Pytania otagowane jako computer-science

Informatyka (CS) to nauka stojąca za programowaniem. Jest to nauka o teoretycznych podstawach informacji i obliczeń oraz praktycznych technik ich implementacji i zastosowania w systemach komputerowych.


19
Droga od rekurencji do iteracji
Użyłem rekurencji podczas wielu lat programowania, aby rozwiązać proste problemy, ale jestem w pełni świadomy, że czasami potrzebujesz iteracji z powodu problemów z pamięcią / prędkością. Kiedyś więc w bardzo odległej przeszłości szukałem, czy istnieje jakiś „wzorzec” lub podręcznikowy sposób przekształcania wspólnego podejścia do iteracji i nie znalazłem niczego. A …

7
Co to jest „entropia i zdobywanie informacji”?
Czytam tę książkę ( NLTK ) i jest ona myląca. Entropia jest zdefiniowana jako : Entropia jest sumą prawdopodobieństwa każdej etykiety pomnożonej przez prawdopodobieństwo prawdopodobieństwa tej samej etykiety Jak mogę zastosować entropię i maksymalną entropię w zakresie eksploracji tekstu? Czy ktoś może dać mi prosty, prosty przykład (wizualny)?
3
Normalizacja w analizie DOM z Javą - jak to działa?
W tym samouczku widziałem poniższy wiersz kodu analizatora składni DOM . doc.getDocumentElement().normalize(); Dlaczego przeprowadzamy tę normalizację? Czytałem dokumenty, ale nie mogłem zrozumieć słowa. Umieszcza wszystkie węzły tekstowe na pełnej głębokości poddrzewa pod tym węzłem Okej, więc czy ktoś może mi pokazać (najlepiej ze zdjęciem), jak wygląda to drzewo? Czy ktoś …

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.