Jak stracić manboobs?


62

To pytanie jest krępujące jak diabli, ale to dla mnie prawdziwy problem. Często spadam, ponieważ ludzie mówią, że to dobrze, ale różni ludzie mówią różne rzeczy - wyciskanie na ławce sprawi, że będą bardziej zauważalne lub że poprawią je. Robię też 45-60 minut na pochylni, dokładnie tak samo z wyciskaniem na ławce w pozycji odwróconej.

Po prostu nie wiem, co czyni to lepszym, a co gorszym.


19
Nic nie jest krępujące w przypadku męskich cycków ... szczególnie nie w kontekście tego, jak się ich pozbyć. Po to tu jesteśmy.
Nathan Wheeler,

8
Odpowiedź md5sum ładnie podsumowuje. Warto zauważyć, że nie ma czegoś takiego jak redukcja miejsc. Wykonywanie wielu ćwiczeń klatki piersiowej nie spowoduje utraty tłuszczu na klatce piersiowej. Twoje ciało sam zdecyduje, jaki tłuszcz spalić jako pierwszy.
whaley

@ whaley tak, jestem dość zmartwiony, że najpierw schudnę gdzie indziej i sprawię, że będą bardziej zauważalne przez tygodnie / miesiące
harry 10'11

5
@harry - nie martw się o to. Kogo to obchodzi? Po prostu trzymaj się swojej rutyny i pracuj nad nią, aż uzyskasz pożądane ciało.
Nathan Wheeler,

Odpowiedzi:


62

Jeśli masz „męskie piersi”, jedynym praktycznym „lekarstwem” jest schudnięcie. Twoja jedyna inna opcja to chirurgia plastyczna. Rozpoczynając odchudzanie, musisz pamiętać, że ciało usunie tłuszcz z dowolnego miejsca i możesz upuścić spodnie, zanim zobaczysz zauważalny spadek tłuszczu tam, gdzie chcesz.

Wykonywanie ćwiczeń takich jak motyle i wyciskanie na ławce sprawi, że (z braku lepszego terminu) twoja klatka piersiowa będzie trudniejsza. Zbuduje większe stężenie mięśni pod górną częścią tłuszczu, powodując efekt liftingu, dzięki czemu nie będą tak obwisłe, ale w ogóle nie zmniejszą ich wielkości.

Po prostu trzymaj się diety i programu fitness, a problem rozwiąże się wkrótce. A jeśli robisz wyciskanie na ławce i takie tam, po ich odejściu będziesz miał po prostu fajne osobniki do wygięcia i pochwalenia się dla pań, więc idź i opracuj wszystko, co chcesz lub musisz poćwiczyć, aby uzyskać ładnie zaokrąglone, ćwiczenia całego ciała.


3
Tak. Był w połowie pisania „tej samej” odpowiedzi. :-)
G__

5
@Greg - LoL ... nie nienawidzisz tego: D
Nathan Wheeler

1
dzięki, hmmm perkier, to miałoby negatywny wpływ, prawda?
harry

9
@harry - to całkowicie zależy od tego, jak postrzegasz swoje ciało, prawdopodobnie sprawi, że będą bardziej wyraźne, ale także bardziej solidne. Ostatecznie, moim zdaniem, wziąłbym teraz możliwe negatywne skutki uboczne dla niesamowitego zwrotu w końcu, ponieważ gdy schudniesz i zyskujesz mięśnie, będziesz miał po prostu ładny zestaw Pecs zamiast man-boobs
Nathan Wheeler,

1
Sen jest również ważny dla zrównoważenia hormonów. Za dużo tłuszczu, a twoje ciało zaczyna produkować więcej estrogenu i mniej testosteronu (stąd piersi). Wystarczająca ilość snu i ćwiczeń przywróci te poziomy do normy.
Evan Plaice,

16

Gwałtownie zgadzając się z odpowiedzią Nathana Wheelera, sformułuję nieco inaczej. „męskie piersi” są grube. Miałem je, a kiedy byłem cięższy, nawet trochę wisiały. W ogóle nie pochlebia.

Niestety nie ma sposobu, aby celować w utratę masy ciała w danym obszarze ciała. Jedyne, co możesz zrobić, to stracić tłuszcz, a man-boob i keg abs (obszar moich problemów) znikną. Najlepszym sposobem radzenia sobie z tłuszczem jest dieta.

Teraz, jeśli chcesz czegoś imponującego po zniknięciu tłuszczu, musisz wzmocnić mięśnie pod tłuszczem. Grupy mięśni mogą być celem, a wyciskanie na ławce to doskonały sposób na poprawę klatki piersiowej.

Co do tego, jak stopiły się moje ludzkie piersi (wciąż trochę w toku):

  • Jeśli zwisają, przestają
  • Cała klatka piersiowa będzie wyglądać na większą, jeszcze nie dość jędrną, ale o wiele bardziej imponującą niż kiedyś
  • Klatka piersiowa znów będzie się zmniejszać, ale gdy tłuszcz zostanie spalony, pozostawia mięśnie
  • Teraz wyglądają jak pecs. Nie są masywne, ale z czasem poprawią się, gdy mięsień będzie silniejszy.

To samo stanie się z moim abs beczki. Moja choroba „dunlap” zniknęła (gdzie twój brzuch „przylgnął” do paska), a rdzeń poniżej linii pasa jest napięty i prawy. Niestety powyżej linii pasa mam guzek tłuszczu - powoli, ale z pewnością kurczy się. W końcu zacznie wyglądać jak abs, ale dla mojego ciała jest to ostatnie miejsce, w którym trzyma się mój tłuszcz. Naprawdę chciałbym móc celować w utratę wagi, ale najlepsze, co mogę zrobić, to zostawić coś mocnego, gdy tłuszcz zostanie spalony.


1
Heh ... +1 za dobrą odpowiedź i + ∞ za chorobę Dunlapa. Dawno nie słyszałem tego terminu. :)
eykanal

1
Mój współpracownik nazywał to „chorobą białego człowieka” i na pewno każda biała osoba w tej pracy była bardzo otyła. Niestety w tym czasie byłem jednym z nich.
Berin Loritsch,

„nawet wisieli trochę. Wcale nie pochlebiali”. - stłumić ... niemiecki ... pun ... guuuh. X)
Raphael,

6

Początkowo zgodziłem się w 100% z Nathanem, w zasadzie nie ma metody redukcji plam i będziesz musiał skupić się na diecie i ćwiczeniach, aby rozwiązać problem. Natknąłem się jednak na inne potencjalne rozwiązanie: ginekomastię .

Ginekomastia […] to nieprawidłowy rozwój dużych gruczołów sutkowych u mężczyzn, powodujący powiększenie piersi.

W obu przypadkach zaleciłbym wizytę u dr, aby zbadać objawy i upewnić się, że jesteś w wystarczająco dobrym stanie, aby rozpocząć intensywny program ćwiczeń.


3
Nie musisz się martwić ginekomastią, chyba że piersi nadal tam są, po tym, jak wyszczupliłeś się do idealnego sześciopakowego abs.
każdy

Cóż, nie mam podpuchniętych sutków, więc chyba jestem przed tym bezpieczny.
Berin Loritsch

6

Około rok temu miałem „moobs”. Były druzgocące, zwłaszcza w wieku 15/16 lat i w piekle (liceum).

Tak czy inaczej mam operację liposukcji z redukcją piersi i na początku wszystko było dobrze, ale wkrótce po utrzymaniu złych nawyków żywieniowych i braku ćwiczeń odzyskałem je. Zdecydowanie nie tak duże jak wcześniej, ale co prawda trochę się powiększyły.

Poi tej historii jest przed zabiegiem chirurgicznym (jeśli chcesz) PROSZĘ upewnić się, że dostosujesz dietę i wzorce ćwiczeń lub jedyny efekt, jaki przyniesie to na twój portfel.


2

Jakie masz „męskie piersi”? Jeśli jest to spowodowane tłuszczem, możesz stracić go poprzez cardio, pamiętaj, że nie ma miejsca na redukcję tłuszczu, tracisz go wszędzie lub nigdzie. Ćwiczenia z obciążeniem piersiowym, takie jak wyciskanie na ławce, sprawią, że twoja klatka piersiowa będzie bardziej napięta, ale nie pozbędzie się tłuszczu.

Teraz występuje stan zwany ginekomastią. Jeśli tak, to żadna ilość ćwiczeń nie pomoże, a jedynym rozwiązaniem jest badanie plastyczne. Osoby cierpiące na ginekomastię mają faktyczny nadmiar tkanki piersi w klatkach piersiowych, może się to zdarzyć z powodu genetyki lub stosowania sterydów. Mój był genetyczny i nie straciłem cycków, dopóki nie dostałem operacji przez prawie 9 tysięcy w Nowym Jorku.

Procedura składa się z lipo w celu usunięcia istoty tkanki i tłuszczu, a następnie wykonuje się wycięcia pod sutkiem w celu usunięcia gruczołów piersiowych. Zostało tam trochę tłuszczu i tkanek, aby zapobiec wjazdowi do jaskini. Regeneracja trwa około miesiąca, w czasie którego można zapomnieć o ćwiczeniach, a uczucie nie wraca do tego obszaru nawet przez rok.

Ludzie, którzy mają ginekomastię z powodu genetyki, rozwijają ją na początku okresu dojrzewania i nigdy nie ustępuje ćwiczeniom, ponieważ nie można spalić tkanki.


Czy istnieje link do pomocy technicznej, który możesz podać pod warunkiem, o którym wspominasz?
Freakyuser

@Freakyuser po prostu google „gynecomastia” to dobrze zrozumiany problem i istnieje wiele zasobów na ten temat w Internecie
user6427

2

Byłem także jednym z tych, którzy cierpieli z powodu cycków Gyno / Man / Moobs / Gynecomastia (teraz wszyscy wiemy, co to było). Próbowałem wszystkiego, co mi powiedziano, i odkryłem, że tak wielu ludzi nawet nie rozumie, że istnieją różne rodzaje ginekomastii . Ludzie mówili po prostu, schudnąć i ćwiczyć w klatce piersiowej, brać pigułki antyestrogenowe, jeść odpowiedni rodzaj jedzenia. Wszystko to działa, ale ważne jest to, że nie działają one dla wszystkich z powodu różnych rodzajów ginekomastii.

Sugeruję każdemu, aby zdiagnozował go lekarz, wiedział, jaki typ piersi masz u mężczyzny (może to być po prostu gruba skrzynia), a następnie poszukać planu działania.

Możesz być najlepiej zdefiniowanym facetem na siłowni, wykonując wszystkie te ćwiczenia, ale twoja klatka piersiowa nadal nie będzie kształtować tak, jak chcesz. Jest to głównie wieloogniskowe podejście do zmniejszania wyglądu męskich piersi.


0

Również w porozumieniu z Nathan Wheelers odpowiedz. Dodałbym, że warto przyjrzeć się HIIT lub treningowi interwałowemu o wysokiej intensywności. Badania wykazały, że jest to bardziej efektywne w spalaniu tłuszczu niż po prostu uderzanie w bieżnię przez długi czas.

Moją ogólną zasadą dotyczącą utraty wagi jest to, że ilość, którą jesz, kontroluje to, co ważysz. Wypracowana ilość kontroluje, czy zamieni się w tłuszcz czy mięsień. Nie jest to do końca prawda, ale jest to całkiem niezły przewodnik.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.