Jak zrootować OnePlus One?


15

Chcę zrootować moje błyszczące urządzenie OnePlus One, czyli flagowy zabójca. Nie ma żadnych przewodników dostępnych w Internecie i łatwo dostępnych za pośrednictwem Google, ale nie jestem pewien, który z nich pójść, ponieważ nie chcę, aby moje urządzenie napotkało problemy podczas rootowania, które mogłyby uniemożliwić uruchomienie telefonu.

Jak mogę bezpiecznie zrootować swój telefon?


 • Urządzenie: OnePlus One (boczek)
 • Wersja Androida: CM 11S, COS12 lub COS13
 • Status: nietknięty bootloader
 • Pamięć: 16 GB lub 64 GB

Odpowiedzi:


18

Prawdą jest, że przewodniki dostępne dla tego urządzenia są bardzo duże. Rootowanie OnePlus One jest dość łatwe, bezpieczne i nie wymaga żadnej wiedzy na temat wewnętrznych elementów systemu operacyjnego Android, chociaż ułatwiałoby to rootowanie bez obaw.

Uwaga 0 : Instrukcje wyczyszczą wszystko w telefonie, w tym Odzyskiwanie zapasów, i być może nie będziesz otrzymywać aktualizacji OTA (chociaż otrzymuję je bez problemów). Ponadto, chociaż ten przewodnik może wydawać się długi (ponieważ napisany z perspektywy zupełnie nowego użytkownika), instrukcje są jednymi z najbezpieczniejszych, aby zapewnić, że wszelkie rozwiązywanie problemów, jeśli to konieczne, można łatwo wykonać.

Uwaga 1 : Jeśli martwisz się o swoje dane, cokolwiek to jest, zapoznaj się z jednym przewodnikiem - Pełna kopia zapasowa na urządzeniach niezrootowanych . Osobiście wolę w adb backuppołączeniu z aplikacją Helium dostępną w Play Store za darmo.

Poniższe instrukcje wymagają zainstalowania narzędzi ADB i Fastboot . Jeśli chodzi o instalację, tutaj jest bardzo pomocny przewodnik - czy jest minimalna instalacja ADB .

 • Użytkownicy systemu Windows mogą zajrzeć tutaj i to dla dedykowanego rozwiązania, lub korzystać z tego popularnego narzędzia do łatwego montażu o nazwie 15 sekund ADB Instalator je w tym przewodniku .
 • Jeśli chodzi o użytkowników Linuksa, ADB i Fastboot są zwykle dostępne w repozytoriach większości popularnych dystrybucji i omówione już w tym przewodniku . Zobacz to, jeśli chcesz łatwej instalacji. Na entuzjastów Androida odpowiedziano już na wiele błędów napotkanych przy ich użyciu . W przeciwnym razie uruchomienie jako użytkownik root w systemie (niezalecane) rozwiązuje większość z nich.
 • Nie znam OSX, więc nie mogę nic polecić :(

Uwaga 2 : Zanim przejdziesz do dalszych instrukcji, upewnij się, że urządzenie działa poprawnie z ADB i Fastboot.

 • Jest to wymagane dla każdego użytkownika systemu operacyjnego do weryfikacji (krok 3. w sekcji Windows i Przydatne polecenia szybkiego uruchamiania ) tutaj, aby zapewnić płynniejsze działanie.

 • Ponadto, gdy spróbujesz użyć adbpowiązanych poleceń, zostanie wyświetlone potwierdzenie na urządzeniu, aby zaakceptować połączenie ADB zainicjowane z systemu. Pozwól na to i zaznacz pole, aby zapamiętać je na przyszłość,

Uwaga 3 : - Instruuję to jako użytkownik systemu Ubuntu Linux, chociaż rootowanie z systemu Windows jest dość proste.

 • Po skonfigurowaniu i utworzeniu kopii zapasowej wszystkiego należy otworzyć wiersz polecenia z podwyższonymi uprawnieniami i wejść do katalogu instalacyjnego ADB .
 • Przeważnie polecenie będzie podobne do tego, cd folder_location\gdzie folder_lokalizacja to lokalizacja folderu instalacyjnego ADB.
 • Jeśli na początku jest to przytłaczające, możesz zapoznać się z tym przewodnikiem (patrz instrukcja 0. Instalowanie odpowiednich sterowników Fastboot i ADB ).
 • Jeśli chodzi o użytkowników Linuksa, zakładam, że znają oni podstawową wiedzę na temat zabawy z ulubioną aplikacją terminalową. Google jest twoim przyjacielem, zawsze pamiętaj .

Uwaga 4 : Dbaj o odpowiedni poziom naładowania telefonu, prawdopodobnie powyżej 70%, zanim przejdziesz do czegoś nieznanego, takiego jak rootowanie lub flashowanie. Ponadto ten przewodnik zawiera podsumowanie wielu punktów tej odpowiedzi.


Część 1: Odblokuj program ładujący OPO

Chociaż kontynuowanie nie jest ważne, możesz spojrzeć na nie z ciekawości:

Instrukcje:

 1. Wtyczka OPO do systemu za pomocą kabla USB i pozwalają na debugowanie USB .
 2. Uzyskaj uprawnienia administratora w systemie Windows lub uprawnienia administratora w systemie Linux w CMD / terminalu. W systemie Windows przejdź również do katalogu ADB.
 3. Wpisz, adb devicesaby potwierdzić, że urządzenie jest podłączone. Jeśli jakoś nie widzisz swojego urządzenia, rozważ zapytanie Google.
 4. Wejdź, adb reboot bootloaderaby przejść do trybu Fastboot.
 5. Wejdź, fastboot devicesaby potwierdzić, że tryb szybkiego uruchamiania jest wykrywany przez system. W przypadku, gdy nie widzisz żadnego numeru seryjnego urządzenia lub coś podobnego, a następnie zapytaj to samo w Google w celu rozwiązania problemu.
 6. Enter fastboot oem unlock- odblokuje to program ładujący OPO i jako domyślny mechanizm wyczyści twoje urządzenie.
 7. Wprowadź, fastboot rebootaby ponownie uruchomić urządzenie. Jeśli to nie uruchomi ponownie urządzenia lub nie utknie na ekranie Fastboot, możesz wyłączyć i włączyć zasilanie, naciskając kolejno klawisz zasilania z kilkuminutową przerwą.

Gratulacje! Twoje urządzenie jest teraz odblokowane dla niezliczonych modyfikacji.


Część 2: Zainstaluj i uruchom do odzyskiwania niestandardowego za pomocą trybu odzyskiwania

Możesz sprawdzić je z ciekawości:

Instrukcje:

Podczas gdy ja osobiście wolę Philz Touch Recovery (będąc eleganckim), poleciłem najbardziej popularny, odzyskiwanie TWRP . Instrukcje dotyczące Philz Touch Recovery i CWM są również podobne. Poza tymi trzema nie jestem świadomy żadnego innego powrotu do zdrowia dla OPO.

(Instrukcje w tej sekcji są podzielone na dwie części: 2.1 i 2.2)

2.1:

 1. Pobierz wszystkie przywracanie przywracania . TWRP Oficjalny (preferowany), Philz Touch , CWM lub TWRP Nieoficjalny . Niektórzy ludzie wolą rozwidlenie oficjalnej TWRP o nazwie TWRP Nieoficjalne . Możesz Google je dopasować do swoich potrzeb.
 2. Zmień nazwę 1 na pobrany .imgplik recovery.img. Użytkownicy systemu Windows umieść ten plik w folderze ADB. Użytkownicy systemu Linux albo cdw wybranym folderze pobierania, albo znają ścieżkę do pobranego pliku.
 3. Przejdź do Ustawienia -> Opcje programisty i odznacz Włącz odzyskiwanie Cyanogen .
 4. Powtórz kroki 1-5 z Części # 1, aby przejść do trybu Fastboot z pewnością.
 5. Enter fastboot flash recovery recovery.img. Użytkownicy systemu Linux, którzy nie cdprzeszli do wybranego folderu pobierania, powinni zastąpić recovery.imgścieżką pliku .img. To polecenie spowoduje flashowanie pobranego Odzyskiwania na partycji odzyskiwania OPO i, jak oczywiste, nie można załadować programu Recovery Recovery.
 6. Powtórz krok 7 w części 1.

Gratulacje! Pomyślnie zastąpiłeś Odzyskiwanie zapasów niestandardowym Odzyskiwaniem.

LUB,

Niektórzy ludzie twierdzili, że OPO może być uruchamiany na żywo Odzyskiwanie bez wymiany Stock odzysku, które ich aktualizacje OTA przetrwa zapewnione. Nie mogłem osiągnąć sukcesu, ale udało się. Postępuj zgodnie z 2.2, aby uruchomić odzyskiwanie na żywo.

2.2:

 1. Powtórz kroki 1-4 z 2.1 .
 2. Enter fastboot boot recovery.img. Użytkownicy systemu Linux, którzy nie cdprzeszli do wybranego folderu pobierania, powinni zastąpić recovery.imgścieżką pliku .img. To polecenie Fastboot uruchomi się do pobranego Odzyskiwania bez dotykania żadnego zainstalowanego Odzyskiwania. Uruchomienie tego odzyskiwania może potrwać kilka sekund.

Jeśli widzisz Odzyskiwanie z opcjami takimi jak Zainstaluj Zip , Zaawansowane itp., TWRP lub nazwa pobranego Odzyskania wymieniona gdzieś, oznacza to, że uruchomiłeś się do pobranego Odzyskiwania. Gratulacje! W przeciwnym razie możesz rozwiązać problemy za pomocą Google lub przejść bezpośrednio do wersji 2.1 .


Część 3: Flash Zip SuperSu i zainstaluj aplikację SuperSu, aby umożliwić dostęp do konta root

Byłbyś świadomy rootowania, jeśli tu przyszedłeś. Ale w każdym razie możesz spojrzeć na kilka fajnie napisanych odpowiedzi na temat rootowania , co rootowanie umożliwi ci, lub ten krótki, ale przydatny przewodnik w Lifehacker.

Możesz znaleźć wielu klientów superużytkowników, którzy przechwytują dostęp do roota przez aplikacje na twoim urządzeniu i interaktywnie prosi o podjęcie działania. Popularne dla OPO to aplikacja SuperSu od Chainfire i Superuser od Koush. Użyję tego pierwszego tutaj.

Zauważ, że większość tych aplikacji Superuser wymaga flashowania własnych plików binarnych w systemie, aby działały z ich aplikacjami.

Instrukcje:

 1. Pobierz plik zip SuperSu stąd . Nazwa może być podobna do UPDATE-SuperSU-vX.YZ.zip.
 2. Umieść ten .zipplik w katalogu głównym (folderze domowym) wewnętrznej karty SD. Możesz to zrobić, uruchamiając ulubionego menedżera plików.
  • Użytkownicy, którzy korzystali z wersji 2.1 :
   • Prosty sposób: przejdź do Ustawienia -> Opcje programisty i włącz Advanced Reboot . Przytrzymaj przycisk zasilania , dotknij opcji Uruchom ponownie i wybierz Odzyskiwanie . Twoje urządzenie uruchomi się teraz w trybie odzyskiwania.
   • Typowy sposób: Powtórz kroki 1-3 w części nr 1, a następnie wprowadź, adb reboot recoveryaby uruchomić w trybie odzyskiwania.
  • Użytkownicy, którzy korzystali z wersji 2.2 :
   • Powtórz wszystkie kroki 2.2, aby uruchomić odzyskiwanie na żywo.
 3. Stuknij Zainstaluj Zip . Wybierz .zippobrany plik i wybierz Tak, aby zainstalować plik. Wyświetli tekst jako wynik i ostatecznie się zakończy. Ten krok spowoduje flashowanie plików binarnych zgodnych z aplikacją SuperSu w systemie operacyjnym Android. Jeśli pojawi się nieoczekiwany błąd, przeprowadź to samo zapytanie w wyszukiwarce Google.
 4. Możesz teraz zrestartować urządzenie.
 5. (Aktualizacja: nie jest już potrzebna) Przejdź do Sklepu Play i zainstaluj aplikację SuperSu .
 6. Uruchom aplikację. Jeśli wyświetli się okienko wyskakujące, wybierz Kontynuuj, a zobaczysz dwie opcje, w których możesz wybrać TWRP / CWM . Spowodowałoby to ponowne uruchomienie. Jeśli aplikacja nie poprosi Cię o nic, wszystko poszło dobrze i możesz używać SuperSU jako menedżera superużytkowników.
 7. Możesz teraz uruchomić tę aplikację, aby dostosować niektóre ustawienia odpowiednie do swoich potrzeb. Sprawdź także, czy została pomyślnie zainstalowana i działa, czy nie, używając dowolnej aplikacji, która żąda dostępu do konta root, takiej jak te aplikacje .

Z powodzeniem zrootowałeś swoje urządzenie OnePlus One. Istnieje wiele metod, które twierdzą, że są jednym kliknięciem, całkowicie zautomatyzowane itp. Jednak nie jestem w stanie objąć ich wszystkich i nie chciałbym, aby skupić się na jednej metodzie. :) W każdym razie kilka znaczących wzmianek to:

 • Bacon Root Toolkit
 • OnePlus One Toolbox
 • Zobacz Metody / aplikacje w tej odpowiedzi, aby zobaczyć, jakie popularne metody rootowania istnieją dla innych urządzeń z Androidem; niektóre mogą również działać na OPO.
 • Możesz łatwiej znaleźć rozwiązanie na forach OnePlus , ponieważ jest to wspólne udostępnione źródło informacji dla wielu użytkowników OnePlus One, w tym dla mnie.

Cel zakończony .


1 Zgodnie z informacjami otrzymanymi od Roba W tutaj konieczna jest zmiana nazwy pobranego odzyskiwania na recovery.img , w przeciwnym razie polecenie fastboot może zostać wykonane, ale nie zadziała.


2
„Chociaż nie jest to konieczne, zmień nazwę pobranego .imgpliku na recovery.img”. Ten krok jest konieczny. Bez zmiany nazwy fastboot boot trwp.imgnie miał żadnego widocznego efektu, mimo że fastboot zgłosił pomyślne wykonanie. Dopiero po zmianie nazwy na recovery.img użycie fastboot boot recovery.imgspowodowało, że telefon przeszedł do żądanego obrazu odzyskiwania.
Rob W

1
To wyczerpująca odpowiedź! Dzięki!! Nawiasem mówiąc, udało mi się uruchomić odzyskiwanie TWRP na żywo. :-)
asgs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.