Pytania otagowane jako terminal

Pytania dotyczące aplikacji Terminal lub jej emulacji terminala powinny używać tego znacznika. Użyj ** wiersza polecenia ** do pytań o powłoki lub programy wiersza poleceń, które nie dotyczą konkretnie Terminala.

12
Jak mogę uruchomić powiadomienie w Centrum powiadomień ze skryptu AppleScript lub skryptu powłoki?
Chciałbym móc korzystać z funkcji Centrum powiadomień 10.8 w skryptach AppleScript i skryptach powłoki, które piszę. Czy istnieje wbudowane polecenie lub biblioteka innej firmy, której można używać ze skryptu AppleScript lub powłoki? Najlepiej byłoby kontrolować rodzaj i ikonę powiadomienia, ale doceniona byłaby nawet możliwość uruchomienia podstawowego banera z ikoną giełdową …
13
Dlaczego .bashrc nie działa automatycznie?
W moim .bashrcpliku umieściłem niektóre polecenia aliasu , aby mogły być ładowane za każdym razem, gdy otwieram nowe okno terminala. To się jednak nie zdarza. Muszę wybrać run script:w Terminalu> Preferencje> „ MyDefaultTheme ”> Wstępny panel powłoki i dodać: source .bashrc && clearaby działał ... Wydaje się to dziwne, ponieważ …


10
macOS Sierra wydaje się nie pamiętać kluczy SSH między restartami
Muszę uruchomić to polecenie od czasu aktualizacji do systemu macOS: ssh-add -K Rozwiązuje problem po ponownym uruchomieniu, ale muszę uruchamiać to polecenie przy każdym logowaniu do komputera. Jeśli nie uruchomię powyższego polecenia, moje klucze ~/.sshzostaną pominięte i zostanie wyświetlone pytanie o hasło serwera w celu nawiązania połączenia.
181 terminal  password  ssh  sierra 

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.