Pytania otagowane jako cable5
Kolory i cel kabli
Pracowałem z kilkoma dużymi firmami i do tej pory nauczyłem się, że żółty to internet, a niebieski to telefon. Czy to standard, czy to tylko osobisty wybór? Czy kolory oznaczają różne zadania?

6
Minimalna długość kabla Ethernet?
Od kilku osób słyszałem, że kable o długości mniejszej niż 1 metr są podatne na problemy z transmisją. Czy istnieje minimalna długość okablowania miedzianego? Wyjaśnij, czy jest to prawda, czy nie i udostępnij wszelkie dostępne dokumenty RFC lub standardowe dokumenty. Dzięki.


3
Dlaczego jedna z par w sieci Ethernet nie sąsiaduje?
Wiem, że skręcone pary Ethernet mają dwa standardy, jak na poniższym rysunku: Pary są skręcone, aby uniknąć przenikania. Ale dlaczego w obu standardach jest jedna para, która nie sąsiaduje (pin 3 zawsze łączy się z pinem 6)? Kiedyś mam zły długi kabel, który działał sporadycznie. Zostało wykonane ze wszystkimi ringssąsiadującymi …

2
Kabel wielopunktowy Cat5e / 6?
Chcę zainstalować porty Ethernet w małej firmie. Istnieje 7-8 grup kabin, każda z 4 biurkami. Idealnie chciałbym poprowadzić kabel do każdego biurka, ale jeśli moja matematyka jest prawidłowa, patrzę na prawie 6000 metrów kabla, aby to zrobić. Widziałem coś o kablach wieloparowych, ale jestem pewien, że to tylko głos. Czy …
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.