Pytania otagowane jako check

Pytania dotyczące czeku

6
Kiedy jest możliwy castling?
Czy castling jest możliwy, jeśli którykolwiek z kwadratów uczestniczących w castlingu jest atakowany, czy jest to problem tylko wtedy, gdy kwadraty poruszane przez króla są atakowane, a nie te, które porusza wieża?
68 rules  kings  castling  rooks  check 


3
Czy podczas przechwytywania en passant możliwa jest taka pozycja, że ​​zamiast kwadratu zabranego pionka jest szpilka?
Próbuję napisać prosty program szachowy, w ramach którego piszę metody, aby znaleźć wszystkie prawidłowe ruchy. Mogę wykryć szpilki i nie mam problemu z pominięciem ruchów, które spowodowałyby, że gracz będący w ruchu był w szachu, z wyjątkiem jednej sytuacji, której nie jestem pewien. Po zajęciu en passant nie tylko kwadrat …
25 rules  check  en-passant  pins 


5
Kiedy kogoś sprawdzasz, czy musisz powiedzieć „sprawdź”?
Wczoraj bawiłem się z przyjacielem, prawie nie miałem czasu, sprawdził mnie, nic nie powiedział, nie zobaczyłem czeku, ponieważ spieszyłem się z wykonaniem ruchu. I zostałem pokryty. Komputery nie pozwalają ci zagrać żadnego ruchu, gdy jesteś pod kontrolą. Dlatego w rzeczywistości możesz wykonać ruch, gdy jesteś w szachu? czy nie możesz …

4
Czy pionek może postawić króla w ryzach?
Jestem tylko amatorem, ale gram od wielu lat. Od czasu do czasu spotykam ludzi, którzy są nieugięci, że pionek nie może wystawić króla na próbę. Ostatnią osobą, z którą rozmawiałem na ten temat, był uczeń szkoły średniej, który grał w szkolnych konkursach i prawie mnie przekonał. Do tego stopnia, że …
19 rules  pawns  check 6
Teoretyczny limit liczby kolejnych kontroli?
Znany rekord najdłuższej sekwencji kolejnych kontroli (tj. Białych czeków, następnie czarnych czeków w następnym ruchu, białych czeków w następnych krokach itd.) W legalnej pozycji bez promowanych kawałków to 37. Zobacz http://timkr.home.xs4all.nl/chess/check.html Czy istnieje teoretyczny limit długości sekwencji, czy też możliwe jest powtórzenie, pozwalające na sprawdzenie na zawsze?
11 problems  check 

5
Czy król może schwytać napastnika?
Czy król może wymknąć się spod kontroli, chwytając swojego napastnika? Na przykład, jeśli królowa stanie przed królem, czy król może schwytać królową, czy może inny kawałek schwytać królową?
10 rules  check 

2
Jak komputery grają w szachy z trzema szachami?
Jak komputery oceniają szachowe pozycje z trzema szachami, w których wygrywa pierwsza strona, która trzykrotnie sprawdza drugą stronę? Jak cenią pierwszą i drugą kontrolę? Wygląda na to, że ocena pozycji byłaby trudna, ale wydaje się również, że szachy z trzema szachami byłyby łatwiejsze do rozwiązania niż standardowe szachy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.