Jakie są wskazówki dotyczące smarowania drzwi garażowych?


8

Czy są jakieś braki w smarowaniu drzwi garażowych?

Znalazłem produkt Prime Flo na stronie internetowej Home Depot.

Czy mogę nasmarować dużą sprężynę u góry bramy garażowej? Co z szynami garażowymi? Co z relingiem z otwieracza garażu, który sprawia, że ​​wszystko działa?

Odpowiedzi:


14

Szynę z drzwi garażu należy nasmarować białym smarem litowym, bez względu na to, czy jest to łańcuch, czy śruba. Przełóż po nim smarem smaru, a następnie kilkakrotnie przesuń drzwi garażu w górę i w dół.

Koła, rozstaw kół i sprężynę należy smarować ulubionym olejem smarowym - nie WD-40, który jest środkiem czyszczącym i penetrującym, a nie smarem - ale rzeczywistym środkiem smarnym. Myślę, że zwykle używam silikonowego klucza do cieczy .

Jeśli brama garażowa nadal nie działa, sprawdź ustawienie prowadnic, aby upewnić się, że nie są wiążące. Sprężyna może wymagać ponownego naprężenia, co NIE jest (moim zdaniem) projektem DIY.


żeby wyjaśnić, łańcuch / śruba odsłoniła się na dole. Jak wlać tam smar, aby nie spadł na podłogę garażu?
Brian

Zwykle jest odsłonięty zarówno na górze, jak i na dole - wejdź na drabinę i spójrz. Jeśli nie, biały smar litowy bardziej przypomina pastę do zębów niż spray - wystarczy wsunąć tam końcówkę i wycisnąć.
Karl Katzke

Karl: Zaraz. idealna rada. @OAOD: biały smar litowy nałożony za pomocą małej rurki z boku pojemnika z aerozolem będzie się kleił i pracował, nie wycieknie ani nie spadnie, chyba że zostaniesz uniesiony i zbytnio nałożony.
domy Shirlock

-1

Nie smaruj prowadnic rolkowych. Smaruj tylko części ruchome i górną część szyny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.