Pytania otagowane jako less

less to program pager terminalowy służący do przeglądania (ale nie zmiany) zawartości pliku tekstowego jeden ekran na raz.


4
Jakie są różnice między większością, a mniejszą?
Teraz używam Arch Linux i znajdź polecenie mostdziała jak morei less. Zrozumienie różnic między nimi jest mylącym problemem. Pytanie to nie tylko mniej więcej? wspomina o różnicach między lessi more. Czy znasz różnice w wydajności kolorów, skrótach i zdolności poruszania się do przodu i do tyłu?
209 command-line  less  more  most 


3
Otwórz „mniej” przewinięty do końca
Czy istnieje sposób na otwarcie lessi przewinięcie go do końca pliku? Zawsze robię, less app.loga następnie naciskam, Gaby zejść na dół. Mam nadzieję, że jest coś takiego jak less --endlub less -exec 'G'.
89 less 

3
Jak zapisać wszystkie wiersze od mniej do pliku?
Pipedowałem polecenie do less, a teraz chcę zapisać wynik polecenia w pliku. W jaki sposób mogę to zrobić? W tym przypadku nie chcę używać tee, chcę rozwiązanie bezpośrednio od mniej, aby nie musiałem ponownie uruchamiać długo działającego polecenia, jeśli zapomniałem go użyć tee. To pytanie jest podobne do tego, jedyną …
76 less 

3
Czy jest jakiś sposób na wyjście z „mniej” bez wyczyszczenia ekranu?
Stosunkowo często zdarza mi się, że chcę rzucić palenie, lessale zostawiam to, co oglądałem na ekranie, aby odnieść się do nich. Czy jest na to jakiś sposób? Obejścia? (Moje obecne obejście polega na wyjściu, a następnie użyciu more. Więc każde obejście, które jest lepsze niż to, jest mile widziane. Ideałem …
68 less  termcap 

7
Kolory na stronach podręcznika
Kiedy patrzę na stronę podręcznika w mojej konsoli (nie xterm) widzę jakieś podbarwienie, ale nie dostaję tego w swoim xterm(np. konsole) Czy jest jakiś sposób, żeby to włączyć? mam nadzieję, że dość proste rozwiązanie?
63 colors  less  man  pager  termcap 

18
Czy jest kiedykolwiek powód, aby używać „cat”, gdy masz „mniej”?
Kiedyś używałem catdo przeglądania plików. Potem dowiedziałem się, że lessjest to zwykle lepsze i jest koniecznością, jeśli plik ma więcej niż kilkadziesiąt wierszy. Moje pytanie: Czy istnieje kiedykolwiek powód, aby użyć catzamiast less? Czy jest jakaś sytuacja, w której catjest lepsze rozwiązanie?
59 less  cat 

2
Odznacz ostatnie wyszukiwanie w „mniej”
Kiedy używasz /wyszukiwania do przodu lub wyszukiwania ?wstecz w mniej, wszystkie wystąpienia pliku są podświetlane. Po znalezieniu wystąpienia słowa, którego szukam, jaki jest najbardziej poprawny sposób na wyróżnienie czegoś? Obecnie po prostu /wciskam, a następnie zacieram bełkot w polu wprowadzania. Brak wyników = brak wyróżnień! Szukam czegoś podobnego do :nohlfunkcji …
59 search  less 

3
grep w środku mniej?
Obecnie przeglądam wiele nieznanych dzienników, szukając pewnych problemów. Pierwszy plik, na który patrzę, to Events.log i otrzymuję co najmniej trzy strony, na lessktórych wydaje się wyświetlać to samo zdarzenie w różnym czasie - zdarzenie, które wydaje się być dość łagodne. Chciałbym odfiltrować to wydarzenie i obecnie rezygnuję lessi robię coś …
58 bash  grep  logs  less 

2
„Mniej” odpowiednik wiersza polecenia „tail -f”
Chciałbym otworzyć plik przy użyciu mniejszej ilości plików i automatycznie przewinąć plik podobny do tail -f. Wiem, że mogę to zrobić less file, a następnie uderzyć, Shift-Faby przejść do przodu na zawsze; jak tail -f. Potrzebuję, lessponieważ zapewnia --raw-control-charsflagę, co jest konieczne, ponieważ mój wkład jest kolorowy.
54 shell  less  tail 


8
Czy to nie tylko mniej więcej?
Kiedy to zrobię more filenamei less filename, wydaje się, że powstałe terminale są dość podobne. Mogę poruszać i przeglądać swoje pliki identycznie ( j, Space, /pattern, itd.). Trudno mi uwierzyć, że lessjest morei vice versa. Czy są jakieś różnice między nimi?


2
Czy mniej ma taką funkcję jak ogon --follow = name (-F)
Polecenie lessmoże być stosowany w celu zastąpienia tailw tail -f file aby zapewnić takie funkcje, jak obsługa wyjścia binarnego i nawigacja po przewijaniu: less +F file Te +środki przedrostek „udawać I typu, że po starcie”, a kluczowe Frozpoczyna następujący. Ale może lessrównież zastąpić tail --follow=name file co następuje, filenawet jeśli …
41 tail  less  pager 

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.