Pytania otagowane jako montreal

Największe miasto w kanadyjskiej prowincji Quebec.

2
Jak przydatny / ważny jest francuski w Montrealu?
Jesienią będę w Montrealu przez kilka tygodni-miesięcy do pracy. Nie mówię po francusku. Rozumiem, że Montreal jest główną enklawą anglojęzyczną Quebecu i że angielski jest powszechnie używany. Powiedziano mi również, że kiedy wyjdziesz poza obszar metra w Montrealu, znajomość języka angielskiego znacznie spada. Moje obawy są dwojakie: Chociaż nie interesują …

4
Jakie dzielnice lub miejsca powinienem odwiedzić w Montrealu?
Będę w Montrealu po raz pierwszy w tym miesiącu, aby wziąć udział w konferencji naukowej na temat projektowania urbanistycznego. Oczywiście, jako projektant urbanisty, chciałbym odwiedzić tętniące życiem dzielnice Montrealu lub okolic. Konferencja jest w centrum miasta. Jakie są inne tętniące życiem dzielnice w Montrealu?

2
Czy 15-osobowy van może korzystać z pasa autobusowego w Montrealu?
W Quebecu 15-osobowa furgonetka wymaga licencji minibusa. https://saaq.gouv.qc.ca/en/road-safety/modes-transportation/in-a-fifteen-passenger-van/what-the-law-says/ Zastanawiam się więc, czy 15-osobowe furgonetki mogą w szczególności korzystać z pasów autobusowych w Montrealu. Szczególnie interesujące byłoby pasmo autobusowe Champlain Bridge. Wiem, że Aeronavette z Sherbrooke do Pierre Elliott Trudeau używa 15-osobowych furgonetek, ale nigdy nie widziałem żadnego z nich na …Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.