Pytania otagowane jako shortcut-keys

Pytania dotyczące skrótów klawiaturowych: zarówno tych, których należy używać, jak i tworzenia niestandardowych skrótów.
9
Jak mogę szybko usunąć moje polecenia?
Używam terminala do prawie wszystkich zadań. Powiedzmy, że wprowadziłem takie wielkie polecenie: sudo a-huge-command Jaki jest najprostszy sposób, aby usunąć całe polecenie za pomocą jednego skrótu, zamiast backspacenaciskać klawisz? Jestem nowicjuszem Ubuntu, który chce profesjonalnie używać Ubuntu.

9
Szybko umieść okno na innym ekranie, używając tylko klawiatury
Wiem, że używając Alt+ F7, mogę przesuwać okno za pomocą klawiatury. Mogę również użyć wtyczki „Grid” programu Compiz, aby szybko ustawić okno wokół mojego bieżącego monitora. Wtyczka grid wydaje się jednak nie działać na różnych monitorach. Potrzebuję szybszego sposobu przeniesienia bieżącego okna na inny ekran. W mojej obecnej konfiguracji z …


14
Jak mogę zmienić klawisze na klawiaturze? (Jak mogę utworzyć niestandardowe polecenia / skróty klawiaturowe?)
Chcę zmienić powiązania klawiszy na niektórych klawiszach na klawiaturze. Chcę, aby niektóre uruchamiały polecenia, a inne aktywowały różne klawisze. Z jakich aplikacji mogę to zrobić? Indeks: Xbindkeys Domyślne ustawienia klawiatury i skrótów (z poziomu ustawień systemu) Xmodmap Xkeycaps Autokey xkb Nadal szukam odpowiedzi za pomocą dconf i dowolnej innej metody.
3
Jak odwrócić klucze fn na laptopie Dell?
Mój laptop Dell (XPS 15z) ma specjalne klawisze na klawiszach F1do F12. Jeśli chcę na przykład wyłączyć podświetlenie klawiatury, muszę wpisać Fn+ F6. Czy można to odwrócić? W rzeczywistości rzadko używam F*kluczy. Jak mogę nacisnąć tylko, F6aby wyłączyć podświetlenie i Fn+, F6aby pisać F6? Czy to możliwe? Dzięki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.