Pytania otagowane jako layer1

Pytania dotyczące warstwy 1 modelu OSI (warstwa fizyczna).
5
Kolory i cel kabli
Pracowałem z kilkoma dużymi firmami i do tej pory nauczyłem się, że żółty to internet, a niebieski to telefon. Czy to standard, czy to tylko osobisty wybór? Czy kolory oznaczają różne zadania?

5
Gdzie przeciąć linię RX / TX w światłowodzie
Łączę niektóre witryny za pomocą światłowodu. Transmitowane włókna wielomodowe są zakończone gniazdami SC na panelach krosowych, skąd są one łączone z odpowiednimi portami przełącznika. Aby otrzymać działające połączenie, kable muszą zostać skrzyżowane w jednym punkcie, aby RX wskazywał na TX i odwrotnie. Czy to połączenie krzyżowe należy wykonać w kablu …
19 fiber  layer1  cabling 

6
Minimalna długość kabla Ethernet?
Od kilku osób słyszałem, że kable o długości mniejszej niż 1 metr są podatne na problemy z transmisją. Czy istnieje minimalna długość okablowania miedzianego? Wyjaśnij, czy jest to prawda, czy nie i udostępnij wszelkie dostępne dokumenty RFC lub standardowe dokumenty. Dzięki.

6
Powód trybu półdupleksu w sieci Ethernet?
Połączenia półdupleksowe były popularne w czasach Ethernet 10 Mb / si 100 Mb / s , a zgodnie ze standardami jest to dozwolone również w przypadku Ethernetu 1 Gb / s . Czy mam rację, że obsługa trybu półdupleksu w chipsetach Ethernet była kluczowa w przypadku użycia koncentratora sieciowego (koncentrator …


3
Porównanie aktywne i pasywne DWDM
Próbuję zrozumieć punkt zwrotny, w którym wdrażałbym aktywny DWDM nad pasywnym DWDM (ponieważ na podstawie moich początkowych badań aktywny wydaje się być droższy); Pasywne DWDM przyjmuje różne kolory / długości fal i łączy je w jedną parę światłowodów. Wydaje się, że jest to ta sama zasada, co multiplekser / demultiplekser …
15 fiber  layer1  optical 

5
Jak dokładnie dochodzi do kolizji Ethernet w kablu, skoro węzły używają różnych obwodów dla Tx i Rx?
Próbuję zrozumieć, w jaki sposób dochodzi do kolizji w sieci Ethernet, szczególnie gdy występuje niedopasowanie dupleksu lub gdy w starszej sieci Ethernet dwa węzły przesyłają jednocześnie. Wszyscy wyjaśniają kolizję na wyższym poziomie (dwie ramki zderzają się, gdy jedna jest wysyłana, a druga odbierana). Jednak poniższy wykres pokazuje, że istnieją różne …


2
Co oznacza konwencja nazewnictwa dla standardów Ethernet: 1000BASE-T, BASE-TX, BASE-SX itp.? Jakie jest znaczenie składników nazwy?
Rozumiem numer w konwencji nazewnictwa. Liczba reprezentuje, ile megabitów na sekundę może obsługiwać standardowa. Jednak nie rozumiem reszty konwencji nazewnictwa. Co oznaczają „BASE”, „T”, „X” itp.? Czy ktoś może wyjaśnić, co oznaczają nazwy i jak weszły w życie te standardy?

8
Korzystanie z fal dźwiękowych w warstwie 1
Czy teoretycznie możliwe jest wykorzystanie fal dźwiękowych jako medium fizycznego do przesyłania danych przez sieć? Innymi słowy, czy możesz wdrożyć warstwę 1 modelu sieciowego OSI za pomocą fal dźwiękowych, czy też całkowicie nie rozumiem koncepcji fizyki / sieci?
11 layer1  osi Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.