Dlaczego dokładnie WD-40 nie jest prawdziwym smarem?


22

Według tej odpowiedzi WD-40 nie jest prawdziwym smarem . Nie rozumiem - mówi nawet Wikipedia

Długotrwały składnik aktywny to nielotny, lepki olej, który pozostaje na powierzchni, zapewniając smarowanie i ochronę przed wilgocią.

co brzmi dość solidnie.

Czego dokładnie brakuje WD-40, co uniemożliwia, że ​​jest prawdziwym smarem?


1
Uwaga dodatkowa, tylko dlatego, że wikipedia i / lub materiały marketingowe tak mówią, nie oznacza, że ​​to prawda.
Web

1
„WD” to skrót od „Water Displacement”. Bez cytatu, ale jeśli pamiętam, został użyty do zetknięcia wody / szronu i pierwotnego zatrzymania go w kosmicznych pojazdach.
Mark Schultheiss,

Odpowiedzi:


26

WD-40 składa się z wielu różnych chemikaliów, a tylko około 10-20% z nich to smary. Nawet wtedy ta niewielka ilość jest tylko bardzo lekkim smarem mineralnym. Większość innych składników ma pomóc w penetracji, ale są lotne i mają odparować.

WD-40 zapewnia długotrwałe smarowanie, ale problem polega na tym, że składniki lotne rozpuszczą się i wyparą wszelkie istniejące środki smarne (np. Smary), a następnie większość WD-40 wyparuje. Tak naprawdę nie należy go stosować do niczego, co wymaga smarowania podporowego (a przynajmniej odpowiedni smar powinien zostać ponownie dodany jakiś czas po użyciu WD)


Czy dotyczy to sprzętu i kół rowerowych?
JL01

6
@ JL01: Zdecydowanie - łańcuch zawiera smar za uszczelkami na każdym ogniwie, należy używać wyłącznie smaru do łańcuchów rowerowych. Koła też - wszystko, co ma łożyska (piasty kół, łożysko korby itp.) Nie powinno być polewane WD - jeśli to zrobisz, Twoje łożyska szybko się zużyją.
UpTheCreek

1
Nie używaj WD40 jako smaru w rowerach. Do czyszczenia tak.
Zepplock

1
Używam go na moich rowerowych zamkach U, które są narażone na działanie warunków atmosferycznych - utrzymuje mechanizm blokady swobodnie się porusza - rozpylam do dziurki od klucza i obok zaczepów blokujących raz w miesiącu w porze deszczowej. Zamek jest gdzieś, gdzie chcę trochę smarowania, ale nie za dużo, więc WD40 działa dobrze.
Johnny,

5

Wygląda na to, że możemy wreszcie położyć to zmęczone nieporozumienie do łóżka, że ​​tak powiem:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Nie rozumiem; proszę wytłumacz. Obraz wyraźnie odnosi się do WD-40 jako lubrykantu stosunku, ale jak odpowiada na zadane pytanie?
Torben Gundtofte-Bruun

1
W rzeczywistości nie odnosi się wyraźnie do WD-40 jako smaru stosunku - po prostu implikuje to. Wyraźnie stwierdza, że ​​producent uważa, że ​​jest to smar do metali. Opublikowałem to głównie dlatego, że mam dość ludzi, którzy twierdzą, że „nie jest to smar” lub „nie jest prawdziwy smar”, ponieważ w rzeczywistości ma właściwości smarne . Po prostu nie zawsze jest dobrym smarem, szczególnie w brudnym lub mokrym otoczeniu z wszystkich powodów, o których wszyscy zawsze wspominają.
Mike Powell,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.