Kiedy nie powinienem używać WD-40?


106

Wygląda na to, że WD-40 może być używany do smarowania niemal wszystkich metalowych części.

Czy istnieją nieoczywiste przypadki, w których stosowanie WD-40 będzie szkodliwe dla smarowanych elementów?


56
Nie łącz WD-40 z taśmą klejącą, ryzykujesz powstanie czarnej dziury.
Adam Prax

1
Zapalniczka wydaje się złym pomysłem na „smarowanie”.
Spechal

32
Ponadto nie jest przeznaczony do ... użytku osobistego .
Jay Bazuzi,

8
Z udzielonych odpowiedzi jasno wynika, że ​​zadałeś dokładnie odwrotne pytanie, które powinieneś zadać, a mianowicie: „Kiedy powinienem używać WD-40?” Do tej pory dowiedzieliśmy się, że nie jest to smar, zaatakuje plastik, lakier (izolacja na przewodzie magnetycznym w silniku) itp. Tak naprawdę służy tylko do czyszczenia wody z przedmiotów i działa jak słabo przenikający smar . To trochę jak szwajcarski scyzoryk, ponieważ można go używać do różnych rzeczy, ale tak naprawdę nie powinieneś. Użyj odpowiedniego smaru do pracy, a na dłuższą metę będziesz szczęśliwszy.
Andrew Beals,

14

Odpowiedzi:


62
  1. Broń palna - nigdy nie należy używać WD-40 do czyszczenia lub konserwacji broni palnej.
  2. Łańcuchy napędowe dowolnego typu - ponieważ WD-40 nie jest środkiem smarnym, naprawdę nie będzie dobrze działać na łańcuchach napędowych dowolnego typu.
  3. Koła zębate dowolnego typu - WD-40 nie ma wystarczającego efektu smarowania, aby był użyteczny na każdym rodzaju przekładni. Należy stosować wyłącznie określone smary przekładniowe.
  4. Zamki - Zamiast tego użyj sproszkowanego grafitu lub sprayu silikonowego.

2
WD-40 jest środkiem smarnym.
xpda,

21
Nie, to nie jest naprawdę. Zobacz inne odpowiedzi.
tomfanning

4
@tomfanning „WD-40 czyści / odtłuszcza, wnika w celu poluzowania zakleszczonych części, zapobiega korozji i jest lekkim środkiem smarnym”. wd40.com/faqs Istnieje jeszcze kilka wzmianek o tym, że WD-40 jest środkiem smarnym na stronie. Zawiera olej mineralny, który jest lekkim środkiem smarnym.
xpda,

2
Widziałem, że ślusarze używają WD-40 w zamkach. (Nie mogę jednak ręczyć za to, że są dobrymi ślusarzami. Ten, który zmienił mój zapłon, nie użył go ponownie, aby pasował do moich kluczy.)
aij

1
@xpda, nie mogę Liczyć, ile razy ludzie wypowiadali bzdury: „WD-40 nie jest środkiem smarnym! To wypieracz wody!” Idź do dowolnego sklepu ze sprzętem, a prawie każdy urzędnik wydaje się chrupać, gotowy „uczyć” tego ludzi. Kiedy to się dzieje, kieruję je do najczęściej zadawanych pytań na stronie, tak jak ty. To naprawdę trochę szaleństwa. Może trochę jak opowieść o odwróconych żonach, tyle że chcą przeskoczyć wyspy, żeby ci o tym opowiedzieć.
tgm1024

44

WD-40 robi wiele rzeczy, niestety oznacza to, że nic nie robi dobrze.

Jako środek smarny WD-40 jest bardzo cienki i cieknący. WD-40 smaruje przez krótki czas, ale szybko ucieka. Jest to efekt uboczny, ponieważ jest penetrantem. Gdyby był grubszy dla lepszego smarowania, nie penetrowałby dobrze.

WD-40 jest WIELKĄ opcją szybkiej naprawy i jednej puszki. Używam go w tej roli, dzięki czemu wszystko idzie wystarczająco długo, aby pozwolić mi ukończyć bieżące zadanie i wrócić do sklepu. Tam mogę dostać się do moich prawdziwych penetrantów (Kroil, PB Blaster) i moich prawdziwych smarów (olej, biały lit) i naprawić problem.

Dodatkowa wskazówka: owiń puszkę WD-40 kilkoma zwojami taśmy klejącej. Masz teraz dwa najlepsze cudowne rozwiązania w jednym pakiecie.


4
A WD-40 jest naprawdę dobry w usuwaniu wszystkiego, co zostało z wcześniej nałożonego grubszego smaru.
Vebjorn Ljosa

22

Nigdy nie używaj WD 40 do zawiasów drzwi lub czegokolwiek, co chcesz utrzymać w czystości. Przyciąga brud i kurz. Spowoduje, że szpilki zawiasu staną się czarne.


12
Co byłoby dobre dla zawiasów drzwiowych?
Paul D. Waite

4
Jest to również powód, dla którego nigdy nie używasz go w zamkach, zwłaszcza w bolcach. Mój brat (ślusarz) przeklinał ludzi, którzy próbowali „wyczyścić” szklankę za pomocą WD-40. I on nie jest strasznym człowiekiem.
staticsan

1
@ PaulD.Waite Bardzo lekki olej jest dobry na zawiasy. popularna marka nazywa się 3-w-1 Oil. Chociaż nie jest tak łatwy do nałożenia, olej roślinny (rodzaj używany do gotowania) będzie działał i możesz go nawet umieścić w sprayu (marka Pam), ale nie otrzymuj tego rodzaju mąki lub aromatu.
Chris E,

4
Olej 3 w 1 przyciągnie brud i kurz tak samo źle, jak WD-40. I jeśli chodzi o materię, to każdy inny rodzaj oleju lub smaru. W przypadku zamków można użyć proszku grafitowego, w przypadku zawiasów drzwi wystarczy naturalne polerowanie przy ich użyciu.
Jonathan Allen,

1
„w przypadku zawiasów drzwi wystarczy naturalne polerowanie przy ich użyciu”. O tak? Powiedz to do moich zawiasów drzwiowych. Drzwi otwieram i zamykam kilka razy dziennie, ale jakoś nadal wydaje głośne skrzypienie za każdym razem. Jeśli nie WD-40, jaki produkt sugerowałbyś do wyciszania skrzypiących zawiasów drzwiowych? (A jeśli martwisz się, że WD-40 zmieni kolor pinów zawiasu na czarny, to proszek grafitowy nie wydaje się użyteczną alternatywą ... :)
Josh

19

Nie porusza się i powinien = WD40
Jeśli się porusza i nie powinien = taśma klejąca

WD40 jest stosowany tylko jako natychmiastowy smar, np. na zakleszczoną śrubę lub jako środek dyspergujący wodę. Nie używaj go tam, gdzie potrzebujesz długoterminowego smarowania, np. W łańcuchu rowerowym.


2
ach, motto starych roadies. Był trzeci przypadek, ale nie jest bezpieczny dla tej witryny.
Agos

Wariant granatowy: Jeśli się nie porusza i nie powinien, pomaluj go na szaro.
JRaef

18

Kostki Rubika. Poważne kostki smarują swoje kostki Jigaloo, silikonem CRC, a nawet wazeliną. Ale będzie wskazywać i śmiać się z noobów, którzy używają WD-40, ponieważ topi on kostkę, prawdopodobnie ją chwytając. Jednak ludzie to robią.


8
WD-40 zawiera destylaty ropy naftowej (np. Rozcieńczalnik do farb), które mogą rozkładać niektóre tworzywa sztuczne.
myron-semack

16

Łańcuchy rowerowe!

WD40 zniszczy łańcuch rowerowy, a koła zębate zużyją się szybciej. Wciera brud, brud działa jak środek ścierny, a nie smarujący.


Spróbuj smaru lub ciężkiego oleju przekładniowego, który naprawdę przyciąga brud. Szczególnie podoba mi się olej WD-40 lub olej 3-w-1 do mojego roweru, ponieważ nie trwa on długo.
Jonathan Allen,

2
WD-40 nie zniszczy łańcucha rowerowego. Poluzuje zardzewiały łańcuch. Rdza i brud zrujnują łańcuch rowerowy. Jednak smary woskowe lub teflonowe utrzymają czystość łańcucha rowerowego (i możesz jechać szybciej).
xpda,

2
@JonathanAllen: Niektórzy twierdzą, że nigdy nie należy smarować brudnego łańcucha: albo nie należy go w ogóle smarować, albo należy go dobrze wyczyścić przed naoliwieniem. Inni się nie zgadzają. Zobacz tutaj . Zobacz także to pytanie , które omawia, czy wskazana jest najprostsza strategia.
niezapomniany

14

Instrumenty muzyczne.

Moja siostra pracuje w sklepie muzycznym, a ojciec zniszczył klarnet za 800 USD, używając WD-40 w „skrzypiącej części”.


13

Zablokować cylindry. Nigdy w cylindrach zamka. Klamki, kłódki itp. - pozostawione resztki po prostu przyciągną brud i żwir i przedwcześnie zużyją się.

Dał mi to kolega z college'u, którego tata pracował nad personelem konserwacyjnym - więc zrobili dużo zamków !! Prawdopodobnie zajęło to lata, aby zobaczyć wzór, ale jakikolwiek zamek, który zastrzelili WD-40, ostatecznie zawiódł przed zamkami niezamkniętymi WD.


2
W tym przypadku nie używaj żadnych olejów do zamków. Jeśli musisz coś użyć, użyj proszku grafitowego.
Jonathan Allen,

12

Osobiste doświadczenie: elektryk powiedział mi, żebym nigdy nie wciskał WD40 do silnika elektrycznego (wentylatora wyciągowego w łazience), ponieważ można go zapalić.


2
Tak, jak każdy olej.
Jonathan Allen,

3
Lekkie oleje będą. Olej silnikowy nie. Ale ciężko jest tam dostać olej silnikowy.
xpda,

W dawnych czasach było o wiele łatwiejsze do palenia, zwykłem puszczać w jeepie Cary, dobry ciężki strzał w oponę, która została zrzucona z obręczy, a zapalniczka ponownie osadzała oponę, aby mogła zostać napełniona pompą ręczną . Zmienili formułę lub propelent, a nowe rzeczy nie są tak łatwopalne.
Ed Beal

11

Nigdy nie należy go używać w broni AirSoft lub PaintBall, ponieważ topi uszczelki.


10

Przeczytałem raz artykuł mechanika zegarowego, który opisał, jak zły jest WD-40 dla precyzyjnych mechanizmów zegarowych. Główny powód został już podany: przyciąga brud, który działa jak środek ścierny i ostatecznie gumuje działanie.


5

Jeśli potrzebujesz czegoś, co wymaga długotrwałego smarowania, rozważ spray na bazie silikonu. Wchodzi w puszkę, podobnie jak WD-40, ale lepiej „wtyka”.


4

Atakuje także okna z poliwęglanu, takie jak Tufak lub Lexan. NIE zaleca się strzelania przez okno kuloodporne po nałożeniu.


1
Dobra rada! WD-40 utrudni widok przez okno z poliwęglanu.
xpda,

3

Z tego samego powodu, którego nie użyjesz na zawiasach drzwi, nigdy nie należy go używać do mechanizmów krzeseł i sof. Ponieważ WD-40 przyciąga kurz i zmienia kolor na czarny, z czasem gromadzi się brud w ruchomych częściach i ostatecznie zacznie spadać na wykładzinę, tworząc straszny czarny bałagan, którego prawie nie da się usunąć.


3

Nigdy nie używaj WD-40 do czegoś, co zostało już nasmarowane (np. Białym smarem litowym itp.). WD-40 zepsuje tłuszcz i zrobi prawdziwy bałagan.


3

WD-40 służy do wypierania wody, stąd inicjały.

Nie jest przeznaczony do niczego innego. Reszta to marketingowa pluć i blask. Poważnie, gdyby ten sam zespół ds. Marketingu pracował dla masła orzechowego Jiffy, można by tego użyć w przyborniku zamiast WD-40.

W każdej kategorii, w której ludzie używają WD-40, są lepsze produkty. Pomyśl o tym jako o „uniwersalnej rzeczy Harbour Freight, która występuje w pojemnikach z aerozolem” i odpowiednio ustaw swoje oczekiwania.

Jest również znany z niszczenia plastiku lub gumy. Natryskiwałem go na wstążki do drukarek, aby przedłużyć ich żywotność. Z umowy wyciągnąłem rozwarstwioną głowicę drukującą za 150 USD.

Jeśli uważasz, że jestem cyniczny, moja lokalna stacja benzynowa ma WD-40 za puszkę za 6,50 USD, a Klucz do Płynów za 4,50 USD za puszkę. Nie ma tego powodu, ale siła marki.

Edycja: Nie miałem racji. W rzeczywistości WD-40 został zaprojektowany do polerowania twojego pocisku .

Poważnie. Został stworzony do wcierania / natryskiwania aluminiowej powłoki pocisku SM-65 Atlas, aby zapobiec korozji. Właściwie w tym celu wykonano 40 prób znalezienia odpowiedniej formuły. Żaden z nich nie uwzględnił w najmniejszym stopniu zastosowania oleju penetrującego.


1
Hej, masło orzechowe ma wiele bardzo dobrych zastosowań ...
JRaef

2

Każdy silnik elektryczny, nawet jeśli wirnik utknął z brudnego, wysuszonego smaru! Pomyśl o piskliwych silnikach dmuchaw piecowych, wentylatorach, które nie chcą się uruchomić, silnikach kosiarek itp.

Rozpuszczalnik nie tylko usuwa wszelkie pozostałe smary, ale może stopić druty cewki (lekko powlekane druty miedziane skręcone w silnikach elektrycznych) i spowodować zwarcie elektryczne. Nowy silnik wentylatora! 200 $!

Użyłem go, aby uruchomić odśnieżarkę, która działała dobrze na 1 użytek, a potem już nigdy nie biegł (prawdopodobnie z powodu higroskopijnej natury WD-40). Najwyraźniej są INNE WD - #'s


Używam wd40 w silnikach z łożyskami oillitowymi przez cały czas bez awarii drutu lub uszkodzenia lakieru na drutach, gdy smar rozkłada się wd40 to świetny sposób na poruszenie rzeczy, a następnie dodanie odpowiedniego oleju lub smaru.
Ed Beal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.