Pytania otagowane jako data-recovery

Odzyskiwanie danych to proces odzyskiwania danych z uszkodzonych, uszkodzonych, uszkodzonych lub niedostępnych dodatkowych nośników pamięci, gdy nie można uzyskać do nich normalnego dostępu. Użyj tego znacznika, jeśli chcesz odwołać się do jednego z opisanych problemów.

9
Jak dodać klucze SSH do pliku autoryzowanych_kluczy?
Mam serwer Ubuntu na Amazon EC2, którego używam do programowania, a dziś głupio wyczyściłem wszystko z mojego ~/.ssh/authorized_keyspliku. Na szczęście mam otwarte SSH, więc nadal jestem połączony i mogę naprawić plik, ale kiedy próbuję przywrócić plik klucza, nie działa. Nadal dostaję odmowę dostępu z serwera na moim komputerze lokalnym. authorized_keysma …

11
Jak odzyskać usunięte pliki?
Czy są jakieś narzędzia, metody i inkantacje do odzyskiwania ostatnio usuniętych plików na Ubuntu? Jeśli robi to jakąkolwiek różnicę, chcę odzyskać plik bazy danych Keepass 2.x. Ale lepiej byłoby mieć metodę / narzędzie, które działa na każdym rodzaju pliku.


1
Jaka jest różnica między ddrescue, gddrescue i dd_rescue?
ddKomenda jest powszechnie używany do tworzenia kopii zapasowych obrazu dysku lub partycji . Działa jednak słabo, jeśli dysk źródłowy jest zawodny lub nie działa. Przeczytałem, że ddrescue/ dd_rescuejest dobrym narzędziem do odzyskiwania obrazu ze złego dysku, ponieważ inteligentnie próbuje ponownie odczytać sektory, których nie odczytał za pierwszym razem. Ale w …


6
Przypadkowo zrobił to dd / dev / sda
Zapisałem obraz ISO na dysku twardym za pomocą sudo dd if=image.iso of=/dev/sda. Miałem na myśli /dev/sdc, a teraz uruchomiony sudo fdisk -lzwraca tylko jedną partycję na / dev / sda, podczas gdy powinno być 6. Czy można odzyskać moje dane? Nie zamknąłem (zrestartowałem) jeszcze komputera.


3
Jak wykonać kopię zapasową / sklonować system Windows tworząc obraz odzyskiwania za pomocą Ubuntu
Kupiłem nowy laptop z zainstalowanym Windows. Wyczyszczę wszystkie partycje i zainstaluję Ubuntu. Pewnego dnia prawdopodobnie sprzedam tego laptopa, więc miło będzie go przywrócić do stanu producenta. Chcę wykonać kopię zapasową partycji odzyskiwania, zapisać ją w jakimś pliku i zachować w chmurze. Pewnego dnia przywrócę go i ponownie zainstaluję system Windows …

3
Odzyskiwanie plików z uszkodzonego dysku CD / DVD
Mam pewne stare płyty CD / DVD, które nie są w dobrym stanie. Chcę odzyskać od nich wszystko, co można odzyskać. w systemie Windows miałeś oprogramowanie takie jak Isobuster i Cd Recovery, które pozwoli mi to zrobić. Czy ktoś może zasugerować natywną aplikację Linux?
21 dvd  cd  data-recovery Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.