Jak zrootować urządzenie z Androidem?


476

Jest to częste pytanie zadawane przez tych, którzy chcą zrootować swoje telefony. Jak dokładnie zrootować urządzenie z Androidem? Czy wiąże się to z ryzykiem?


21
Od stycznia 2012 r. Pozwolimy na jedno „Jak zrootować?” pytanie na urządzenie. Po prostu wyszukaj [rootowanie] i urządzenie lub zapoznaj się z indeksem poniżej. Jeśli pytanie jeszcze nie istnieje, utwórz je i dodaj do tego indeksu.
Flow,

Czy rootowanie ma coś wspólnego z wersją Androida? Czy różne wersje mają różne metody rootowania na tym samym urządzeniu?
hims056,

3
@ hims056 prawdopodobnie tak. Ponieważ producent może naprawić luki w zabezpieczeniach, które programiści wykorzystują w celu zrootowania urządzenia.
Bryan Denny

Odpowiedzi:


427

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: ROOTOWANIE URZĄDZENIA BĘDZIE PRAWDOPODOBNIE ODSTĄPIĆ OD TWOJEJ GWARANCJI OD PRZEWOŹNIKA I PRODUCENTA. JEŚLI NIE CHCESZ AKCEPTOWAĆ BŁĘDU ZA JAKIEKOLWIEK NIEPOŻĄDANE SKUTKI ROOTOWANIA, NIGDY NIE ODCZYTAJ DALEJ. TUTAJ BĄDŹ SMOKI .


Pytania?

Przed zrootowaniem możesz mieć kilka pytań na ten temat. Na szczęście już na nie odpowiedzieli! Sprawdź przydatną listę poniżej:

Jak mogę rootować?

Uwaga: nie ma znanej metody rootowania wszystkich urządzeń, ani nie ma żadnej gwarancji, że jakikolwiek wspomniany program lub metoda faktycznie będzie działać. Jest tak, ponieważ w grę wchodzi wiele zmiennych, a producenci urządzeń nie mają motywacji, aby ułatwić ten proces.

Ostatnia uwaga: Twoje gwarancje mogą zostać unieważnione, możesz zepsuć urządzenie, a także mogą mieć inne niekorzystne skutki. Jeśli nie chcesz ryzykować, przestań. Jeśli nie masz pewności, co robisz, nie odstępuj od przewodników i czytaj uważnie.

Najłatwiejszym sposobem zrootowania urządzenia są metody „jednego kliknięcia”, z których większość została opracowana dla bardziej popularnych urządzeń. Przykłady obejmują aplikacje ( .apkpliki), które można uruchomić na urządzeniu, lub oprogramowanie, które należy uruchomić na komputerze podczas podłączania urządzenia przez USB. Inne metody mogą obejmować wiele kroków lub ręczną edycję plików.

Metody zwykle różnią się w zależności od modelu, a nawet wersji oprogramowania tego samego modelu. Sprawdź, czy twoja metoda rootowania jest kompatybilna z:

  • Twój model / marka urządzenia (np. Samsung Note)
  • Twoja wersja Androida (np. 4.4 KitKat vs 5.1 Lollipop)
  • Twoja wersja oprogramowania układowego (np. Europejski kontra amerykański vs. Verizon dostawca usług telekomunikacyjnych)
  • Twoja wersja sprzętowa (np. Model 32 GB z anteną vs. 16 GB bez niej)

Indeks przewodników rootowania

Są to linki do pytań na tej stronie, które zostały zadane dla określonych urządzeń. Jeśli nie ma odpowiedzi na pytanie dotyczące Twojego urządzenia, nie publikuj duplikatu - możesz zwrócić na to uwagę, oferując nagrodę, udostępniając link, publikując posty w naszym pokoju rozmów itp.

Acer

Amazonka

Archos

Asus

HTC

Huawei

Karbonn

Lenovo

LG

Micromax

Motorola

Kącik

OnePlus

Prestigio

Samsung

Sony

SpreadTrum

Xolo

ZTE

Inny

Metody / aplikacje

Zrootowałem swoje urządzenie. Co teraz?

  • Mamy kolejne pytanie na ten temat!
  • Jeśli masz inną metodę lub wiesz, jak zrootować urządzenie, którego nie ma na liście, możesz dodać je do listy! Po prostu zastosuj ten sam format.

63
Edytuj wiki, jeśli zobaczysz ulepszenia, które można wprowadzić zamiast głosowania w dół :)
Bryan Denny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.