Pytania otagowane jako ruby

Ruby jest wieloplatformowym, zorientowanym obiektowo, dynamicznym, zorientowanym obiektowo językiem interpretowanym, stworzonym przez Yukihiro Matsumoto (Matz) w 1995 roku. Tag [ruby] służy do pytań związanych z językiem Ruby, w tym jego składnią i bibliotekami. Pytania Ruby on Rails powinny być oznaczone tagiem [ruby-on-rails].14
Jak rozumieć zero vs. pusta vs. pusta w Ruby
Znalazłem się wielokrotnie szuka jasnego zdefiniowania różnic nil?, blank?oraz empty?w Ruby on Rails. Oto najbliższy, jaki przyszedłem: blank?obiekty są fałszywe, puste lub zawierają spacje. Na przykład "", " ", nil, [], i {}są puste. nil? obiekty są instancjami NilClass. empty?obiekty są specyficzne dla klasy, a definicja różni się w zależności …
1129 ruby-on-rails  ruby 

12
Jak ustawić --no-ri --no-rdoc jako domyślną instalację gem?
Nie używam danych wyjściowych RI lub RDoc z klejnotów, które instaluję na moim komputerze lub na obsługiwanych przeze mnie serwerach (używam innych środków dokumentacji). Każdy klejnot, który instaluję, domyślnie instaluje dokumentację RI i RDoc, ponieważ zapomniałem ustawić --no-ri --no-rdoc. Czy istnieje sposób, aby ustawić te dwie flagi jako domyślne?
1041 ruby  rubygems 


10
Zrozumienie tokenu autentyczności Railsów
Mam wiele problemów związanych z tokenem autentyczności w Railsach, tak jak wiele razy. Ale tak naprawdę nie chcę po prostu rozwiązać tego problemu i kontynuować. Naprawdę chciałbym zrozumieć token autentyczności. Cóż, moje pytanie brzmi: czy masz jakieś pełne źródło informacji na ten temat, czy poświęciłbyś czas na szczegółowe wyjaśnienie tutaj?
8
Co oznacza% w (tablica)?
Patrzę na dokumentację FileUtils. Jestem zdezorientowany następującą linią: FileUtils.cp %w(cgi.rb complex.rb date.rb), '/usr/lib/ruby/1.6' Co %wznaczy Czy możesz wskazać mi dokumentację?
835 ruby  arrays  string  notation 


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.