„Za mało dostępnej pamięci”. Ok, ale gdzie?


15

Gdy aktualizuję aplikację na Androida z Google Play, zostaje ona pobrana, a następnie aktualizacja kończy się komunikatem „Błąd: brak wystarczającej ilości miejsca”.

Jednak żadna z partycji nie wydaje się być prawie pełna. Aplikacja ma około 10 MB, a ja mam około 100 MB za darmo /data. Oto wynik df(pominięcie /mnt/asec):

Filesystem       Size  Used  Free  Blksize
/dev          171M  32K  171M  4096
/mnt/asec       171M   0K  171M  4096
/mnt/obb        171M   0K  171M  4096
/cache         469M   2M  466M  4096
/efs           6M   3M   3M  4096
/system        503M  329M  174M  4096
/data         1007M  895M  112M  4096
/storage/sdcard0    13G   4G   8G  4096

Dzieje się tak na zrootowanym obrazie 4.1.2 z Google.

Przeczytałem inne pytania na tej stronie, takie jak Dlaczego nie mogę instalować aplikacji, gdy mam wystarczającą ilość miejsca? , niewystarczający błąd pamięci podczas aktualizowania zainstalowanych aplikacji [duplikat] i innych, ale wszystkie dotyczą sytuacji, w których jest tylko około 10–20 MB wolnego, a ja mam margines bezpieczeństwa 100 MB. W przeciwieństwie do Coś potajemnie zjada moją pamięć wewnętrzną Acer Iconia A500 i potrzebuję pomocy w jej znalezieniu oraz Co mogę zrobić, aby zarządzać pamięcią wewnętrzną mojego telefonu? , Nie próbuję dowiedzieć się, które pliki wypełniają partycję, próbuję dowiedzieć się, która partycja jest zapełniona.

Jak więc dowiedzieć się, na której partycji znajduje się komunikat „niewystarczająca ilość miejsca”?


Jakie masz urządzenie? Na moim starym HTC Incredible był to /data/datakatalog, który sprawił mi ból głowy.
Pan Buster,

@ Mr.Buster Nexus S. /data/datajest w tym samym systemie plików co /data.
Gilles „SO- przestań być zły”

W rzeczy samej. Jednak na moim starym telefonie były to aplikacje, które były przechowywane na urządzeniu (w przeciwieństwie do zewnętrznej karty SD). Kiedy ten katalog się zapełnił, dostałem te same tajemnicze wiadomości o „niewystarczającej ilości miejsca” i masę losowych zamknięć, mimo że wszystkie inne partycje miały wolne miejsce. Myślałem, że mój problem dotyczy wyłącznie HTC, więc może nie być przyczyną problemów, ale warto to sprawdzić.
Mr. Buster


Mam ten sam problem. Mam 3,3 GB bezpłatnego miejsca na telefonie. Oto coś, co zauważyłem: nie mogę zaktualizować aplikacji 8,63 MB, takiej jak Evernote Skitch, ale mogę zaktualizować aplikację 48,23 MB, taką jak gra Clash-of-Clans. PW?
jonS90

Odpowiedzi:


2

Częstym problemem na urządzeniach z Androidem jest to, że Android przechowuje i zabezpiecza wszystkie aplikacje znajdujące się w katalogu systemowym (aplikacje systemowe / aplikacje instalowane fabrycznie). To jest dokładnie ten sam problem, który miałem z moimi Sony Xperia arc.

Naprawiłem to, rootując mój telefon i instalując „root systemu do czyszczenia systemu” (uwaga: tylko zrootowane urządzenia mogą korzystać z tej aplikacji i prawdopodobnie stracisz gwarancję po zrootowaniu telefonu) i uruchomić tę aplikację. Wyszukuje zapisane w telefonie pliki aktualizacji, które są aplikacjami systemowymi, a następnie usuwa te stare pliki aktualizacji.

Problem powinien zostać rozwiązany. Tak długo, jak raz na jakiś czas uruchamiasz „root systemu do czyszczenia systemu”.


Jeśli to nie zadziała. Czy próbowałeś również przeskanować telefon w poszukiwaniu wirusów? Używam programu antywirusowego Bitdefender do skanowania mojego urządzenia, więc od czasu do czasu.
Handoko

Dla przypomnienia. Mój telefon został naprawiony w ten sposób i miał wystarczająco dużo wolnego miejsca.
Handoko

Dla przypomnienia: /system/apps(gdzie znajdują się zainstalowane fabrycznie aplikacje) jest montowany tylko do odczytu. Błąd „niewystarczającej ilości miejsca” nie jest z tym związany, ale raczej /data. W tym miejscu „Czyszczenie” SystemCleaner i podobne aplikacje. Aby uzyskać szczegółowe informacje i dalsze wskazówki, nasza wiki tagu niewystarczającej pamięci jest dobrym początkiem :)
Izzy

1

Też miałem ten sam problem. Osobiście rozwiązałem problem, uruchamiając się w trybie odzyskiwania na telefonie Samsung i usuwając partycję pamięci podręcznej.

Thigs może również pracować przy użyciu niektórych aplikacji czyszczących, które zwolnią część pamięci używanej przez aplikację do buforowania danych. Możesz także odinstalować niektóre aplikacje, których nie używasz do celów osobistych (aplikacje wstępnie zainstalowane, takie jak S Calender na Samsung Touch WIz.)

Zaleca regularne czyszczenie partycji pamięci podręcznej, aby przedłużyć użytkowanie telefonu. Korzystając z Galaxy S2 od około 3 lat.


Miałem ten sam problem i korzystałem z tego rozwiązania na telefonie HTC One z systemem CM11. Kolejny, prostszy sposób: odinstaluj aplikację, która się nie aktualizuje, a następnie wyszukaj w menedżerze plików pliki i foldery powiązane z aplikacją i usuń je.
P Fitz

0

Miałem ten sam problem. Tym, co rozwiązało mój problem, było wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji za pomocą Menedżera aplikacji dla Chrome i innych. Nie widzę połączenia, ale zadziałało dla mnie.


1
Wyczyszczenie pamięci podręcznej zwalnia część pamięci (tam, gdzie była pamięć podręczna). Tak więc połączenie powinno być jasne :)
Izzy

Miałem już około 2 gigabajty pamięci wewnętrznej za darmo i tylko niektóre aplikacje się nie aktualizowały. Również teraz mam jeszcze 1 GB i nie przeszkadza mi to od miesięcy.
Johnny

1
Możesz sprawdzić za pomocą emulatora terminala (lub poprzez adb shell) za pomocą mountpolecenia, ale na wielu (jeśli nie na większości) urządzeniach /cachejest osobna partycja - podczas gdy „pamięć wewnętrzna” zwykle wskazuje /data. Zastanawiam się, ponieważ błąd „niewystarczającej pamięci” zwykle jest związany z tym drugim; Nigdy nie słyszałem tego w związku z /cache.
Izzy

-1

użyj tej metody, aby usunąć pliki zrzutu i pozbyć się tego błędu. Uważam to za przydatne.

W swoim telefonie wybierz * # 9900 # Zobaczysz ekran sysDump na swoim urządzeniu. Stuknij w Usuń dumpstate / logcat, a wyświetli się wynik zrzutu. Kliknij OK i wyjdź.

Źródło: http://www.theandroidportal.com/fix-insufficient-storage-android/


Jest to metoda czyszczenia niektórych rozliczanych plików. Moje pytanie dotyczy przypadku, w którym jest wolne miejsce, ale aktualizacje aplikacji nie działają.
Gilles 'SO - przestań być zły'

Według oryginalnego artykułu „działa to tylko na telefonach SAMSUNG”.
Code Bling
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.