Pytania otagowane jako utf

12
UTF-8, UTF-16 i UTF-32
Jakie są różnice między UTF-8, UTF-16 i UTF-32? Rozumiem, że wszystkie będą przechowywać Unicode i że każdy używa innej liczby bajtów do przedstawienia znaku. Czy istnieje korzyść z wyboru jednego nad drugim?
486 unicode  utf-8  utf-16  utf  utf-32 


5
Różnica między UTF-8 i UTF-16?
Różnica między UTF-8 i UTF-16? Dlaczego tego potrzebujemy? MessageDigest md = MessageDigest.getInstance("SHA-256"); String text = "This is some text"; md.update(text.getBytes("UTF-8")); // Change this to "UTF-16" if needed byte[] digest = md.digest();
137 java  unicode  utf-8  utf-16  utf 1
Kodowanie Unicode dla literałów ciągów w C ++ 11
Po pokrewnym pytaniu chciałbym zapytać o nowe typy literałów znakowych i łańcuchowych w C ++ 11. Wygląda na to, że mamy teraz cztery rodzaje znaków i pięć rodzajów literałów tekstowych. Typy postaci: char a = '\x30'; // character, no semantics wchar_t b = L'\xFFEF'; // wide character, no semantics char16_t …

6
Ile znaków można odwzorować za pomocą Unicode?
Proszę o policzenie wszystkich możliwych prawidłowych kombinacji w Unicode z wyjaśnieniem. Wiem, że znak można zakodować jako 1, 2, 3 lub 4 bajty. Nie rozumiem też, dlaczego bajty kontynuacji mają ograniczenia, mimo że początkowy bajt tego znaku określa, jak długo powinien być.
83 unicode  utf-8  utf 
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.