Dlaczego nie mogę zainstalować aplikacji, gdy mam wystarczającą ilość miejsca?


21

W „Ustawienia”> „Ustawienia karty SD i pamięci telefonu” w „Wewnętrznej pamięci telefonu” wyświetla „Dostępna przestrzeń” jako 13,78 MB. Próbuję zainstalować aplikację, która ma 2,38 MB. Dlaczego pojawia się komunikat o błędzie „Za mało dostępnej pamięci”? Wyraźnie mam wystarczająco dużo miejsca.

Jeśli to istotne, mój telefon to LG Optimus V.Aby pozbyć się tego błędu, wymagane jest co najmniej 25 MB wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej (patrz tag-wiki dla „niewystarczającej pamięci).
Izzy

Co najmniej 25 MB, @zyzy? Dlaczego więc tak wiele osób z podobnymi skargami ma setki darmowych MB?
Rodrigo,

@Rodrigo spójrz na datę i kliknij link do wspomnianego wiki tagu niewystarczającej pamięci . W rzeczywistości jest to „25 MB lub 10% przestrzeni dyskowej”, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Tak więc z np. 10 GB pamięci wewnętrznej uderzy cię, gdy tylko spadniesz poniżej 1 GB za darmo. Szalony, ale o to chodzi.
Izzy

Więc obrócili się całkowicie w zło, prawda? Ponieważ sprawia, że ​​absolutnie nie ma sensu !!
Rodrigo,

Odpowiedzi:


6

Urządzenia z Androidem mają kilka różnych zestawów pamięci, które mogą się zapełniać niezależnie, każde z nich może powodować błąd „niewystarczającej ilości miejsca”. To pytanie: dlaczego „niewystarczająca ilość miejsca” jest błędnie zgłaszana podczas instalowania .apk przez adb? wydaje się, że najlepiej obejmuje szczegóły i opcje.


Robię już rzeczy wymienione w tym łączu. Wydaje się, że rootowanie to jedyna opcja, której nie próbowałem. Ale nie chcę unieważniać gwarancji ...
jumpnett

Usunąłem więc wszystkie aplikacje, z których nie korzystam lub nie mogę bez nich żyć, i mimo że były na mojej karcie SD, mam teraz 52,7 MB miejsca. Co daje?
jumpnett

1
funkcja przejścia do sd pozostawia pewne zachowanie, możesz to zobaczyć w przeglądzie aplikacji w ustawieniach podczas przenoszenia. Plus: Myślę, że Android rezerwuje trochę wolnego miejsca, abyś mógł robić aktualizacje. Do obliczeń liczy się największa aplikacja.
ce4

3
przeniesienie aplikacji na kartę SD powoduje jedynie przeniesienie apk. Wszystkie dane aplikacji są nadal przesyłane do / data / data. Ta lokalizacja, a nawet pamięć podręczna, jest prawdopodobnie jednym z powodów, dla których pojawia się komunikat o małej ilości miejsca. Zazwyczaj zapełniają się one znacznie szybciej niż lokalizacja / dane / aplikacja do zainstalowania aplikacji. Zwłaszcza w aplikacjach takich jak Twitter, Facebook i Google +. Zwykle zapisują dużo danych w folderze / data / data.
Ryan Conrad

3

Miałem ten sam problem ....

Próbowałem całego procesu usuwania aktualizacji, próbowałem usunąć aplikacje, wyłączyć Gmaila, gtalk itp. Itd. Itp.

Przed tym wszystkim musisz sprawdzić, czy dane w tle Media nie są wyłączone. Menedżer pobierania jest składnikiem Media.

Ustawienia> Użycie> Media upewnij się, że Media nie są zaznaczone. Zaznaczyłem to, gdy majstrowałem przy ustawieniach ... i przez 3 tygodnie nie mogłem zrozumieć, dlaczego nie mogę pobierać aplikacji przez 3g / 4g.


Nie mam opcji „Wykorzystanie” w ustawieniach.
jumpnett
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.