Pytania otagowane jako man

man - formatuj i wyświetlaj strony podręcznika online („on-line” oznacza „na komputerze”, w przeciwieństwie do „na papierze”, a nie „w Internecie”)

3
Dlaczego mężczyzna drukuje „daj mi daj mi daj o 00:30”?
Zauważyliśmy, że niektóre z naszych automatycznych testów kończą się niepowodzeniem, gdy działają o 00:30, ale działają dobrze przez resztę dnia. Nie udaje im się napisać „gimme gimme gimme” w stderr, czego nie oczekiwano. Dlaczego otrzymujemy ten wynik?
1625 date  man 

8
Co oznaczają liczby na stronie podręcznika?
Na przykład, kiedy piszę man ls, widzę LS(1). Ale jeśli napiszę man apachectl, zobaczę, APACHECTL(8)a jeśli napiszę, man cdto skończę cd(n). Zastanawiam się, jakie znaczenie mają liczby w nawiasach, jeśli takie mają.
474 man 

2
Emulator Ctrl-s hang terminal?
Natknąłem się na zdanie w vimdoc: Note: CTRL-S does not work on all terminals and might block further input, use CTRL-Q to get going again. i ten klucz rzeczywiście zawiesza mój vim. Myślałem, że to wina vima, ponieważ nie miałem problemu z użyciem C-s/ C-x C-sin emacs nox. Jednak właśnie …
7
Kolory na stronach podręcznika
Kiedy patrzę na stronę podręcznika w mojej konsoli (nie xterm) widzę jakieś podbarwienie, ale nie dostaję tego w swoim xterm(np. konsole) Czy jest jakiś sposób, żeby to włączyć? mam nadzieję, że dość proste rozwiązanie?
63 colors  less  man  pager  termcap 

5
Do czego służy informacja GNU?
Rozumiem, co GNU Info jest i jak go używać, ale co to jest za ? Dlaczego istnieje równolegle do stron podręcznika? Dlaczego nie napisać szczegółowych stron podręcznika zamiast udostępniać osobne narzędzie?
62 man  history  gnu  info 

2
Z jakich jednostek czasu korzysta „top”?
Jeśli wydam polecenie „top” i otrzymam wyniki takie jak: PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND 00001 bob 25 0 77380 1212 1200 R 95.8 0.0 89122:13 fee 00002 bob 25 0 77380 1196 1184 R 95.4 0.0 88954:14 fi 00003 sam 18 0 427m …
59 man  time  top 

1
W jaki sposób `man git init` dostaje odpowiednią stronę man?
Wygląda więc na to, że wpisanie man git initbashu w systemie Ubuntu 14.04 robi to samo man git-init, ale nie jestem pewien, jak to zrobić. manAktualizacja man(tj man man) wydaje się nie dopuszczać do tego konstruktu, chyba gitbyło sectioninstrukcji, ale strona, człowiek wydaje się pochodzić z sekcji 1. Czy jest …
52 man 

4
Dlaczego strony podręcznika man nie mają przykładów?
Czy istnieje powód, dla którego większość stron podręcznika nie zawiera kilku typowych przykładów? Zazwyczaj wyjaśniają wszystkie możliwe opcje, ale to sprawia, że ​​początkujący jeszcze trudniej jest zrozumieć, w jaki sposób jest „zwykle” używany.
52 man  history 

3
Przeznaczenie formatu pliku „Tekst ASCII z nadpisywaniem”
Po pobraniu kodu źródłowego dla Bash przeglądałem dockatalog i natrafiłem na następujące pliki: bash.1jest zwykłym plikiem troff używanym do budowania strony man . bash.0jest jak zwykła wersja tekstowa strony man - tyle tylko, że ma ^Hznak kontrolny backspace swobodnie rozmieszczony na całej jej stronie. Te znaki kontrolne nie są wyświetlane …
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.