Pytania otagowane jako scalar

17
Stałe PHP zawierające tablice?
To się nie udało: define('DEFAULT_ROLES', array('guy', 'development team')); Najwyraźniej stałe nie mogą przechowywać tablic. Jaki jest najlepszy sposób na obejście tego? define('DEFAULT_ROLES', 'guy|development team'); //... $default = explode('|', DEFAULT_ROLES); To wydaje się niepotrzebnym wysiłkiem.
407 php  arrays  constants  scalar 

15
Konstruowanie pand DataFrame z wartości w zmiennych daje „ValueError: Jeśli używasz wszystkich wartości skalarnych, musisz przekazać indeks”
To może być proste pytanie, ale nie mogę wymyślić, jak to zrobić. Powiedzmy, że mam dwie zmienne w następujący sposób. a = 2 b = 3 Chcę zbudować DataFrame z tego: df2 = pd.DataFrame({'A':a,'B':b}) To generuje błąd: ValueError: Jeśli używasz wszystkich wartości skalarnych, musisz przekazać indeks Próbowałem tego także: df2 …

13
python: jak rozpoznać, czy zmienna jest tablicą czy skalarem
Mam funkcję, która przyjmuje argument NBins. Chcę zadzwonić do tej funkcji za pomocą skalara50 lub tablicy [0, 10, 20, 30]. Jak mogę określić w ramach funkcji, jaka jest długość NBins? lub powiedział inaczej, jeśli jest to skalar lub wektor? Próbowałem tego: >>> N=[2,3,5] >>> P = 5 >>> len(N) 3 …

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.