Usunąć pamięć podręczną z ADB?


13

Jak wyczyścić pamięć podręczną (aplikację, poszczególne aplikacje, Dalvik, ART, jeśli to możliwe) za pomocą ADB?

Używanie aplikacji, odzyskiwanie lub robienie tego za pomocą Ustawień nie są dla mnie opcjami. Ponadto mój telefon nie jest zrootowany.


Odpowiednia odpowiedź na temat przepełnienia stosu .
Firelord

Czy chcesz tylko wyczyścić pamięć podręczną, czy pamięć podręczna + dane również by się sprawdziły? Myślę, że to jest twoje pierwotne pytanie i opublikowałeś tutaj przyciętą wersję.
Firelord

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że wyczyszczę tylko pamięć podręczną, ale zachowam dane. Wygląda na to, że wyczyszczenie pamięci podręcznej Dalvik nie jest możliwe bez rootowania. Nie znalazłem jeszcze nikogo, kto mówi o wyczyszczeniu pamięci podręcznej ART w jakikolwiek sposób. (Zadałem nowe pytanie, które było bardziej szczegółowe i mniej gęste, ponieważ inne zdawały się odstraszyć ludzi. Tak, chyba złe, ale to pytanie jest technicznie bardziej szczegółowe i dlatego różne).
LakeHMM

Odpowiedzi:


17

ADB jest blisko, ale takie rzeczy jak adb shell pm clear <package_name>czyszczenie pamięci podręcznej (i danych, ups) z wybranych aplikacji wymaga rootowania (podobnie jak czyszczenie pamięci podręcznej Dalvik). Ale istnieje podobne podejście, aby po prostu wyczyścić wszystkie pamięci podręczne aplikacji (ale nie Dalvik / ART): fastboot erase cachezrobiłby to z urządzeniem uruchomionym w bootloaderze. Szczegóły można znaleźć np. Tutaj: Przydatne polecenia ADB i Fastboot oraz sposób ich użycia .


Wygląda obiecująco! Nadal nie jestem jednak pewien, jak to zrobić. adb reboot bootloaderi adb reboot fastbootoba wydają się po prostu restartować telefon normalnie. Nie wiem, co powinni zrobić, ale wygląda to na regularny restart i wprowadza mnie do zwykłego interfejsu użytkownika. A potem fastboot devicesnic nie wymienia, nawet jeśli adb devicesnie. Próbowałem fastboot erase cache, ale to po prostu mówi na < waiting for device >zawsze. Co dokładnie muszę zrobić, aby móc wykonać fastboot erase cache?
LakeHMM

1
Jeśli widzisz interfejs użytkownika, zdecydowanie nie był to tryb fastboot / bootloader. Bootloader to najniższy poziom, na którym można się uruchomić, to bardzo podstawowy system operacyjny, że tak powiem. Możesz sprawdzić za pomocą naszego tagu wiki fastboot i przeszukać pytania dotyczące swojego urządzenia, aby dowiedzieć się, jak wprowadzić go w tym trybie. Jeśli nie możesz się domyślić, możesz zadać nowe pytanie w tej sprawie. I tak, fastboot deviceszgłasza urządzenie tylko w trybie fastboot - gdzie adb devicesnic nie zgłasza.
Izzy

Więc nie ma sposobu, aby WYŁĄCZNIE wyczyścić pamięć podręczną? @Izyzy
Shayan

@Shayan nie wiem o tym - z wyjątkiem zrootowanych urządzeń (zobacz na to odpowiedź Seo).
Izzy

3

Jeśli masz dostęp do konta root , za pomocą adb możesz wyczyścić pamięć podręczną.

rm -r /data/dalvik-cache
rm -r /cache/dalvik-cache

wymaga to rootowania, a pytanie dotyczy tego, jak to zrobić bez rootowania.
Dakatine

@Seo Shark Spowoduje to usunięcie pamięci podręcznej wszystkich aplikacji, czy istnieje sposób na usunięcie pamięci podręcznej aplikacji dpecific?
Shayan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.