Czy posiadanie dłuższego kabla Ethernet spowalnia połączenie?


47

Jak sugeruje tytuł: Czy dłuższy kabel Ethernet spowalnia połączenie?


9
Czas propagacji sygnału przez kabel nie jest znaczący. Prawdziwym problemem jest utrata pakietu i podany maksymalny limit. Maksymalna prędkość 100 Mb / s Ethernetu pozostawia nam około 250 m kabla, który jest nieco ponad 100 m tam iz powrotem, i trochę czasu dla nic.
Filip Haglund,

1
@peterh: To bardzo optymistyczne oszacowanie. Jeśli przyjmiesz odległość 16 000 kilometrów (co z pewnością jest za mało) i uwzględnisz ok. 30% wzrost ze względu na fotony poruszające się zygzakiem wewnątrz kabla (patrz physics.stackexchange.com/questions/80043/... ), a ponadto należy wziąć pod uwagę, że c jest tylko 2/3 tego, co jest w próżni, masz 105 ms jeden- droga. Zatem powyżej 200 ms nie ma routerów. Teraz Univ. Melbourne śpiewa dla mnie zadziwiający 166 ms RTT (przez 19 przeskoków), ale okazuje się, że jest hostowany w chmurze Amazonki na zachodnim wybrzeżu USA ... :-)
Damon

1
@Damon :-) Tak. Pamiętaj jednak, że pakiety również powinny wrócić. Australia jest prawie dokładnie po przeciwnej stronie Ziemi niż Europa, więc myślę, że możemy obliczyć z 2 * 20000 km. Przy + 30% zygzakowatych wynosi 52000 km, przy 2/3 c czas odpowiedzi ping wynosi około 250 ms.
user259412,

1
@Damon To pytanie dotyczące fizyki SE zakłada, że ​​kabel jest wielomodowy, światłowód komunikacyjny na duże odległości jest jednomodowy, więc światło nie zygzakuje.
Peter Green

1
@PeterGreen: Nie tak, że to naprawdę ma duże znaczenie (zwłaszcza, że ​​+ 30% zygzakowata jest śmieszna w porównaniu do + 100% objazdu w Zatoce Perskiej), ale ... czy masz referencję, którą mógłbym przeczytać z ciekawości ? Włókna mają zakres 8–10 µm. Foton nie ma tak naprawdę wielkości, że jest czymś związanym z cząsteczką fali, ale ponieważ tradycyjne mikroskopy mają rozdzielczość około 200 nano, z pewnością „zakładany rozmiar” fotonu musi zdecydowanie wynosić ok. Zakres 0,2µ. Tak więc, chyba że kabel jest idealnie prosty, muszą koniecznie wystąpić kolizje ze ścianą i odbicie, a zatem zygzak. Nie?
Damon,

Odpowiedzi:


5

Sygnał elektryczny zostanie spowolniony o minimalną wartość (w końcu porusza się prawie z prędkością światła, dokładnie 0,951 c), ile czasu potrzeba na przebycie światła przez 100 metrów?

timeTaken  = 100/(299792458*0,951) = 0,00000035 seconds

Zajmuje to dodatkowe 0,00035 milisekund, czyli zaledwie 350 cykli procesora (na procesorze 1 GHz). Jednak im dłuższy kabel, tym słabszy staje się sygnał, gdy sygnał jest wystarczająco słaby, zaczyna tracić fragmenty informacji z powodu zakłóceń, za każdym razem, gdy trochę traci się, coś w warstwie sieci widzi, że sprawdzenie sumy kontrolnej / kontroli parzystości kończy się niepowodzeniem, i poproś o ten pakiet ponownie.

Pytanie o nowy pakiet zajmie bardzo dużo czasu.

Tak długo, jak sygnał jest silny w kablu, spowolnienie byłoby minimalne (i tak jest większe niż się spodziewałem).

Gdy zaczniesz tracić informacje z powodu zbyt długiego kabla, spowolnienie znacznie się zwiększy .

Należy również pamiętać, że niektóre protokoły komunikacyjne są synchronizowane czasowo, więc jeśli kabel jest zbyt długi, może nawet nie nadawać się do użytku, ponieważ przestanie być zsynchronizowany (jest to problem związany z projektowaniem)


1
Dobry! Obliczyłeś! :-) Zatem będzie to utrata pakietu.
user259412,

5
Należy pamiętać, że współczynnik prędkości kabla CAT5 lub podobnego nie wynosi 1. Po prostu podzielenie przez prędkość światła nie dotyczy większości mediów elektrycznych.
user2943160,

1
nie ma zastosowania, ale zapewnia przybliżoną dolną granicę, więc zamiast 0,0003 milisekund czas wydłuża się o „coś więcej”. Oczywiście nie jest to dokładne obliczenie, ale podaje dane szacunkowe
GameDeveloper

1
Prędkość sygnału w miedzi wynosi około 0,951 c, gdzie c jest prędkością światła.
wilsotc

Czy naprawdę jestem krytykowany za błąd 5%? XD
GameDeveloper

39

Nie, to nie spowolni połączenia, ale musisz mieć świadomość maksymalnej długości połączenia miedzianego, która wynosi 100 metrów. Musi to obejmować długość kabla krosującego od hosta do punktu danych, a także ramkę krosowania do przełącznika.

Jednak w przypadku korzystania z Cat 6 z interfejsem 10 Gbit / s można użyć tylko do 55 metrów i trzeba by użyć Cat 6A, aby osiągnąć 100 metrów dla tego rodzaju transmisji.

Jeśli więc przekroczysz określoną maksymalną długość kabla, zaczniesz dostrzegać problemy nie tylko związane z prędkością, ale także z utratą z powodu natury prądu elektrycznego przepływającego przez kabel.

100 metrów dotyczy tylko jednego przebiegu bez żadnego pośredniego urządzenia sieciowego, takiego jak przełącznik. Jeśli masz przełącznik pomiędzy, możesz oczywiście rozszerzyć to z portu na port, do którego maksymalne zastosowanie miałoby dla każdego kabla od urządzenia do urządzenia.

Korzystając z łączności światłowodowej, możesz rozszerzyć zasięg w oparciu o rodzaj światłowodu i światła, który jest poza zakresem twojego pytania.


34
Należy pamiętać, że ze względu na naturę TCP utrata danych (np. Z powodu zbyt dużej długości drutu) może powodować odczuwalne spowolnienie, ponieważ połączenie musi czekać na ponowne przesłanie utraconych lub złych pakietów.
Chris Bouchard,

9
Tak więc tylko FYI ... elektrony w drucie potrzebują czasu na przebycie dystansu. Elektrony w przewodzie kat5e poruszają się z prędkością 0,64 * prędkości światła . Zakładając, że długość kabla wynosi 100 m, czas potrzebny elektronowi na przemieszczenie się na tę odległość wynosi: około 521 nanosekund . Lub time = distance / speed = 100 meters / (0.64 * 3e8 meters-per-second).
Trevor Boyd Smith

1
Miałem nadzieję na więcej liczb, powiedzmy, urządzenia sieciowe oczekują, że otrzymają „udany” sygnał między tymi progami, a podczas przesyłania danych przez miedź „siła” sygnału spada poniżej minimum po 100 m, ale dokładniej.
Pysis

14
Pole elektryczne rozchodzi się przez miedź w temperaturze .64C. Szybkość, z jaką poszczególny elektron rzeczywiście podróżuje, jest bardziej rzędu wielkości ludzkiej prędkości chodzenia.
Affe,

1
@Affe może w niektórych scenariuszach z wysokim napięciem. Wikipedia mówi, że jeden amper przeciśnięty przez przewód 2 mm ^ 2 doprowadza nas do 0,000023 m / s. Szybkość chodzenia człowieka wynosi jeden lub dwa metry na sekundę.
John Dvorak,

33

Ze wszystkich praktycznych celów nie będzie miało to wpływu na szybkość połączenia.

Z powodu długich kabli wystąpi bardzo nieznaczne opóźnienie. Nie wpłynie to na maksymalną prędkość twojego połączenia, ale spowoduje pewne opóźnienia. pjc50 wskazuje, że chodzi o nanosekundę na każdą stopę długości kabla, co jest dobrą regułą stosowaną przez wielu inżynierów podczas opracowywania systemów, które są bardzo zależne od opóźnień w tych skalach czasowych.

W rzeczywistości nigdy nie zauważysz różnicy. „Szybki” czas pingowania w Internecie wynosi 10 ms, czyli 10 000 000 ns. Dodanie nawet kilkuset stóp kabla nie będzie w tym momencie zauważalne. W rzeczywistości prawie na każdym etapie występują opóźnienia, które są bardziej ekstremalne niż te obserwowane z propagacji sygnału. Na przykład większość routerów klasy konsumenckiej czeka na ostatni bajt pakietu przychodzącego i odbiera go pod kątem błędów przed wysłaniem pierwszego bajtu pakietu po drodze. To opóźnienie będzie rzędu 5000 ns! Biorąc pod uwagę, że maksymalna długość kabla, który można uruchomić (zgodnie ze specyfikacją Ethernet) wynosi 300 stóp, długość kabla nigdy nie może spowodować opóźnienia większego niż 300 ns z powodu kabla!


2
Problemem nie jest opóźnienie propagacji, ale utrata pakietów przy bardzo długich kablach. Prędkość teoretycznie będzie taka sama, ale „postrzegana” prędkość może stać się znacznie niższa, ponieważ pakiety są tracone i muszą zostać ponownie wysłane.
vsz

@vsz Na stronach, które widziałem, ogólnie zgadza się, że utrata pakietów jest bardzo minimalna do maksymalnej długości kabla w specyfikacji Ethernet 100 m.
Cort Ammon,

3
Tak, ale co jeśli kabel jest dłuższy niż pozwala na to specyfikacja? Będzie długość, w której to w ogóle nie zadziała, więc po prostu krótko, czy możemy znaleźć długość z ogromną utratą kieszeni, ale niektórzy nadal się przebijają?
vsz

2
@vsz Myślę, że to byłoby zupełnie inne pytanie. Nie sądzę, aby OP zamierzał zbadać niespecyficzne użycie Ethernetu. Coś się zepsuje, jeśli niewłaściwie go wykorzystasz.
Cort Ammon,

18

W pewnym sensie w bardzo małym stopniu.

Im dłuższy kabel, tym większe opóźnienia - gracze nazywają ten czas „pingowaniem”. Jednak efekt wynosi około jednej nanosekundy na stopę kabla, co w większości przypadków jest mało prawdopodobne. Zwłaszcza, że ​​pojedynczy kabel Ethernet jest ograniczony do 100 m.

Ma to znaczenie w przypadku transakcji o wysokiej częstotliwości, a czasami w przypadku wiadomości e-mail .

Samo w sobie nie wpływa na przepustowość ani „przepustowość” twojego kabla.


3
+1 Za prędkość lekkiej historii. To sprawiło, że mój dzień. W przypadku niektórych protokołów (takich jak SMB, opóźnienie wpłynie na przepustowość, jak się dowiedziałem innego dnia) ...
Aron,

1
Tak, jest powód, dla którego niektóre firmy płacą gajilliony dolarów, aby mieć szafy serwerowe / sieciowe w doskonałej lokalizacji w określonych węzłach z kablami możliwie krótkimi. Jeśli jesteś tą firmą, będziesz wiedział, że jej potrzebujesz. Wszystkim innym, nie obchodzi cię to. :-)
Brian Knoblauch,

1
Ma to również znaczenie (w polu 10-100ns) dla wszystkiego, co zależy od dokładnego pomiaru czasu, takiego jak sieci telekomunikacyjne. (Źródło: moim zadaniem jest upewnić się, że sieci telekomunikacyjne mają dokładny czas: D)
Lekkość ściga się z Monicą

7

Wierzę, że tak, ale nie w taki sposób, w jaki myśli większość ludzi.

Większość myśli o dodatkowym opóźnieniu propagacji przez sam kabel. Jest to ważne, ale jak już zauważyli ludzie, tak małe, że w zasadzie zawsze nie ma znaczenia.

Istnieje jednak inna możliwość. Kable Ethernet występują w kilku różnych odmianach: kat. 5, kat. 5e i kat. 6 są obecnie (dość) szeroko stosowane. Cat 5 oficjalnie nie obsługuje gigabitowego Ethernetu, ale przy krótkim (np. 1 lub 2 metrach) kablu cat 5 w dobrym stanie fizycznym często można uzyskać pozornie niezawodne połączenie gigabitowe 1 .

Przy dłuższym kablu można jednak uzyskać wystarczające pogorszenie sygnału, że połączenie gigabitowe nie jest już możliwe. W tym przypadku uważam, że normalnie byłoby to połączenie o przepustowości 100 megabitów. W takim przypadku nie uzyskałbyś nieistotnego opóźnienia - raczej straciłbyś znaczną przepustowość.

Nie miałoby to żadnego wpływu na połączenie internetowe, chyba że jesteś jednym z nielicznych szczęścia z przepustowością większą niż 100 MB / s. Dostęp do lokalnych zasobów może jednak zostać znacznie bardziej dotknięty.


  1. Wszystkie wykorzystują identycznie wyglądające złącza RJ-45; różnica między kablem kategorii 5 a kablem kategorii 5e zwykle nie jest oczywista, z wyjątkiem spojrzenia na druk na okablowaniu, aby zobaczyć, co mówi.

Tak. Wszystkie inne odpowiedzi są teoretyczne, ale widziałem, jak to dzieje się w prawdziwym życiu. Nawet jeśli
wykryjesz

3
Jeśli masz szczęście, zły kabel może połączyć się z mniejszą prędkością. Jeśli masz pecha, może połączyć się z większą prędkością, a następnie zacząć upuszczać pakiety jak szalone. Wysoka utrata pakietów spowoduje, że połączenie internetowe będzie strasznie wolne, ponieważ TCP interpretuje utratę pakietów jako wskaźnik przeciążenia.
Peter Green

2

Standardowo wynosi 100 m (~ 333,33 ft; 1m = 3 1/3 ft), zanim tłumienie uniemożliwi użycie sygnału, ale bezpośrednia odpowiedź na twoje pytanie brzmi: tak, długi kabel może spowolnić połączenie. Tłumienie jest spowodowane wewnętrznym oporem miedzi, który ludzie postrzegają jako opóźnienie / spowolnienie łączności sieciowej. Jeśli kabel ma mniej niż 100 m, spowolnienie jest stosunkowo niezauważalne. Może to powodować problemy, jeśli zbliżasz się do tego 100m znaku. I pamiętaj, że długość 100 m jest mierzona od momentu podłączenia kabla do portu w komputerze do punktu, w którym podłącza się go do urządzenia, które regeneruje sygnał, takiego jak przełącznik lub router. (Ja osobiście musiałem zmienić kabel do drukarki, ponieważ długość ~ 97 m powodowała sporadyczną komunikację.)


Standard nie ma nic wspólnego z tłumieniem sygnału. Pierwotny powód był spowodowany CSMA / CD, co jest zupełnie nieistotne w nowoczesnych instalacjach Ethernet. Dziś prawie wyłącznie używamy przełączników w instalacjach Fast Ethernet, a GBe nawet NIE MA CSMA / CD.
Aron

opór nie zwalnia, (chyba że zaczniesz tracić trochę informacji), odległość, którą sygnał musi pokonać, aby zwolnić. Opóźnienie może być spowodowane przez 1000 innych czynników i awarie w niektórych punktach.
GameDeveloper

2

Teoretycznie tak.

Według twierdzenia Shannona-Hartleya maksymalna osiągalna pojemność kanału z addytywnym białym szumem Gaussa wynosi [1].

[1] bandwidth * log(1 + SNR)

Długie odcinki kabla zmniejszają zarówno jego szerokość pasma (w miarę rozpraszania wysokich częstotliwości), jak i SNR (gdy maleje amplituda sygnału).


Niektóre protokoły zostały zaprojektowane w celu dostosowania szybkości do różnych warunków kanału. Ethernet nie jest jednym z nich.
Peter Green

Ale ze względu na ciasną górną granicę, pod żadnym warunkiem nie przekroczy jej.
fghkngfdx

0

Jako specjalista w tej dziedzinie radzę TAK! Ale to zbyt mało, aby na ciebie wpływać, chyba że zbytnio go rozszerzyłeś. Uwzględnia również jakość linii kablowej, połączeń i innych. Ale wszystkie z nich są zbyt minimalne, aby zostać zauważonym. Jeśli mówisz o domu poniżej 20 metrów, nie zawracaj sobie głowy pytaniem. Czynniki te dotyczą 100 metrów i więcej. Dlatego mamy linię optyczną.


0

Należy wziąć pod uwagę dwa zagadnienia: opóźnienie i integralność sygnału.

Opóźnienie jest wprost proporcjonalne do długości kabla. Zakładając jednak, że mówimy o skrętce komputerowej Ethernet wewnątrz budynku, opóźnienie będzie nieistotne w porównaniu do opóźnień w sprzęcie i połączeń na duże odległości, które składają się na Internet.

Innym problemem jest integralność sygnału, jeśli stanie się zbyt zły, wówczas łącze zacznie upuszczać znaczną liczbę pakietów. TCP uważa, że ​​odrzucone pakiety oznaczają przeciążenie i odpowiednio obniżą prędkość.

Jeśli twój kabel jest w specyfikacji, a twoje urządzenia są w specyfikacji, a odległość jest w specyfikacji, utrata pakietów powinna być znikoma. Istnieje jednak wiele sprzętu spoza specyfikacji, więc byłbym ostrożny, jeśli chodzi o działanie na granicy specyfikacji odległości.


0

Tak. Jednak,

  1. nie nazywa się to kablem Ethernet *
  2. to nie jest połączenie, to transmisja
  3. ludzie nie zauważą opóźnienia wprowadzonego przez samą długość kabla

* Jeśli mówisz o sieci lokalnej, prawdopodobnie masz na myśli kabel kategorii 5 lub 6. Jeśli mówisz o łączu rozległym, prawdopodobnie masz na myśli jednomodowy kabel światłowodowy.


0

Czas propagacji sygnału elektrycznego dla kabla Ethernet o maksymalnej długości 100 m wynosi tylko około pół mikrosekundy. Jest to o wiele mniej niż czas potrzebny routerowi itp. Na wykonanie swoich zadań.

To zaczyna mieć znaczenie tylko wtedy, gdy patrzysz na znacznie większe odległości: na przykład z komputera na serwer w grze, w którą grasz; jednak liczba ta jest całkowicie w rękach twojego dostawcy usług internetowych / jego partnerów oraz fizycznych lokalizacji ciebie i samego serwera.


0

Długie kable zwiększą twoje opóźnienie, ponieważ sygnał musi trwać dłużej. W twoim przypadku nie powinno to mieć większego znaczenia, ponieważ sygnał rozprzestrzenia się w pobliżu prędkości światła, dodatkowe 10 metrów będzie niezauważalne w porównaniu do wielu mil do dowolnego serwera, do którego masz dostęp. Nastąpi pewna utrata sygnału podczas bardzo długich przebiegów, co zmniejszy szerokość pasma, ale nie powinno być znaczące na 20 metrach, 100 metrów jest punktem, w którym musisz zacząć martwić się o długość biegu.


0

Według mojego własnego doświadczenia jest to opinia, która wprowadza w błąd.

W rzeczywistości zaszkodzi to opóźnieniu od większej odległości, ale nie od przepustowości. Załóżmy, że porównujesz prędkość Internetu przy użyciu światłowodu 10m i światłowodu 20m, przekonasz się, że sygnały elektryczne przemieszczają się kablem ethernetowym z prędkością światła, czyli 299 792 458 metrów na sekundę. Oznacza to, że przejście sygnału przez kabel 10 m zajmuje około 0,00000003 sekundy, a przejście przez kabel 20 m - 0,00000006 sekundy. Nie widać tutaj różnicy. Nie wspominaj, jeśli porównujesz wiele mil do dowolnego serwera, do którego masz dostęp.

Jednak transmisja na większe odległości rzeczywiście powoduje problemy z utratą sygnału i szumem, co może mieć wpływ na prędkość Internetu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.