Pytania otagowane jako colors

Pytania dotyczące problemów z kolorem ekranu / aplikacji na urządzeniach wyświetlających z systemem Ubuntu.

5
Co oznaczają różne kolory w ls?
Co lsoznaczają różne kolory w poleceniu Ubuntu ? Na przykład, gdy wpisuję lspolecenie w jednym z moich folderów, otrzymuję jeden z plików w kolorze jasnozielonym, a drugi (który jest folderem) w kolorze niebieskim z zielonym podświetleniem. Co oznaczają te kolory i istnieje instrukcja na temat wszystkich kolorów?
363 command-line  colors  ls 


3
Zmiana kolorów dla informacji o użytkowniku, hoście, katalogu w wierszu polecenia terminala
Czy można zmienić kolory w wierszu polecenia dla user@computer, a także bieżącego katalogu i części poleceń wyświetlanych w wierszu polecenia? Widziałem już coś takiego zrobionego przez użytkowników OSX, ale nie wiem, jak to zrobić w terminalu gnome (mogę zmieniać tylko kolory pierwszego planu i tła). Byłoby to bardzo przydatne, gdy …

5
Jak włączyć obsługę pełnego koloru w Vimie?
Mam piękny schemat kolorów Vim ( xoria256 ) i wygląda świetnie w GVimie, ale kiedy używam normalnego vimw Terminalu, schemat kolorów jest tylko częściowo obsługiwany - na przykład używany jest domyślny półprzezroczysty kolor tła bakłażana. Jak sprawić, by Terminal wiernie renderował mój schemat kolorów Vima?


9
Skrypt do wyświetlania wszystkich kolorów terminali
W całym Internecie widziałem wiele osób ze skryptami, które drukują wiele rzeczy we wszystkich zdefiniowanych kolorach ~/.Xdefaults. Jednak kiedy próbuję z nich korzystać, zawsze otrzymuję error: Bad Substitution. Czy ktoś ma działający skrypt, który robi to samo? Powinno to wyglądać mniej więcej tak:


7
Jak skalibrować monitor w systemie Ubuntu?
Jaka jest procedura kalibracji monitora i jakiego oprogramowania użyć? Edycja: Myślę, że mam na myśli „profil kolorów”, jeśli tak się nazywa. Zauważyłem, że te same zdjęcia rzeczywiście wyglądają zupełnie inaczej na moim domowym laptopie i na innych komputerach…

9
Czy `cat` może wyświetlać pliki przy użyciu znaczników kodu w kolorach?
Czasami chcę szybko wyświetlić zawartość pliku z wiersza polecenia. Do tego oczywiście używam cat, ale często są to pliki źródłowe w Pythonie , Javie lub prostym HTML . W przypadku tych plików przydałoby się catnadać plikom znaczniki kolorów, aby były łatwiejsze do odczytania. Czy można catcoś takiego zrobić?
45 colors  cat 

3
Zapisywanie danych wyjściowych grep do pliku z kolorami
Muszę zapisać wynik polecenia grep w pliku, ale chcę również sformatować plik wyjściowy i zachować kolory tak jak w terminalu. Czy jest na to sposób? Może zapisz grep w jakimś języku znaczników? Jeśli nie jest to możliwe, czy istnieje inne narzędzie, które może wykonać to zadanie? Próbuję wyróżnić słowo kluczowe …

2
Jak mogę zmienić kolory TTY?
Jak mogę zmienić standardowe 8 kolorów (16, jeśli liczyć jasne wersje), które są używane w różnych TTY w Ubuntu 12.04? Nie mówię o aplikacjach Terminal lub XTerm, mówię o terminalach TTY, do których masz dostęp za pośrednictwem Ctrl+ Alt+ F1przez Ctrl+ Alt+ F6. Nie chcę zmieniać używanych kolorów w jakich …
35 tty  colors 
4
Zmęczenie oczu po pewnym okresie używania Ubuntu
Uaktualniłem do Ubuntu 17, a moje oczy bardzo szybko się męczyły (np. W 40 minut). Wygląda na to, że jest to problem z systemem operacyjnym, ponieważ nie zdarzyło się to ze starszą wersją Ubuntu i nie dzieje się tak z Windows 10.
23 display  colors 

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.