Czy mogę przesyłać strumieniowo wideo 1080p z Pi?


22

Wszyscy wiemy, że Pi może odtwarzać wideo 1080p bez problemu, ale czy jest wystarczająco szybki, aby działać jako podstawa dla serwera plików, który może przesyłać strumieniowo wideo 1080p przez przewodowe połączenie sieciowe?

Zastanawiam się nad wykorzystaniem mojego jako pewnego rodzaju serwera medialnego do strumieniowego przesyłania wideo HD 1080p (z dźwiękiem DTS-HD) i jestem zainteresowany, aby dowiedzieć się, czy ktoś go wypróbował lub czy Pi sprosta zadaniu.

Odpowiedzi:


22

Przetestowałem przepustowość sieci iperfi może ona z radością przepchnąć około 90 Mbps TCP. Jeśli dobrze pamiętam, wideo Full HD wymaga około 25-35 Mb / s, więc zgaduję, że tak.

Możesz rozważyć coś szybszego niż karta SD do przechowywania plików multimedialnych. Podczas gdy klasa 6 jest prawdopodobnie wystarczająca, klasa 4 prawdopodobnie nie jest.

AKTUALIZACJA: Zrobiłem bardziej realistyczny test wejścia / wyjścia - odczytywanie z karty SD i przesyłanie danych przez sieć.

Na Raspberry Pi (Raspbian):

nc 192.168.105.225 337 < /dev/mmcblk0

Na innym komputerze w tej samej sieci LAN (zmostkowanej):

nc -l 337 > /dev/null

Router (most) pokazywał ruch 44 Mb / s popychany przez Pi. Biorąc pod uwagę, że mam kartę SD klasy 4, oznacza to, że operacje wejścia / wyjścia w Pi nie są wąskim gardłem przy tych prędkościach.

Zużycie zasobów podczas testu (jest dość wysokie): Top

Niedługo spróbuję z podłączonym dyskiem twardym USB, aby sprawdzić, czy jest w stanie przesłać pełne 100 Mb / s.


1
Dziękuję za to. Jasne, dysk twardy USB (zasilany zewnętrznie) wydaje się obecnie tym, o co chodzi w kwestii przechowywania.
berry120

Ponownie przetestowałem, aby być po bezpiecznej stronie, a tak naprawdę jest nieco mniej - około 90 Mb / s, ale nadal wystarczająco dobrze, aby przesyłać strumieniowo.

3
Klasa A karta 6 SD powinien być zdolny do 6 MB ps odczytu prędkości (6 Mega bajtów na sekundę), więc chyba nie ma pewne ograniczenia w interfejsie Raspberry Pi SD klasy 10 kart powinno być więcej niż zdolny nasycenie 100Mbps (100 mega bitów na sekundę) po uwzględnieniu narzutów protokołu.
Mark Booth

1
@ppumkin iperftestuje tylko wydajność sieci. Jeśli dobrze pamiętam, wysyła 0123456789wielokrotnie. Zrobię wkrótce test z kartami we / wy karty SD i poinformuję cię o tym.

1
Nie jestem szczęśliwy, oczywiście, że nie :) Ale to zrozumiałe. Nawet sam TCP jest protokołem wymagającym dużych zasobów. Musi cały czas obliczać sumy kontrolne, fragmentować dane, dbać o retransmisje, ..
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.