Pytania otagowane jako tar

narzędzie do archiwizacji plików w sekwencyjnym strumieniu, a następnie zwykle umieszczane w jednym pliku na dysku (poprzednio taśmy, stąd nazwa, ARCHIWUM TAŚM)


12
Jak rozpakować plik tar, który używa .xz?
Jestem przyzwyczajony do wyodrębniania -xfzarchiwów z flagą, która obsługuje archiwa gzip i bzip2. Ostatnio natknąłem się na .tar.xzplik i chciałbym go rozpakować w jednym kroku za pomocą tar, jak mogę to zrobić?
776 tar  compression 


3
Jak rozpakować plik .tgz za pomocą terminala?
Pobrałem mongodb-linux-x86_64-2.6.3.tgzplik za pomocą systemu Windows 7 i trzymałem go na D:\Amra\Software\Developing Softmiejscu. Kiedy klikam prawym przyciskiem myszy ten plik .tgz przy użyciu Ubuntu i widzę właściwość, którą pokazuje Location: /media/towhid/Amra/Software/Developing Soft. Jak teraz rozpakować ten plik .tgz za pomocą tarpolecenia z terminala?
177 command-line  tar 

6
W SSH, jak mogę wykonać mv do mojego systemu lokalnego?
I ssh-ed do katalogu mojego hosta i tar-ed aplikacji internetowej do pobrania. Kiedy próbuję mvdo ~/mydirectory/backupslub /home/mydirectory/backupsdefiniuje się jako „dom” root na moim witryną, że jestem ssh'ed się. Jak wykonać mv in ssh na dysk lokalny, będąc nadal w systemie hosta?
129 ssh  tar 


2
Kompresuj w .tgz
Chcę skompresować pliki w .tgz. Wiem jak zrobić tar.gz (z tar i gzip) i niektórzy ludzie mówią, że jest prawie taki sam, ale muszę zrobić .tgz, jak?
54 bash  compression  tar  gzip 


1
Jak wyodrębnić plik .tar.bz2?
Pobieram plik gry silnika, który jest skompresowany jako .tar.bz2. Próbuję tego polecenia tar -zxvf enginsxt.tar.bz2 I to powoduje błąd. Znam to polecenie tar -zxvf służy tylko do wypakowywania .tar.gzplików, ale jak mogę to zdekompresować?
38 tar 

4
Zaszyfruj plik tar.gz podczas tworzenia
Mam skrypt, który tworzy nocną kopię zapasową kilku katalogów. Jest tworzony przy użyciu tar -czf, a docelowa ścieżka do pliku tar.gz znajduje się w zamontowanym katalogu sieciowym. Plik wynikowy ma około 1,2 GB. Szybkość sieci jest dość duża (kopiowanie z dysku sieciowego na lokalny odbywa się z prędkością ~ 28 …
33 backup  encryption  tar 

4
Jak mogę zaktualizować plik tar.gz?
Utworzyłem plik tar.gz (używając GUI, a nie wiersza poleceń). Jak mogę go zaktualizować poleceniem dodawania nowych plików i aktualizowania plików zmodyfikowanych?
32 tar 

2
Dlaczego nie mogę rozpakować pliku .bz2 przy użyciu tar?
Mam więc ten zrzut wikipedii o wielkości około 10 GB i nazwany jako „enwiki-najnowsze-strony-artykuły.xml.bz2”. Próbowałem wykonać następujące polecenia w terminalu, aby rozpakować zrzut: tar jxf enwiki-latest-pages-articles.xml.bz2 I tar xvf enwiki-latest-pages-articles.xml.bz2 Ale oba zwracają następujący błąd tar: This does not look like a tar archive tar: Skipping to next header

1
Rekurencyjna kompresja smoły?
Chciałbym utworzyć plik tar, aby skompresować folder zawierający podfoldery. Próbuję za pomocą następującego polecenia int w terminalu: tar -czf folder directorios.tar.gz Wynikiem byłby dyrektorios.tar.gz
28 command-line  tar 

1
gzip: stdin: nie w formacie gzip
Kiedy biegnę: tar -zxvf john-1.7.0.2.tar.gz Rozumiem: gzip: stdin: not in gzip format tar: Child returned status 1 tar: Error is not recoverable: exiting now Powinien rozpocząć rozpakowywanie. Niektórzy mówili mi, żebym nie używał, zale pojawia się ten sam błąd. To plik, który pobrałem w ten sposób: wget http://openwall.com/john/f/john-1.7.0.2.tar.gz


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.