dostarczona z pompą wskazuje, że silnik ma miseczki olejowe, które należy smarować na początku każdego …
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.