Czy jest dostępne oprogramowanie do odzyskiwania dla ext4?


17

Cóż, przypadkowo usunąłem swój dysk Ubuntu. Chcę tylko odzyskać całą zawartość katalogu / home.

Czy jest na to sposób? I mowa przede wszystkim , gdzie trzeba określić rozszerzenia plików. W moim przypadku nie znam faktycznych rozszerzeń. Czy jest więc jakieś narzędzie, które pozwala mi odzyskać sam folder / home?

Nawet nie sformatowałem tego dysku ani go nie dotknąłem. Więc nie dokonano zapisu na tym dysku.

Jeśli masz sugestie dotyczące odzyskiwania, proszę powiedz mi.

Odpowiedzi:


10

1
Dzięki @Geppettvs D'Constanzo, użyłem testdisk do wykrycia i poprawienia mojej tablicy partycji. To pomogło mi zobaczyć wszystkie utracone daty.
Amey Jah

Link do systemu Izrael Remix Team System jest teraz martwy (i najwyraźniej działa od ~ 2013 r.) I nie jest dostępny w archiwum internetowym. Czy masz kopię lub pamiętasz, co powiedziała?
kirbyfan64sos

Dziękuję @ refi64 za poinformowanie o martwym łączu. To była dokumentacja mojej pierwszej próby odzyskania danych z dysku 1 TB, krok po kroku. Niestety nie jest już dostępny i nie mogę odtworzyć tych kroków.
Geppettvs D'Constanzo

5

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zaprzestanie korzystania z dysku! Wszystko, co zostanie do niej zapisane, grozi zastąpieniem danych. Zamontuj go tylko do odczytu i skopiuj znalezione rzeczy na inne urządzenie.

Następnie narzędzia wymienione przez innych autorów są dobrym miejscem do rozpoczęcia. Dodaj Magic Rescue i dowolny edytor nieprzetworzonych sektorów do miksu. Magic Rescue jest dobry w znajdowaniu zdjęć, filmów, archiwów zip i plików MS Office. Za pomocą edytora sektorów można znaleźć większość dokumentów, pod warunkiem, że zapamiętasz niektóre z nich do wyszukiwania.


+1 za podkreślenie, że dalsze zapisy na dysku mogą zniszczyć potencjalnie możliwe do odzyskania dane!
Bajt DowódcaKorzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.