Jakiego rodzaju smarowania należy użyć do zamka?


27

Niedawno znacznie ułatwiłem otwieranie zamka Yale na moich drzwiach, rozpylając tam trochę WD-40.

Jednak właśnie widziałem to pytanie na WD-40, które nie było „prawdziwym” środkiem smarnym, i zastanawiałem się, czy stosowne jest stosowanie w zamkach Yale?


5
Czy fakt, że zamek jest w Yale, ma znaczenie w tym pytaniu? Być może tekst pytania mógłby zostać zmieniony, aby pytanie było bardziej ogólne.
Chris Cudmore,

@chris: to zamki Yale, które muszę smarować, więc tak, to prawda. Jeśli wszystkie zamki wymagają tego samego smarowania, można by je uczynić bardziej ogólnym, ale równie obecność „Yale” pomaga ludziom je znaleźć, jeśli szukają porady na temat smarowania zamków Yale.
Paul D. Waite,

3
WD-40, nie jest prawdziwym smarem. Ma dużo rozpuszczalnika, jest wypieraczem wody stosowanym do spowalniania korozji. Podczas gdy jest chwilowo smarujący, większość z niego odparowuje, a oleisty film pozostały po to, aby uszczelnić wodę.
Fiasco Labs

1
@Paul mówiąc, że twój zamek jest zamkiem Yale, nie jest szczególnie użyteczny ani opisowy. Yale produkuje wiele rodzajów zamków, podobnie jak wielu innych producentów zamków. Niektóre zamki Yale będą miały więcej wspólnego z powiedzmy zamkiem Lockwood niż inne zamki Yale. Jest to co najmniej zbędne i myślę, że mylące.
wide_eyed_pupil

Jest to co najmniej zbędne i mylące, chyba że wspominasz o dokładnym modelu zamka.
wide_eyed_pupil

Odpowiedzi:


20

OLD ODPOWIEDŹ (Poprawiono poniżej)

Proszek grafitowy jest preferowanym środkiem smarnym do zamków. Powinieneś być w stanie zdobyć go w dowolnym sklepie z narzędziami w butelce o ściśniętym powietrzu, co pozwala ci wydmuchać go prosto w rowek. Będziesz musiał chwilę poczekać, zanim go założysz, ponieważ pozostały WD-40 go zużyje.

EDYCJA: Zgodnie z komentarzem MrSquonk poniżej - Spróbuj pokryć klucz i wprowadzać go powoli. Jest mniej bałagan.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

PÓŹNA EDYCJA: Komentarz poniżej edytowany w odpowiedzi. Proszę przeczytać cały wątek komentarza.

Yale USA mówi:

Cylindry Yale® KeyMark® są smarowane fabrycznie smarem Teflon®. Butle należy smarować okresowo w zależności od warunków otoczenia i użytkowania. LAB Lube jest zatwierdzonym środkiem smarnym. Uwaga: Nie zaleca się smarowania cylindrów olejem ani mieszania smarów. „

LAB Lube

  • Mikronizowany proszek politetrafluoroetylenu (PTFE)

  • Suchy, biały proszek smarujący, który nie „zlepi się” jak grafit.

  • Doskonały środek do walki z tarciem

Doskonale, na zdrowie Chris, dobrze wiedzieć.
Paul D. Waite

8
Chociaż zgadzam się co do zasady, moje doświadczenie jest takie, że próba wdmuchiwania proszku grafitowego do zamka Yale za pomocą takiej butelki skutkuje większą ilością proszku grafitowego poza zamkiem niż w środku. Jestem całkiem zadowolony z grafitu, oleju lub WD40, ale ja zawsze pokrywaj klucz tym, którego używam, i stopniowo wkładaj go do zamka Yale, aby go uwolnić.
MisterSquonk

3
Jeśli umieścisz tam WD-40, prawdopodobnie będziesz potrzebował ślusarza, aby go rozdzielić i oczyścić.
staticsan

1
Warto spojrzeć na odpowiedź @ GrahamWilliamson poniżej, która zawiera odmienne rady wydane przez samych Yale.
tomfanning

3
@tomfanning, co jest sprzeczne z innymi działami Yale, które oferują smar grafitowy do zamków marki Yale.
Fiasco Labs

7

W przypadku zamków, które są w tak złym stanie, że nie można w nich dostać proszku grafitowego, można najpierw użyć odrobiny LPS 1 (smar beztłuszczowy). Nie używaj żadnych smarów silikonowych, to jest DALEJ gorsze niż WD-40 (miałem faceta, który przyszedł z kilkoma zamkami, które to zrobił, co skończyło się dla niego dużym nakładem pracy, aby rozwiązać ten bałagan )!


1
+1 na LPS1 bez smaru. Używałem go wcześniej na drzwiach, które były bardzo deszczowe, i które ciągle zmywały grafit. Nie przyciąga brudu.
Fiasco Labs

Czy możesz podać odniesienia do porady, aby nie używać smaru silikonowego? Znalazłem inne źródła, które twierdzą, że silikon nadaje się do zamków, np. Naturalhandyman.com/iip/infxtra/infsil.html , dummies.com/how-to/content/how-to-lubricate-a-door-lock.html, więc nie nie wiem w kogo uwierzyć. Właśnie nasmarowałem silikonem dwa zamki do drzwi domu, więc mam nadzieję, że mają rację.
LarsH

4

Ta strona na YaleDoor.co.uk

http://www.yaledoor.co.uk/blog/post/2012/05/01/Home-Door-Lock-Maintenance-Tips.aspx

Mówi odwrotnie ... „Dowolny,„ uniwersalny ”olej lub smarowanie wykona zadanie, ale pamiętaj, aby nigdy nie smarować zamków drzwi grafitem proszkowym, ponieważ wyrządzi więcej szkody niż pożytku. Wystarczy włożyć słomkę (która jest standardowo dostarczane ze smarami, takimi jak WD40) do cylindra zamka i spryskać! ”

Teraz jestem zdezorientowany


Huh To jest dziwne. Wiem, że użyłem WD-40 na zamku Yale w moich drzwiach wejściowych, które później stały się trochę lepkie, a potem pękły 18 miesięcy później. Nie mam pojęcia, czy te dwa fakty były ze sobą powiązane.
Paul D. Waite

4
Co jest zabawne, ponieważ Yale w Południowej Afryce zaleca smarowanie zamków ich marką Yale Just-A-Puff Graphite. Nakładać co 2-3 tygodnie w ekstremalnych warunkach. yalelock.co.za/en/Internal-Pages/Archive/yale-Africa/ProductsDB/... Smary na bazie oleju przyciągają brud i utleniają się po pewnym czasie w gumowatą substancję, co prowadzi do zatykania się kubków.
Fiasco Labs

2
Mój lokalny ślusarz polecił WD40 (ale dla zamka wpuszczanego). Byłem zaskoczony, ponieważ wiem, że jest kontrowersyjny jako smar. Witryna WD40 mówi: „WD-40® może ... smarować zamki, zawiasy i wszystkie ruchome części”, ale nie są aż tak bardzo powściągliwi wobec cudów swojego produktu.
RedGrittyBrick

Mamy jedną lepszą na podłodze. LAB Locksmith Lube. Mikronizowany proszek PTFE, nie zbrylający się jak grafit, nie utlenia się w lepką lepkę i nie przyciąga brudu jak produkty ropopochodne.
Fiasco Labs,

1
Czy to był link od producenta, Yale? Link do strony yaledoor.co.uk nie został znaleziony 404, a cała witryna to „Sash Windows of London”
Xen2050

2

Pomyśl o WD-40 jako o bardzo dobrym środku czyszczącym, a nie o smaku. Jeśli użyjesz WD-40 do smarowania czegokolwiek, prawdopodobnie w najbliższej przyszłości będzie się on ponownie kleił / piszczał. Sam używam silikonowego sprayu w cylindrach zamka. Grafit lub PTFE mogą być lepsze lub gorsze, nie wiem.


2

Właśnie rozmawiałem z kimś z Yaledoor w ich dziale technicznym, który doradził 3-w-1 lub inny „olej do lekkiej inżynierii”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.