Pytania otagowane jako files

W przypadku pytań dotyczących szczegółów dotyczących plików w systemie Ubuntu. Jeśli twoje pytanie dotyczy menedżera plików o nazwie „Pliki” w Ubuntu, użyj zamiast tego znacznika [nautilus].

2
Błąd „Nieobsługiwane filtry analizowania” podczas rozpakowywania pliku RAR
Otrzymałem taki, .rarktóry chcę rozpakować, ponieważ zawiera on coś raczej ważnego dla mnie, co powinienem naprawdę mieć teraz. Jednak mimo że mogę wyświetlić zawartość .rararchiwum w Menedżerze archiwów, nie mogę go wyodrębnić z powodu tego błędu: Archiwum powinno zawierać dwa foldery, z których każdy powinien zawierać co najmniej 10 plików …


4
Kopiowanie wielu określonych plików z jednego folderu do drugiego
Mam duży folder zdjęć (tysiące) i mam długą listę plików, według dokładnej nazwy pliku, które muszę skopiować do innego folderu. Chcę wiedzieć, czy istnieje sposób na wybranie kilku konkretnych plików z tego folderu według nazwy i skopiowanie ich do innego folderu za pomocą terminala bez kopiowania ich osobno?

3
Jak utworzyć plik skryptu dla poleceń terminalu?
W systemie Windows mogę napisać plik zawierający polecenia dla cmd (zwykle .cmdlub .batplików). Kiedy kliknę na te pliki, otworzy się cmd.exei uruchomi polecenia zawarte w pliku. Jak mam to zrobić w Ubuntu? Jestem pewien, że to duplikat, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. Jest podobny do tych pytań, ale nie odpowiadają …

7
Użyj paska ścieżki i paska adresu w Nautilusie
Domyślnie Nautilus używa / pokazuje pasek ścieżki: Za pomocą Ubuntu Tweak udało mi się ustawić domyślnie pasek adresu: Czy można ustawić oba z nich jako domyślne (pokaż oba: przyciski i wprowadzanie tekstu)? Uwaga: Wiem, że mogę używać Ctrl+ Ldo przełączania się między nimi, więc nie jestem tym zainteresowany.Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.