Jak smarować plastikowe rolki do przesuwanych drzwi szafy?


11

Właśnie zainstalowałem nowe przesuwane drzwi szafy, ale niestety są one nieco skrzypiące / głośne podczas pracy. Są to „niezawodne” drzwi Lowes, faktyczną firmą, która je produkuje, jest SGA . W instrukcjach i na ich stronie internetowej nie ma nic na temat sugerowanej konserwacji / smarowania.

Nie jestem do końca pewien, z czego wykonane są rolki, są to jakieś plastikowe lub nylonowe rolki, które pasują do wytłaczanego aluminium.

wałek zamontowane drzwi

Jakiego rodzaju smaru mogę użyć, aby nie zniszczyć plastiku ani nie zetrzeć go z czasem z kurzu / itp.?

Odpowiedzi:


11

Wszelkie suche smary silikonowe w sprayu również będą odpowiednie. Nie należy stosować smarów na bazie ropy naftowej ani WD40. Smary mokre przyciągają brud i kurz i stają się bardzo nieuporządkowane. Ta sama rada dotyczy zawiasów drzwiowych.


Skończyło się na tym, że użyłem „jig a loo” opartego na krzemie (sklep z pudełkami, do którego niespodziewanie poszedłem, nie miał dużego wyboru). Wygląda na to, że zrobił to samo, mam nadzieję, że przetrwa próbę czasu.
gregmac

Za każdym razem, gdy zaczyna się wiązać, spróbuj!
domy Shirlock

2
Minął już ponad rok, żadnych problemów. Kilka dni temu właściwie zrobiłem im szybki spray, ale tylko dlatego, że miałem pisk w drzwiach (nie tych), więc obróciłem się i nasmarowałem wszystkie zawiasy i tym podobne.
gregmac

Cieszę się, że odniosłeś dobry sukces z silikonowym olejem. Jest to jedyny produkt, którego użyję do zawiasów, okien i zamków.
domy Shirlock

9

PTFE (teflon aka ® ) do opryskiwania, takich jak to powinno wystarczyć. Są one szeroko dostępne i dostępne w kilku markach, więc powinieneś być w stanie łatwo je znaleźć.

Pisk pochodzi głównie z walca obracającego się wokół jego osi, więc rozpylam trochę między nimi i kilka razy obracam walec, aby go rozprowadzić. Usuń nadmiar ręcznikiem papierowym. Nie mam problemów z zapychaniem się kurzem (i myślę, że mam więcej niż mój uczciwy udział w kurzu!).


3

Inną opcją jest sproszkowany grafit, dostępny w każdym sklepie domowym w małej tubie za około 2 dolce - odrobinę wciśnięty w obszar wałka / osi, skąd pochodzi pisk. Działa to doskonale również w przypadku zawiasów drzwiowych i nie ma wad olejów w sprayu, takich jak WD40 (lepki, szybko się zużywa itp.).


0

Właśnie wprowadziliśmy się do domu w stylu ranczo Mission Viejo 1987. Ma dużo drewna z nylonowymi rolkami na szafach i drzwiach szafy itp. Odkryłem, że ArmorAll Original jest najlepszym środkiem smarnym do nylonowych rolek i części. Niedrogi, łatwy w aplikacji, czyści i smaruje. Później wydaje się, że nie zbiera żadnych resztek.


0

Lowes ma produkt nr 650814 Model # 12007, „Smarownica 3-IN-ONE 2 uncje”

Kupiłem go na podstawie tych zaleceń.

Krótki „wąż” / dysza pozwala mi spryskać koła na miejscu, a 4 szafy później są ciche i zauważalnie łatwiejsze do zamknięcia.


-1

Właściwie użyłem świecy, przetarłem świeczkę po suwakach. Działa świetnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.