Pytania otagowane jako nautilus

Nautilus (znany również jako Pliki GNOME) jest domyślnym menedżerem plików dla Ubuntu i jako taki służy do zarządzania plikami i folderami. Nautilus jest domyślnie nazywany „plikami” na Ubuntu.
7
Tradycyjne wyszukiwanie w trakcie pisania w nowszych wersjach Nautilus
Do tej pory korzystałem z „tradycyjnej” wersji Nautilusa: dostarczanej z Ubuntu 10.10. Teraz używam 3.6.3, dołączonego do Ubuntu 13.04 (najprawdopodobniej każda najnowsza wersja jest odpowiednikiem zakresu mojego pytania). Jedną z głównych różnic między nimi jest zachowanie wyszukiwania w trakcie pisania: w klasycznych wersjach Nautilusa, po wpisaniu danych wejściowych, wybrany zostanie …
167 nautilus  search 7
Użyj paska ścieżki i paska adresu w Nautilusie
Domyślnie Nautilus używa / pokazuje pasek ścieżki: Za pomocą Ubuntu Tweak udało mi się ustawić domyślnie pasek adresu: Czy można ustawić oba z nich jako domyślne (pokaż oba: przyciski i wprowadzanie tekstu)? Uwaga: Wiem, że mogę używać Ctrl+ Ldo przełączania się między nimi, więc nie jestem tym zainteresowany.

8
Jak utworzyć nowy pusty plik w Nautilus 3.6 i nowszych wersjach?
Kiedyś tworzyłem nowe puste pliki w Nautilus (Pliki) za pomocą menu kontekstowego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. To naprawdę zaoszczędziło mi dużo czasu. Od Nautilus 3.6 nie ma takiego wpisu. Czy istnieje sposób utworzenia nowego pustego pliku w programie Nautilus 3.6 i nowszych?
90 nautilus 


5
Jak otworzyć Nautilus w bieżącym katalogu wiersza poleceń?
Zastanawiałem się, czy ktokolwiek znał polecenie, które pozwoliłoby mi otworzyć okno Nautilus (jeśli jest to właściwa nazwa dla programu graficznego / eksploratora okien Ubuntu) z wiersza poleceń w bieżącym katalogu, w którym znajduje się użytkownik. Jeśli więc otworzę wiersz poleceń i napisz: cd /home/myUser/some/long/path/to/a/directory Następnie chciałbym móc wydać polecenie: nautilus …


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.