Pytania otagowane jako list

Znacznik list może odnosić się do: listy połączonej (uporządkowanego zestawu węzłów, z których każdy odnosi się do swojego następcy) lub formy tablicy dynamicznej. Nie należy go używać w przypadku list HTML, zamiast tego należy użyć [list HTML].


30
Jak zrobić płaską listę z listy?
Przekaż opinię na temat przepełnienia stosu w usłudze : Przepełnienie : Python Zastanawiam się, czy istnieje skrót do utworzenia prostej listy z listy list w Pythonie. Mogę to zrobić w forpętli, ale może jest jakiś fajny „jednowarstwowy”? Próbowałem z reduce(), ale pojawia się błąd. Kod l = [[1, 2, 3], …

30
Zrozumienie notacji plastra
Potrzebuję dobrego wyjaśnienia (odniesienia są plusem) na notacji plastra Pythona. Dla mnie ta notacja wymaga nieco poprawienia. Wygląda niezwykle potężnie, ale nie do końca rozumiem.
3281 python  list  slice  iterable 

27
Jak sprawdzić, czy lista jest pusta?
Odpowiedzi na to pytanie są dziełem społeczności . Edytuj istniejące odpowiedzi, aby poprawić ten post. Obecnie nie akceptuje nowych odpowiedzi ani interakcji. Na przykład, jeśli przekazano następujące: a = [] Jak sprawdzić, czy ajest pusty?
3234 python  list 

30
Jak podzielisz listę na kawałki o jednakowej wielkości?
Mam listę o dowolnej długości i muszę ją podzielić na kawałki o równej wielkości i operować na niej. Istnieje kilka oczywistych sposobów, jak to zrobić, takich jak prowadzenie licznika i dwóch list, a gdy druga lista się zapełni, dodaj ją do pierwszej listy i opróżnij drugą listę do następnej rundy …
2263 python  list  split  chunks 


7
Jak uzyskać liczbę elementów na liście?
Rozważ następujące: items = [] items.append("apple") items.append("orange") items.append("banana") # FAKE METHOD: items.amount() # Should return 3 Jak uzyskać liczbę elementów na liście items?
1937 python  list 

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.