Czy jest minimalna instalacja ADB?


62

Jeśli chodzi o , często czytam zalecenia, takie jak „Użyj, adb logcataby znaleźć więcej szczegółów”. Szukając dobrego sposobu na wykonanie kopii zapasowej wszystkich moich aplikacji, w tym ich danych, Pełna kopia zapasowa nierootowanych urządzeń odnosi się do adb backupi adb restore. W kilku miejscach można znaleźć sposoby zdalnej obsługi na urządzeniu z Androidem za pomocą ADB , takie jak przesyłanie plików za pomocą adb pushlub adb pull, uzyskiwanie dostępu do za pośrednictwem adb shelli wiele innych. ADB wydaje się więc dobrą rzeczą dla użytkownika Androida.

Ale jak zdobyć ten „ADB” na moim komputerze? Nie będąc programistą, instalacja całego zestawu SDK systemu Android wydaje się nieco przesadna. Czy dostępne jest bardziej minimalistyczne podejście?

Odpowiedzi:


46

Naprawdę nie rozumiem, dlaczego ktokolwiek wolałby pobierać starą wersję nieznanego pochodzenia ze strony internetowej zawierającej złośliwe oprogramowanie niż pobierać najnowszą oficjalną wersję bezpośrednio z Google. Chyba każdy z nich.

Oto linki do repozytorium Google:

Najnowsza wersja narzędzi platformy (zawiera tylko kilka plików binarnych - każdy mniej niż 10 Mb):

Dla użytkowników Ubuntu i Debiana (dystrybucje, których osobiście używam) przygotowałem mały skrypt bash, który wyszukuje i instaluje najnowszą wersję narzędzi platformy - Instalowanie narzędzi platformy Android (ADB) na Ubuntu


3
Ponieważ mogą ulec zmianie? Właśnie podłączyłeś do konkretnej wersji. Moje linki powyżej prowadzą do najnowszej wersji dostępnej w momencie ich kliknięcia. Ponadto: Moje linki służą do minimalnej instalacji (jak określono w pytaniu), podczas gdy twoje obejmują całe narzędzia platformy (współczynnik wielkości 10 dla archiwum: 1,4 MB vs. 12 MB dla Linuksa, to samo dla instalacji: 3,8 MB vs. 38 MB). Dziękuję za uzupełnienie, ponieważ „narzędzia pełnej platformy” mogą być dobrym kompromisem dla jednego lub drugiego użytkownika.
Izzy

2
taka jest różnica między inżynierami a użytkownikami końcowymi. inżynierowie wolą odciąć środkowego człowieka i przejść bezpośrednio do źródła. jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że otrzymujesz najnowszą wersję. nie musisz rozpakowywać całego pakietu - tylko potrzebne pliki. i narzekasz na konieczność pobierania dodatkowych 10 Mb raz na kilka miesięcy? naprawdę? jest 2013 ...

1
I mówimy tutaj o „użytkownikach końcowych” (inżynierowie przechodzą do SO :) Nie ma powodu, żeby się kłócić, Alex - obaj przedstawiliśmy swoje uwagi. Użytkownicy mają wybór, który plik do pobrania. Jeśli nalegasz, mogę zaktualizować moją odpowiedź, tak aby wskazywała na Twoją „alternatywne źródła”.
Izzy

3
sprawdź także stackoverflow.com/tags/adb/info, aby uzyskać najnowsze linki
Пионерка

1
@ Пионерка Sprawdź moją odpowiedź na linki prowadzące do zawsze najnowszych narzędzi platformy (zamiast sprawdzania najnowszego linku za każdym razem, gdy go potrzebujesz). Na szczęście Google udostępnia teraz platform-tools-latest-*.ziplinki do 3 głównych platform :)
Izzy

29

W rzeczywistości nie jest konieczne instalowanie całego zestawu SDK, jeśli nie chce się go używać do programowania. Aby móc uruchamiać podstawowe polecenia ADB w kontekście wymaganym przez przeciętnego użytkownika, podstawowa instalacja jest całkowicie wystarczająca. Spróbuję wyjaśnić, jak to zrobić i mam nadzieję, że omówię najczęściej używane systemy komputerowe.

Wymagania

Najpierw będziesz potrzebować podstawowych plików binarnych. Można je znaleźć np. W obszarze pobierania mojej witryny z systemem Android , gdzie staram się być na bieżąco z dostępnymi wersjami - dla systemu Linux, MacOS i Windows. 1

Użytkownicy systemu Windows

Jeśli na komputerze jest zainstalowany system Windows, będziesz potrzebować również specjalnych sterowników dla swojego urządzenia (nie ma tutaj ogólnego rozwiązania, więc musisz to sprawdzić sam; zazwyczaj sterowniki te są oferowane do pobrania na stronie internetowej producenta).

Użytkownicy systemów Linux i Mac OS

Użytkownicy systemów Linux i Mac OS mogą potrzebować podać swoje urządzenie do systemu operacyjnego. W przypadku systemu Linux niezbędne kroki opisane w moich odpowiedziach znajdują się tutaj i tutaj . Nie znając Mac OS, nie mogę za to mówić.

Instalacja

Linux

W przypadku Linuksa jest to dość proste: po prostu rozpakuj pobrane pliki binarne do wybranego katalogu. W chwili, gdy to piszę, będą to tylko dwa pliki: adbi aapt(ten ostatni jest używany przez QtADB i niekoniecznie potrzebny do bezpośredniego wykonywania poleceń ADB). Dostosuj ich uprawnienia do plików, aby były wykonywalne (np. Z wiersza poleceń:) chmod 0755 adb aapt. Wreszcie dobrym pomysłem jest dołączenie wybranego katalogu do $PATHzmiennej, aby móc dzwonić adbz dowolnego miejsca. Dobrym miejscem jest umieszczenie na końcu ~/.profilepliku dodatkowej linii, takiej jak export PATH="~/bin:$PATH"(jeśli rozpakowałeś pliki binarne ~/bin).

Windows

Pobieranie do systemu Windows zawiera jeszcze kilka plików. Wyodrębnij je również do wybranego katalogu. Jeśli chcesz, aby można je było wywoływać z dowolnego miejsca, bez poprzedzania pełnej ścieżki, musisz również dodać tę ścieżkę do zmiennych środowiskowych. Nie będąc użytkownikiem systemu Windows, muszę pozostawić „jak to zrobić”.

Co jeszcze?

W tym momencie powinieneś skończyć i możesz korzystać z pełnych możliwości wiersza poleceń ADB.

Alternatywy?

Dalsze odczyty


1: Zobacz także odpowiedź Alexa na więcej alternatywnych źródeł. Moje źródła to oficjalne pliki do pobrania Google, po prostu „rozebrane”.


twoje linki są martwe. Linki Google nadal działają, a zwłaszcza dla tych, którzy narzekają na rozmiary plików, Google usunęło wszystko, co nieistotne, z pakietu narzędzi platformy.

@AlexP. dzięki za podpowiedź, zaktualizowano. Podkreśliłem też, gdzie szukać, kiedy znów umrą (nie wszystkie linki już nie żyły - link główny nadal działał. Sprawił, że odważnie teraz :)
Izzy

Szkoda, że ​​QtADB nie zawiera już ADB.

Co? Niestety nie pobrałem ponownie, po prostu zaktualizowałem linki. Czy mówisz, że adbplik binarny nie jest już uwzględniony? =: - 0 Cholera, masz rację :( Zaktualizuje to JAK NAJSZYBCIEJ. Jeśli ktoś wcześniej pobrał wersje Win / Mac, link byłby miły. Zobaczę, jakie pliki binarne pobrałem wtedy.
Izzy

Mamy szczęście! Znalazłem archiwa Linux i Windows, a na koniec nawet alternatywne źródła i pliki binarne Mac. Zastąpiłem martwe linki, wszystko jest teraz znowu dostępne.
Izzy

6

Zrobiłem coś dla OS X, może to być dokładnie to, czego szukasz: Szybki instalator ADB / Fastboot: Pliki binarne ADB i Fastboot z instalatorem


Nie dla mnie nie mam komputera Mac (jestem użytkownikiem systemu Linux). Ale dzięki, inni mogą preferować łatwe rozwiązanie typu wskaż i kliknij :)
Izzy

Okej, może zrobię też wersję dla Linuksa. Nie powinno to być takie skomplikowane;)
SimMac

1
Po prostu wykonaj czynności opisane powyżej. Z tego, co przeczytałem na twojej stronie Github, nie potrzeba zbyt wielu zmian. Proponuję /usr/local/binjako miejsce na pliki binarne (w rzeczywistości korzystam z ręcznego podejścia, jak opisano w mojej odpowiedzi (właśnie go zaktualizowałem) - i mam pliki binarne ~/bin(nie potrzebowałem jeszcze instalacji całego systemu). // PS: Najbardziej potrzebujący będą nasi biedni ludzie z Windowsa. Większość z nich jest zagubiona, jeśli chodzi o „pracę ręczną” #D
Izzy

Dzięki, właśnie wydałem wersję 2.0, która zapewnia obsługę Linuksa, byłbym szczęśliwy, gdybyś mógł przetestować, czy to działa dla ciebie.
SimMac

1
Właśnie zajrzałem do środka: Wygląda dobrze dla mnie! Twój wariant jest jeszcze bardziej rozebrany niż mój (to także ja aapt- choć nie jest to absolutnie wymagane). +1 tymczasem i dzięki! (możesz zamieścić link do mojego obszaru pobierania w swoim README.mddla tych, którzy tego wymagają aapt)
Izzy

5

15 sekund ADB, szybki rozruch i instalator sterowników .

  • Nie ma potrzeby nawigowania do folderu instalacyjnego w CMD.
  • Może być zainstalowany w całym systemie.
  • Nie trzeba sprawdzać sterowników określonych przez producenta.
  • Wszystko zawarte w 9 MB.

Uwaga: dotyczy tylko systemu Windows.
Izzy

2

Jeśli korzystasz z Arch Linux i chcesz to zrobić (oczywiście zgodnie z odpowiedzią Izzy!) ...

Włącz multilib w /etc/pacman.confiw razie potrzeby zainstaluj zależności 32-bitowych:

$ sudo pacman -Sy
$ sudo pacman -S lib32-{glibc,gcc-libs,zlib}

pobierz pliki:

$ curl -J -O https://android.izzysoft.de/downloads.php?file=adb-binaries-linux-1.0.32.tar.gz
$ tar xf adb-binaries-linux-1.0.32.tar.gz

polecenia zostaną zainstalowane w bieżącym katalogu, więc na przykład:

$ ./aapt

1

Debian sprawia, że ​​niezwykle proste jest uzyskanie legalnych, aktualnych instalacji adb i fastboot.

Jeśli naprawdę chcesz tylko adb bez fastboot: $ sudo apt-get install android-tools-adb

Lub, jeśli jesteś podobny do mnie i myślisz, że lepiej ze sobą współpracują:
$ sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.