Pytania otagowane jako vi

vi to zorientowany na ekran edytor tekstowy stworzony pierwotnie dla systemu operacyjnego Unix.

15
Jakie są zalety i wady Vima i Emacsa?
Jak porównałbyś tych redaktorów? Jakie są zalety i wady każdego z nich? [ uwaga ] Nie ma na to odpowiedzieć ci, którzy „nienawidzą jednego i kochają drugiego” lub ci, którzy nie używali obu.
372 vim  emacs  vi 

6
Usuń od kursora do końca linii na VI
Wiem, że prawdopodobnie przejrzałem to milion razy we wszystkich dokumentach VI, które przeczytałem, ale wydaje mi się, że nie mogę znaleźć usunięcia polecenia od kursora do końca wiersza.
301 vim  vi 

13
Jak mogę usunąć wszystkie linie w pliku za pomocą vi?
Jak mogę usunąć wszystkie linie w pliku za pomocą vi? W tej chwili robię to za pomocą czegoś takiego, aby usunąć wszystkie linie w pliku: echo > test.txt Jak mogę usunąć wszystkie linie za pomocą vi? Uwaga: Używanie ddnie jest dobrym rozwiązaniem. Może być wiele linii.
269 vi 

5
usuń wiersz w vi
Jak mogę usunąć wiersz w VI? Oto co teraz robię: Otwórz terminal alt+ ctrl+t vi a.txt Przesuwam kursor do linii, którą chcę usunąć, a następnie jakiej kombinacji klawiszy należy użyć do usunięcia linii w edytorze vi ?
168 ubuntu  terminal  vim  vi 

6
Jak potokować wynik wyszukiwania grep do nowego pliku vi
Używam grep -e Peugeot -e PeuGeot carlist.txtdo przeszukiwania pliku carlist.txt i wyciągania niektórych elementów. Zakładam, grep -e Peugeot -e PeuGeot carlist.txt | viże to by mnie przepuściło, ale otrzymuję to: Vim: Warning: Input is not from a terminal Vim: Error reading input, exiting... Vim: preserving files... Vim: Finished.
63 grep  vi 

5
Dlaczego `ESC` przesuwa kursor z powrotem w vimie?
W vimie, kiedy uderzyłem, ESCaby powrócić do trybu poleceń, kursor przesuwa jeden znak w lewo. Nie tego oczekiwałbym, od czasu do czasu od razu uderzyłem, laby wrócić do tego miejsca, być może by usunąć postać. Czy istnieje powód takiego zachowania? Czy to wygodne w przypadku schematu użytkowania, którego mi brakuje?
62 vim  vi 

11
Użycie dotyku i vi?
Czy istnieje korzyść z utworzenia pliku dotykowego przed edycją ... np .: touch foo vi foo w porównaniu z natychmiastowym przekazaniem go do edytora? Lubić: vi foo Widzę sporo tutoriali wykorzystujących poprzednie ( touchwtedy vi).
55 shell  vi  touch 

8
Zalety korzystania z set -o vi
Widziałem wielu programistów używających tego polecenia, aby ustawić opcję vi. Nigdy nie zrozumiałem prawdziwego wykorzystania tego? W przypadku korzystania z poleceń bash pomaga przejście na vi?
55 bash  vim  vi 


5
Wcięcie kilku linii za pomocą VIM?
Na przykład edytuję ten kod: <html> <body> <script> var a = 10; a += 100; </script> </body> </html> teraz muszę wciąć wiersz skryptu: <html> <body> <script> var a = 10; a += 100; </script> </body> </html> Jak mogę to zrobić bez przesuwania kursora na początek każdej linii i naciskania Tab?
42 vim  vi 

2
Jaka jest różnica między vi a vim?
O ile mi wiadomo, viczęściej można go znaleźć w gotowych systemach unix, choć vimczęsto trzeba go instalować. vimOznacza także vi improved, ale jak poprawić? Jakie są główne różnice?
38 vim  vi 

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.