Pytania otagowane jako numpy

NumPy to naukowe i numeryczne rozszerzenie do języka programowania Python.


9
Co oznacza -1 w przekształceniu numpy?
Macierz numpy można przekształcić w wektor za pomocą funkcji zmiany kształtu z parametrem -1. Ale nie wiem, co -1 oznacza tutaj. Na przykład: a = numpy.matrix([[1, 2, 3, 4], [5, 6, 7, 8]]) b = numpy.reshape(a, -1) Wynikiem bjest:matrix([[1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8]]) Czy ktoś wie, co …

11
Jak odczytać dane CSV do tablicy rekordów w NumPy?
Zastanawiam się, czy istnieje bezpośredni sposób importować zawartość pliku CSV do rekordu tablicy, dużo w ten sposób, że grupę R read.table(), read.delim()oraz read.csv()import danych do rodziny ramki danych w R? A może najlepszym sposobem jest użycie csv.reader (), a następnie zastosowanie czegoś takiego numpy.core.records.fromrecords()?

3
Proste rozpoznawanie cyfr OCR w OpenCV-Python
Usiłuję zaimplementować „OCR rozpoznawania cyfr” w OpenCV-Python (cv2). To jest tylko do celów edukacyjnych. Chciałbym nauczyć się zarówno funkcji KNearest, jak i SVM w OpenCV. Mam 100 próbek (tj. Zdjęć) każdej cyfry. Chciałbym z nimi trenować. Jest próbka letter_recog.pydostarczana z próbką OpenCV. Ale nadal nie mogłem wymyślić, jak go używać. …


7
Wymiary tablicy Numpy
Obecnie próbuję nauczyć się Numpy i Pythona. Biorąc pod uwagę następującą tablicę: import numpy as np a = np.array([[1,2],[1,2]]) Czy istnieje funkcja zwracająca wymiary a(np. Tablica 2 na 2)? size() zwraca 4 i to niewiele pomaga.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.