Pytania otagowane jako keyword

Słowa kluczowe to specjalne słowa używane jako identyfikatory przez język. Są to zarezerwowane słowa akceptowane przez kompilator lub interpreter, dlatego nie powinny (lub nie mogą) być używane jako nazwa zmiennej lub funkcji.

22
Do czego służy zmienne słowo kluczowe
W pracy dzisiaj spotkałem volatilesłowo kluczowe w Javie. Nie znając go zbyt dobrze, znalazłem wyjaśnienie: Teoria i praktyka Java: zarządzanie zmiennością Biorąc pod uwagę szczegółowość, w której artykuł wyjaśnia dane słowo kluczowe, czy kiedykolwiek go używałeś, czy widziałeś przypadek, w którym możesz użyć tego słowa kluczowego we właściwy sposób?

7
Odpowiednik „kontynuuj” w Ruby
W C i wielu innych językach istnieje continuesłowo kluczowe, które użyte w pętli przeskakuje do następnej iteracji pętli. Czy jest jakiś odpowiednik tego continuesłowa kluczowego w Ruby?
648 ruby  keyword  continue 


5
Różnica słów kluczowych „nazwa typu” i „klasa” w szablonach?
W przypadku szablonów widziałem obie deklaracje: template < typename T > template < class T > Co za różnica? A co dokładnie oznaczają te słowa kluczowe w poniższym przykładzie (zaczerpniętym z niemieckiego artykułu w Wikipedii na temat szablonów)? template < template < typename, typename > class Container, typename Type > …
504 c++  templates  keyword 


8
Co robi słowo kluczowe PHP „var”?
To prawdopodobnie bardzo trywialne pytanie, ale nie znalazłem odpowiedzi ani w wyszukiwarkach internetowych, ani na php.net. Proszę, proszę kierujcie mnie tam, gdzie mogę o tym przeczytać, jeśli nie macie czasu na wyjaśnienia. Co oznacza słowo kluczowe „var” w PHP? Czy są jakieś różnice między PHP4 i PHP5?
427 php  keyword 


7
Zrozumienie ukrytego w Scali
Przechodziłem przez samouczek Scala playframework i natrafiłem na ten fragment kodu, który mnie zastanawiał: def newTask = Action { implicit request => taskForm.bindFromRequest.fold( errors => BadRequest(views.html.index(Task.all(), errors)), label => { Task.create(label) Redirect(routes.Application.tasks()) } ) } Postanowiłem więc to zbadać i natknąłem się na ten post . Nadal nie rozumiem. Jaka …12
C #: „is” słowo kluczowe i sprawdzanie, czy nie
To głupie pytanie, ale możesz użyć tego kodu, aby sprawdzić, czy coś jest określonego typu ... if (child is IContainer) { //.... Czy istnieje bardziej elegancki sposób sprawdzenia wystąpienia „NIE”? if (!(child is IContainer)) { //A little ugly... silly, yes I know... //these don't work :) if (child !is IContainer) …
287 c#  casting  keyword 

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.