Pytania otagowane jako studio-lighting

Od prostych do skomplikowanych konfiguracji, jeśli obejmuje techniki i sprzęt niezbędne do sztucznego oświetlania obiektów lub ludzi w środowisku studyjnym, ogólnie uważa się, że jest to oświetlenie studyjne.
2
Czym jest „wtapianie” światła?
Kiedy czytam instrukcje dotyczące ustawień oświetlenia, często widzę odniesienie do „wtapiania” tego lub innego światła. Mam kilka pomysłów, co to znaczy: na przykład wyobrażam sobie, że wezmę latarkę i zamiast trzymać ją prostopadle do ściany, aby zrobić koło, obracam światło „w dół ściany”, aby utworzyć parabolę i ma przedłużony opad.
5
Jakie są zalety i wady używania wyzwalacza optycznego do oświetlenia zewnętrznego?
Czytałem o różnych rodzajach zestawów oświetleniowych. Czytałem o używaniu wyzwalaczy optycznych do zestawów oświetlenia zewnętrznego. Pozwoliłoby mi to używać lampy błyskowej w aparacie (lub lampy błyskowej zamontowanej) bez konieczności inwestowania w części kompatybilne z TTL. Używam Nikona d50, który nie obsługuje tego po wyjęciu z pudełka. Jakie są zalety i …5
Jak zacząć korzystać ze strobów?
Mam ze sobą aparat Canon Rebel T2i z obiektywem Kit i obiektywem 50 mm 1.8. Chcę zacząć od strobów. Rzecz w tym, że nie mam pojęcia o wszystkich rzeczach, których potrzebowałbym, takich jak piloty, światła, lampy itp. Czy ktoś może więc polecić, w którą stronę wybrać najważniejsze rzeczy, których będę …

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.