Co to jest debugowanie USB? Czy mogę to WŁĄCZYĆ na zawsze?


27

Czasami muszę przenieść trochę muzyki z komputera na Galaxy S2 i zawsze muszę aktywować debugowanie USB. Więc myślę, czy mogę to WŁĄCZYĆ na zawsze? Mam na myśli, czy pozostanie WŁĄCZONA na zawsze może dać mi problem (koszt baterii?)? A co to jest debugowanie USB?


Jak debugowanie USB wpływa na przesyłanie muzyki? Czy nadal nie możesz wybrać „Wybierz, aby skopiować pliki do / z komputera”. z paska powiadomień?
DRZEWO

Odpowiedzi:


30

Włączenie debugowania USB zasadniczo uruchamia adbdemona na twoim urządzeniu, co pozwala mu komunikować się z adbinnym urządzeniem, aby umożliwić komendy debugowania. Jest używany podczas tworzenia i debugowania aplikacji i pozwala (przede wszystkim) na:

 • Przesyłaj dane między komputerem a urządzeniem (w obie strony)
 • Łatwe odczytywanie danych dziennika logcat
 • Debuguj aplikacje, w tym punkty przerwania i monitorowanie sterty
 • Zainstaluj i odinstaluj aplikacje
 • Uzyskaj dostęp do zredukowanej powłoki na urządzeniu w celu interakcji z wierszem poleceń.

Pozostawienie włączonego przez cały czas będzie miało znikomy wpływ na baterię, jeśli w ogóle. Kilka innych rzeczy do rozważenia na temat pozostawienia go (lub nie):

 • PRO: Jeśli na twoim urządzeniu występuje problem sprzętowy uniemożliwiający dostęp do ekranu, debugowanie USB może być pomocne w odzyskiwaniu danych (szczególnie na zrootowanym urządzeniu).
 • PRO: Możesz instalować aplikacje, ponownie uruchamiać urządzenie i generalnie wykonywać inne wygodne czynności bez konieczności fizycznej interakcji z urządzeniem, nawet przy zablokowanym / wyłączonym ekranie.
 • PRO: Na zrootowanym urządzeniu może być możliwe odzyskanie wpisu, jeśli zapomniałeś hasła / kodu PIN / wzoru blokady ekranu (również potencjalnego CON, patrz poniżej).
 • PRO: Możesz skorzystać z przekierowania portów przez debugowanie USB, aby korzystać z aplikacji tetheringowych, takich jak PDANet (uważam, że tak to jest realizowane, ponieważ wymaga tego).
 • CON: Jeśli urządzenie zostanie zgubione lub skradzione, pozbawiona skrupułów osoba może próbować ukraść dane z urządzenia, niezależnie od tego, czy masz blokadę ekranu. Jeśli jesteś zrootowany, mogą uzyskać prawie wszystko.
 • CON: Pamiętam, że niektóre urządzenia mogą mieć problemy z dostępem do karty SD jako urządzenia pamięci masowej, gdy debugowanie USB jest włączone. Osobiście nigdy nie widziałem tego problemu, ale widziałem, jak ludzie twierdzą, że to był problem.

Zobacz także: Używanie urządzeń sprzętowych z dokumentacji zestawu SDK systemu Android, która omawia debugowanie aplikacji na urządzeniach fizycznych (a nie emulatorze). Istnieje również strona dokumentacji dotycząca systemu Android Debug Bridge (ADB), która wyjaśnia jego cel i polecenia.


5
Jeśli chcesz naładować niezaufaną „stację ładującą” (przez USB, a nie sieć), powinieneś wyłączyć debugowanie USB. To, co uważasz za moc, może być pełnym połączeniem danych.
Broam

Jeszcze jedna
wada

4

Aby uczynić jedną z wad eldarerathi mniej krytyczną:

Można użyć Tasker lub Locale razem z wtyczką Secure Settings, aby automatycznie włączyć debugowanie USB dla bezpiecznych lokalizacji (w oparciu np. O wieże komórkowe, lokalizację sieci / GPS, podłączone lub dostępne sieci WiFi) i wyłączyć ją (zadanie wyjścia z Tasker ) przy opuszczaniu takiego. Dzięki tagowi NFC i wtyczce Locale NFC można go również włączać / wyłączać na żądanie.

Wszystko to nawet bez dotykania ekranu - aby działało, nawet gdyby ekran był zepsuty. I ta „pozbawiona skrupułów osoba” musiałaby wtedy znajdować się w „bezpiecznej lokalizacji” lub mieć swój tag i znać te okoliczności - co jest znacznie mniej ryzykowne.

Jeśli twoje urządzenie nie należy do tej małej grupy, która ma problemy z podłączeniem pamięci przy włączonym debugowaniu USB , nie pozostawiłoby to prawie żadnego „Con”.


2

Największym minusem jest niemożność zamontowania go jako urządzenia pamięci masowej po podłączeniu go do komputera. Po włączeniu zawsze będzie zakładać, że chcesz debugować urządzenie. Naprawdę potrzebujesz go włączyć tylko wtedy, gdy tworzysz oprogramowanie do telefonu lub planujesz używać adb z telefonem. Program adb jest dostępny tylko za pośrednictwem zestawu Android SDK, więc nie jest to coś, czego potrzebują przeciętni użytkownicy. Biorąc to pod uwagę, cały czas jestem włączony, ale to tylko dla wygody w tworzeniu Androida, ponieważ robię to częściej, używając go jako pamięci masowej. Twój przebieg może się różnić.


Nigdy nie miałem żadnych problemów z tym, że moje urządzenia nie mogły się zamontować, ponieważ UMS z włączonym debugowaniem USB . Ponadto adbmożna go zainstalować bez pełnego zestawu SDK (patrz Czy istnieje minimalna instalacja ADB? ) I okazać się przydatny dla programistów, np. Do tworzenia pełnej kopii zapasowej niezrootowanych urządzeń z systemem Android 4.0+.
Izzy

0

Nie musisz ciągle debugować. W niektórych urządzeniach wpływa na ładowanie akumulatora. Gdy debugowanie jest włączone, prędkość ładowania staje się bardzo niska .... pełne naładowanie zajmie więcej niż 5 godzin .... jeśli masz taki problem, wyłącz debugowanie USB, WŁĄCZ je tylko wtedy, gdy potrzebujesz ... ....


2
Nigdy nie słyszałem o urządzeniach mających taki problem. Czy jest gdzieś więcej na ten temat?
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.