Co mogę zrobić, aby zarządzać pamięcią wewnętrzną mojego telefonu?


108

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do wyświetlania powiadomienia o niskim poziomie pamięci wewnętrznej, co robisz, aby tak szybko zapełnić pamięć wewnętrzną telefonu?

Menu „Karta SD i pamięć telefonu” w ustawieniach tak naprawdę nie mówi mi wiele poza tym, ile kosztuje za darmo. I tak naprawdę nie mam zainstalowanych tylu aplikacji. 5 najlepszych aplikacji do przechowywania pamięci w moim telefonie to Gmail (18,6 MB), Twitter (17,5 MB), Facebook (12,55 MB), Mapy (9,63 MB) i Swype (6,06 MB).

Czy istnieją aplikacje (oprócz zwykłych menedżerów plików, takich jak Astro), które pomogą monitorować pamięć wewnętrzną telefonu? Czy powinienem zrobić coś, aby ograniczyć zużycie pamięci telefonu?


Łącznie FWIW, Twitter (których nie używam) i Seesmic (których używam) mają około 5,3 MB, a mój Gmail (skonfigurowany do ręcznej synchronizacji) to 2,29 MB. To jest Android 2.2 na Nexus One. Jakoś tracisz blisko 30 MB tylko w tych dwóch obszarach (36,1 MB vs. 7,6 MB). Ponadto, jeśli korzystasz z wersji 2.2, sprawdź, które aplikacje można przenieść na kartę SD, jeśli nie masz nic przeciwko temu.
CommonsWare 10.10.10

Mam 2.2. Przenieśliłem wszystkie aplikacje na kartę SD. Będę musiał wypróbować Seesmic lub Twidroyd. Nie był też używany, odkąd Twitter opublikował oficjalną aplikację.
kchau 10.10.10

Zobacz tutaj, jak Android oblicza twój osobisty limit miejsca: code.google.com/p/android/issues/detail?id=4991#c145
OneWorld

Odpowiedzi:


102

Korzystam z aplikacji o nazwie DiskUsage, która pomaga wizualizować, z czego korzysta zarówno moja pamięć wewnętrzna, jak i karta SD.

zrzut ekranu z Google Play


DiskUsage jest spektakularny, ale jest spętany, ponieważ nie ma dostępu do katalogu głównego i dlatego nie może zobaczyć w tajemniczym folderze „System Data”, który może być bardzo duży (w moim przypadku 4 GB). W innym miejscu toczy się dyskusja na temat tego, co zrobić, gdy robi się to zbyt duże, ale nie znalazłem nic ostatecznego.
Jess Riedel,

12

Większość wymienionych aplikacji jest duża, ponieważ przechowują dane. Same aplikacje nie są tak duże. Zachęcam ludzi do sprawdzania dużych aplikacji (możesz sortować według rozmiaru w obszarze zarządzania aplikacjami w ustawieniach). Możliwe, że możesz bardzo łatwo wyczyścić dane i zmniejszyć rozmiar. Większość danych dla tych aplikacji to przede wszystkim e-mail i dane, które są stare i tak naprawdę nie muszą znajdować się w telefonie.


2
Przejście do „Zarządzaj aplikacjami” i wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji może być bardzo pomocne, chociaż powinno nimi samodzielnie zarządzać.
ale

Tak, to byłby najłatwiejszy sposób sprawdzenia, które aplikacje używają większości danych, jeśli Twój telefon ma mniejsze aplikacje.
Jasser,

Oto wskazówka, jeśli często odwiedzasz „Zarządzaj aplikacjami” i „Pamięć”, aby wyczyścić dane z pamięci podręcznej, sprawdzić zużycie pamięci. Użyłem QuickShortCutMaker z sika524, aby szybciej tworzyć skróty na pulpicie, aby szybciej dostać się do tych ekranów (w aplikacji przez: wybierz Aktywności; wybierz Ustawienia; znajdź aktywność kończącą się * StorageSettingActivity i * Zarządzaj aplikacjami; użyj opcji „spróbuj” i przycisku „utwórz”). W AOS 5.x znalazłem te opcje w odległości kilku dotknięć, co pozwala zaoszczędzić kilka dotknięć. Muszę tylko często czyścić, b / c Zanurzam się tuż poniżej minimalnego 10% progu.
Scott R

9

Aby lepiej kontrolować pamięć Gmaila w systemie Android, możesz dostosować liczbę dni, które są synchronizowane. Kontrola jest w miejscu, w którym wielu ludzi nie myśli, by patrzeć; znajduje się w sekcji „Etykiety”. Tam możesz dostosować synchronizację do określonej liczby dni; Używam 2 dni. W zależności od dziennej objętości może być konieczne przejście do 1 dnia lub zwiększenie do 10.

Istnieje również szczegółowa kontrola, możesz przechowywać ulubione wiadomości e-mail przez 4 dni, podczas gdy wszystko inne trwa 2 dni.

Chodzi o konfigurację etykiet Gmaila. Lepiej pomyśleć, że tak naprawdę nie masz skrzynki odbiorczej, masz wiadomości e-mail oznaczone jako „skrzynka odbiorcza”.

Mam nadzieję, że to pomaga! Po dokonaniu zmiany synchronizacja zostanie natychmiast zsynchronizowana. Zalecam wyłączenie i włączenie telefonu po dokonaniu zmiany (podobnie jak komputer, telefony z Androidem od czasu do czasu uruchamiają się ponownie).


2
Czy znalazłeś jakieś zmiany ustawień, które faktycznie wymagają ponownego uruchomienia? Jeśli jest coś w aplikacji e-mail, jest to poważny błąd; Wolałbym co najwyżej zrestartować program (a nawet to irytujący błąd), a nie cały telefon, aby zastosować ustawienia w programie pocztowym. Idealnie byłoby zrezygnować z restartowania Linuksa poza ponownym instalowaniem nowej pamięci ROM; wszelkie inne powody to na ogół błąd.
Lie Ryan,

Chłodny! nie widziałem tej opcji ......
Jasser

8

Jestem wielkim fanem APP2SD . Dostarcza bezpośrednio porady, które aplikacje można przenieść na kartę SD i czy pamięć podręczną można usunąć!


1
Ta funkcja jest wbudowana w Piernik.
James McMahon,

6

Używam kombinacji 2 aplikacji, DiskUsage i Link2SD , a one pomogły mi utrzymać dostęp do przestrzeni dyskowej zarówno na Gingerbread, jak i na ICS. Problemy z wbudowanym narzędziem do zarządzania pamięcią masową Androida:

 1. Pokazuje tylko miejsce zajmowane przez instalację aplikacji (nie liczy się pobieranie „zasobów” typowe w grach)
 2. Rozmiar podany na liście zainstalowanych aplikacji nie uwzględnia użycia pamięci podręcznej (więc musisz zgadywać i sprawdzać szczegóły podejrzanych aplikacji)

DiskUsage doskonale sprawdza się w lokalizowaniu „zasobów”, które mogą zajmować dużo miejsca, a nawet mogą pozostać w tyle, gdy odinstalowana zostanie aplikacja, która je pobrała.

Ale jeśli masz zainstalowanych wiele małych i średnich aplikacji lub jeśli korzystasz z wielu aplikacji pozostających w trybie online, Link2SD pozwala szybko zlokalizować każdą źle działającą. Wyświetla listę wszystkich zainstalowanych aplikacji i pozwala sortować je według nazwy, daty instalacji, wielkości instalacji (opcja „apk + dex + lib”), wielkości danych, wielkości pamięci podręcznej lub całości (instalacja + dane + pamięć podręczna) rozmiar.

Lista aplikacji Link2SD

Jeśli masz wiele aplikacji wykazujących duże zużycie pamięci podręcznej, Link2SD może również wyczyścić je wszystkie jednocześnie za pomocą opcji „Wyczyść wszystkie pamięci podręczne aplikacji”.

Ponadto, jeśli używasz Gingerbread, pamiętaj, że aplikacje przeniesione na kartę SD zachowują część siebie, zwaną „ dex ”, w pamięci wewnętrznej, a rozmiar tego „dex” różni się w zależności od aplikacji. Dzięki Link2SD możesz sortować według rozmiaru „dex” i szybko znajdować dowolne aplikacje, które mogą być zbyt duże, aby można je było zainstalować na niektórych telefonach, nawet jeśli pozwalają na przejście na SD (patrzę na ciebie, klient Google+). Lub odwrotnie, możesz sortować według „apk” lub „lib” i przenieść do SD wszystkie aplikacje, które pokazują się u góry (i pozwalają na przeniesienie).


Tak link2sd zwiększa ilość wolnego miejsca w pamięci telefonu, ale wymaga zrootowanego telefonu
Jasser

4

Możesz także zastąpić domyślną aplikację GMail klientem poczty K9 - głównym plusem jest to, że może obsługiwać inne konta POP3 / IMAP4, a także zachować pamięć dla kont e-mail na karcie SD - ta opcja sprawia, że ​​jest to Trochę wolno przy pierwszym dostępie, ale jeśli przestrzeń w pamięci wewnętrznej jest na wagę złota, może to zaoszczędzić miejsce.

Możesz także wypróbować innych mniejszych klientów Twittera, takich jak Tweetdeck lub Touiteur, a nawet internetową witrynę mobilną, taką jak http://m.twitter.com LUB http://m.tweete.net

To wyeliminowałoby potrzebę aplikacji klienckiej.

WRT Swype, jeśli wolisz inne zwykłe klawiatury, na rynku dostępnych jest mnóstwo takich jak Better Keyboard / Smart Keyboard itp., Które są znacznie mniejsze, ale z pewnością nie mają funkcjonalności Swype.


Gmail jest diabłem, ma wiele niestandardowych funkcji, bez których nie mogę żyć bez tego, że klienci IMAP4 nie zawsze mogą sobie z tym poradzić (np. Archiwa, etykiety, ważne wiadomości itp.).
Lie Ryan,

Są obejścia - przeniesienie wiadomości do folderu z etykietami spowoduje przypisanie etykiety do tej wiadomości. Ponadto, jeśli „oznaczysz” wiadomość w kliencie IMAP, oznacza to oznaczenie jej gwiazdką w Gmailu (oczywiście, jeśli w laboratorium masz włączone rozszerzone ikony gwiazd, nie pomoże ci to przypisać innych ikon)
Sparx

2

Re: aplikacja na Twitterze. O ile coś się w nim nie zmieniło (jest to kilka wersji, odkąd go użyłem), przechowuje całą swoją pamięć podręczną w „danych”, które można wyczyścić, przechodząc do „zarządzania aplikacjami” w ustawieniach. Jeśli wyczyścisz wszystkie dane, musisz otworzyć aplikację i zalogować się ponownie. Inne aplikacje, np. TweetDeck, łatwiej usuwają te rzeczy w sekcji „pamięci podręcznej”, ale Twitter nie robi tego poprawnie.


1

Wyczyść pamięć podręczną dalvik, zainstaluj niestandardowy ROM (np. Cyjanogen) lub wymuś aplikacje na karcie SD za pomocą aplikacji o nazwie „LinkApp2SD” (z tego powodu musiałem ponownie sformatować kartę, ale powinna ona działać, jeśli jesteś zrootowany i mieć telefon z certyfikatem G). Ponadto, jeśli nie chcesz zrootować telefonu, możesz spróbować wyczyścić dane aplikacji i pamięć podręczną, a nawet odinstalować aplikacje, których już nie używasz. Zobacz blog mojej witryny, aby znaleźć fajne aplikacje i gry, które można przenieść.


1

Użyłem wcześniej wspomnianego Disk2Usage, aby zobaczyć, co pochłania moje dane.

To, co możesz zrobić, zależy od tego, jakie masz urządzenie.

Jeśli oprócz pamięci wewnętrznej telefonu masz zewnętrzną kartę SD, możesz okresowo przenosić dane. Na przykład mój aparat robi zdjęcia i zapisuje je w pamięci wewnętrznej. Ponieważ mój telefon (Epic 4G Touch) ma 8-megapikselowy aparat, zdjęcia te mogą stać się dość duże, więc od czasu do czasu będę przenosić wszystkie moje zdjęcia na kartę SD, gdy będzie mało miejsca.

Zauważyłem również, że wiele programów buforuje dane w pamięci wewnętrznej. Widziałem aplikacje fotograficzne buforujące miniatury, a nawet Amazon App Store buforuje całą aplikację APK dla wszystkich aplikacji pobranych z tego sklepu. Może to zająć dużo miejsca i jest ogólnie bezpieczne do usunięcia, ponieważ jeśli aplikacja tego potrzebuje, może ją ponownie pobrać. Używam powyższej aplikacji Disk2Usage, aby znaleźć duże katalogi pamięci podręcznej, a następnie używam aplikacji menedżera plików (takiej jak Solid Explorer ), aby usunąć te buforowane pliki.

Mam nadzieję, że to pomaga.


1

Użyłem emulatora terminali do przeglądania moich folderów (nie mogłem znaleźć żadnej aplikacji, która mogłaby zajrzeć do wewnętrznych partycji pamięci - / data itp. ”

Zauważ, że potrzebujesz do tego uprawnień administratora (jestem zrootowany, więc po prostu enterd su)


1

W obszarze ustawień zarządzania aplikacjami wybierz aplikacje, których nie używasz. Odinstaluj te aplikacje, jeśli to możliwe, jeśli nie, poniższa metoda znacznie zmniejszy ich rozmiar. Wymuś zamknięcie, wyczyść pamięć podręczną, wyczyść dane aplikacji, odinstaluj aktualizacje, wyłącz. Zapobiega to również ich ponownemu wzrostowi. Również w Androidzie 4.x funkcja aplikacji piszących do SD jest zepsuta, tylko sam Android np. za pośrednictwem menedżera plików ma to uprawnienie. Ponadto, podczas gdy wiele z powyższych aplikacji wygląda świetnie, zajmą trochę miejsca. Wysyłam na Galaxy S5, ale wiele starszych urządzeń nie ma 16 GB miejsca do przechowywania. Poleciłbym jednak dobrą aplikację do czyszczenia, która wykrywa resztki aplikacji, a także je usuwa, i oczywiście, jeśli zdecydujesz się przestać korzystać z takiej aplikacji, możesz ją odinstalować, to już spełniło swoje zadanie. ZAWSZE przenoś piosenki,0

Aby trochę to zaktualizować, dodaję brakujący element. Pomiędzy wierszami można było już przeczytać, że wiele wstępnie zainstalowanych aplikacji wymaga danych - nawet jeśli ich nie potrzebujesz. Otrzymują aktualizacje, które ponownie zajmują „przestrzeń użytkownika”. Oto krok, który możesz wykonać:

 1. Przejdź do Ustawienia ›Aplikacje
 2. Upewnij się, że wybierasz kartę „Wszystkie aplikacje” (na niektórych urządzeniach: wybierz „Wszystkie aplikacje” z menu rozwijanego)
 3. Teraz przejdź po aplikacjach, których sam nie zainstalowałeś. Dla każdego z nich, którego nigdy nie używałeś i nie planujesz używać (bez paniki, jeśli zmienisz zdanie później, kroki można odwrócić):
  1. Stuknij ich wpis
  2. Stuknij „wymuś zatrzymanie” (jeśli nie jest wyszarzony), aby upewnić się, że aplikacja nie działa
  3. Naciśnij przyciski, aby „wyczyścić pamięć podręczną” i „usunąć dane”
  4. Jeśli zobaczysz przycisk „Odinstaluj aktualizacje”, naciśnij go. Zostanie on następnie ponownie oznaczony…
  5. Naciśnij przycisk „Wyłącz”. Zapoznaj się z naszą wiki tagiem aby uzyskać dodatkowe informacje na ten temat.

Co osiągnąłeś w ten sposób:

 • Uwolniłeś przestrzeń wykorzystywaną przez dane aplikacji
 • Uwolniłeś miejsce zajmowane przez ich aktualizacje
 • wyłączając je, upewniłeś się, że nie generują nowych danych, a także nie otrzymują aktualizacji

Jeśli w przyszłości chcesz odzyskać jedną z tych aplikacji: Idź w to samo miejsce. Nie zobaczysz już przycisku „Wyłącz”: po naciśnięciu tego przycisku podczas powyższego procesu zauważysz, że jest teraz oznaczony jako „Włącz”. Naciśnij to. Aplikacja zostanie ponownie włączona i będzie dostępna, a jej aktualizacje również zaczną napływać ponownie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.