Pytania otagowane jako weather

1
Czy ekscentryczność orbity Ziemi jest wystarczająca, aby powodować nawet niewielkie pory roku, bez osiowego przechyłu?
Czytałem odpowiedzi na to pytanie dotyczące egzoplanety o okresach bez przechyłu osiowego, a kilku respondentów wspomniało, że mimośrodowość orbity może wywołać podobny efekt, ale że orbita musiałaby być „bardzo ekscentryczna”, w przeciwieństwie do Ziemi, która jest „bardzo blisko koła”. Gdyby Ziemia w ogóle nie miała nachylenia osiowego, czy jej mimośrodowość …2
Dlaczego ten wykres natężenia światła słonecznego na lądzie ma bardziej strome nachylenie podczas wschodu słońca w porównaniu do zachodu słońca?
Dostałem ten obraz podczas sprawdzania danych pogodowych dla miasta w północnych Indiach, używając zapytania Mathematica Wolfram Alpha Na wykresie zauważyłem jedną cechę, której nie potrafiłem wyjaśnić. Dlaczego okrążona część „A” oznaczająca wschód słońca ma nieco wyższe nachylenie w porównaniu z okrążoną częścią „B” oznaczającą zachód słońca! Sprawdziłem również wykres dla …
10 earth  weather 

2
Dlaczego nie ma huraganu na Słońcu?
Czytałem o gigantycznych burzach na gigantycznych planetach gazowych, wielkiej czerwonej plamie na Jowiszu i sześciokącie na Saturnie, żeby wymienić tylko kilka, a co powiesz na nasze Słońce, które składa się z plazmy (gorącego gazu, z którego część ich elektronów jest zdjęta), dlaczego nie widzimy wielki huragan?
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.