Pytania otagowane jako vim

vim (Vi IMproved) to edytor tekstu obsługujący różne tryby edycji.

15
Jakie są zalety i wady Vima i Emacsa?
Jak porównałbyś tych redaktorów? Jakie są zalety i wady każdego z nich? [ uwaga ] Nie ma na to odpowiedzieć ci, którzy „nienawidzą jednego i kochają drugiego” lub ci, którzy nie używali obu.
372 vim  emacs  vi 

3
Odśwież zmienioną zawartość pliku otwartego w vi (m)
Mam plik konfiguracyjny, który trzymam otwarty w vimie, ale czasem zmienia się on na dysku, a zmiany te nie są odzwierciedlane w terminalu. Czy mogę odświeżyć zawartość ekranu bez zamykania i ponownego otwierania pliku? Jeśli tak to jak?
362 vim 

2
Emulator Ctrl-s hang terminal?
Natknąłem się na zdanie w vimdoc: Note: CTRL-S does not work on all terminals and might block further input, use CTRL-Q to get going again. i ten klucz rzeczywiście zawiesza mój vim. Myślałem, że to wina vima, ponieważ nie miałem problemu z użyciem C-s/ C-x C-sin emacs nox. Jednak właśnie …

6
Usuń od kursora do końca linii na VI
Wiem, że prawdopodobnie przejrzałem to milion razy we wszystkich dokumentach VI, które przeczytałem, ale wydaje mi się, że nie mogę znaleźć usunięcia polecenia od kursora do końca wiersza.
301 vim  vi 

10
Lepsze kolory, więc komentarze nie są ciemnoniebieskie w Vimie?
Przeważnie edytuję pliki Ruby, chociaż komentarze do plików skryptów powłoki również są # Obecnie moje komentarze pokazują się jako ciemnoniebieskie na czarnym, co jest naprawdę trudne do odczytania. Zobacz zrzut ekranu. Jak mogę zmienić ich kolor? Jestem gotów rozważyć różne schematy dla wszystkich kolorów, chociaż podoba mi się czarne tło.

5
usuń wiersz w vi
Jak mogę usunąć wiersz w VI? Oto co teraz robię: Otwórz terminal alt+ ctrl+t vi a.txt Przesuwam kursor do linii, którą chcę usunąć, a następnie jakiej kombinacji klawiszy należy użyć do usunięcia linii w edytorze vi ?
168 ubuntu  terminal  vim  vi 11
Co to jest `^ M` i jak się go pozbyć?
Kiedy otwieram plik vim, widzę dziwne ^Mpostacie. Niestety, ulubiona wyszukiwarka na świecie nie radzi sobie dobrze ze znakami specjalnymi w zapytaniach, więc pytam tutaj: Co to za ^Mpostać? Jak mógł się tam dostać? Jak się tego pozbyć?


9
Wyjdź z vima szybciej
Używam Vima głównie do szybkiej edycji, a nie do długich sesji roboczych. W tym sensie uważam, że kolejność klawiaturowy dla rzucenia szczególnie pracochłonne: Esc, Shift+ ;, w, q, Enter. Jak wyjść z Vima (prawdopodobnie zapisując dokument) przy najmniejszej liczbie naciśnięć klawiszy? Zwłaszcza z trybu wstawiania.


1
Jaki jest zalecany sposób kopiowania zmian za pomocą vimdiff?
Porównując pliki i aktualizując repozytorium kodu źródłowego, lubię używać vimdiff. Aby skopiować zmiany dokonane z jednego pliku do drugiego, zwykle używam następującej sekwencji klawiszy: Shift + V (select line) k or j; { or }; Up or down arrow keys (select more lines) y (copy selected lines) Ctrl + w, …
117 vim  diff 


3
Dlaczego Vim wkleja niepoprawnie kod?
W Vimie, jeśli wkleję ten skrypt: #!/bin/sh VAR=1 while ((VAR < 10)) do echo "VAR1 is now $VAR" ((VAR = VAR +2)) done echo "finish" Otrzymuję te dziwne wyniki: #!/bin/sh #VAR=1 #while ((VAR < 10)) # do # echo "VAR1 is now $VAR" # ((VAR = VAR +2)) # done …

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.