Smarowanie silnika pompy Armstrong S-25?


0

Pompa Armstrong S-25Niedawno wymieniłem przeciekający zespół łożyskowy w mojej pompie Armstrong S-25. Poprzedni wymagał smarowania, nowy to trwale smarowany model MF / BF. Nie mogę się doczekać, aby smarować zespół łożyska, ale co z silnikiem? Oryginalna instrukcja dostarczona z pompą wskazuje, że silnik ma miseczki olejowe, które należy smarować na początku każdego sezonu. Jednak nie widzę miseczek ani żadnych wlotów, do których można by dodać olej. Jak mógłbym przejść do smarowania silnika?


Czasami porty oleju to małe otwory na każdym końcu silnika. Niektórzy producenci mopsów z tworzyw sztucznych, niektórzy są po prostu otwarte.
Ed Beal,

W tej chwili kocioł pracuje (jeszcze zimno na zewnątrz), ale mam identyczny silnik w magazynie (hałasował i wymieniłem go kilka lat temu). Usunąłem wsporniki w celu dokładnej kontroli i po prostu nie mogę znaleźć żadnych portów, w których można by uzupełnić olej smarowy, bez ograniczeń. Teraz instrukcja mówi, aby dodać olej do silników z miseczkami olejowymi (sugerując, że niektórzy mogą ich nie mieć). Pamiętam jednak stare szlifowanie silnika i chciałbym tego uniknąć w przypadku nowego. Zdziwiony.
Roz

Nowy silnik prawdopodobnie ma podwójne uszczelnione łożyska, które nie mają możliwości dodania świeżego smarowania, w dużych silnikach zwykle zamawiam podwójne uszczelnienie i pociągam 1 stronę, aby można było dodać smar, ale te silniki mają otwory smarowe, aby dodać smar.
Ed Beal,

Dziękuję za odpowiedź. Chyba między trwale nasmarowanym zespołem łożyska a silnikiem, to sprawia, że ​​moja pompa naprawdę nie wymaga konserwacji :) Usiądź i patrz, jak przeżyje ...
Roz

Odpowiedzi:


-1

Ten czarny plastikowy okrąg to miejsce, do którego powinien dotrzeć olej / smar. Obróć, aby go poluzować, a następnie wyciągnij.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.