Pytania otagowane jako media

6
Czy można zainstalować VLC?
Chciałbym zainstalować VLC na moim Raspberry Pi i zastanawiać się, czy to możliwe? Nie mogę znaleźć dystrybucji, która ją obsługuje, ale zastanawiam się, czy ktoś to zrobił lub zna link do strony lub grupy, która to zrobiła. Moje wyszukiwanie w Google nie pomogło zbyt wiele.

10
Czy można obsługiwać zdalne sterowanie na podczerwień za pomocą Raspberry Pi?
Interesujące byłoby użycie Raspberry Pi jako zamiennika centrum medialnego; jednak, jak widzę teraz, Raspberry Pi musi być kontrolowany za pomocą klawiatury lub przez sieć. Czy można sterować Raspberry Pi za pomocą uniwersalnego pilota lub czegoś podobnego? Planuję używać Raspberry Pi tam, gdzie przenoszenie lub podłączanie klawiatury jest niemożliwe.
23 hardware  media 

1
Czy mogę przesyłać strumieniowo wideo 1080p z Pi?
Wszyscy wiemy, że Pi może odtwarzać wideo 1080p bez problemu, ale czy jest wystarczająco szybki, aby działać jako podstawa dla serwera plików, który może przesyłać strumieniowo wideo 1080p przez przewodowe połączenie sieciowe? Zastanawiam się nad wykorzystaniem mojego jako pewnego rodzaju serwera medialnego do strumieniowego przesyłania wideo HD 1080p (z dźwiękiem …

5
Czy istnieje jakieś obejście zgodności z Netflix?
Wiem, że Netflix nie działa z Linuksem, ponieważ Moonlight (implementacja Silverlight typu open source ) nie obsługuje szyfrowania. Czy zidentyfikowano jakieś obejścia lub rozwiązania umożliwiające wprowadzenie Netflix na Raspberry Pi dla tych z nas, którzy chcą tworzyć centra multimedialne?

3
Jak rozwiązać problem z dźwiękiem przez HDMI w Raspbmc?
Używam Raspbmc RC3 do odtwarzania treści 720 / 1080p przez NFS i AFP. Występują częste spadki dźwięku, co około 2-3 minuty, więc dźwięk spada przez 1-2 sekundy. Ustawiłem XBMC, aby przekazywał Dolby / DTS do mojego zdolnego odbiornika, i ustawiłem tryb audio na 5.1. Jakieś pomysły?
15 media  raspbmc 

1
Jak uruchomić serwer multimediów?
Chcę mieć możliwość udostępniania plików z zewnętrznego dysku twardego przez mój Raspberry Pi do mojej sieci. Zasadniczo używa Raspberry Pi jako interfejsu sieciowego dla mojego zewnętrznego dysku twardego i pozwala innym urządzeniom (konsolom do gier, tabletom, komputerom itp.) Na dostęp do multimediów. Podoba mi się interfejs i elastyczność Windows Media …

3
Projektuj syntezę mowy dla niewidomego rodzica
Mój pierwszy post tutaj. (Mam szczerą nadzieję, że mieści się w zakresie dozwolonych postów, o których nie wiedziałem, gdzie się zwrócić). Planuję zrealizować projekt dla dziewięćdziesięcioletniej matki, która szybko traci wzrok i wiedzie względnie spokojne życie. Siedzi sama w domu, oglądając podstawowy kabel i nie ma połączenia z Internetem. Ma …
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.