Dlaczego bieganie powoduje, że musisz kupować?


55

Więc zawsze zastanawiałem się, co z bieganiem sprawia, że ​​musisz iść do łazienki? Dlaczego wydaje się, że przyspiesza on postęp każdego ... no wiesz ... A może jestem jedynym, z którym się to zdarza?

Pytam poważnie, chcę wiedzieć dlaczego!


28
To naprawdę kiepskie pytanie ... :-p
JasCav,

Dobry powód do biegania na bieżni!
Chris S

Jako ktoś, kto pracuje nad bardziej konsekwentnym bieganiem, z pewnością cieszę się, że natknąłem się na to pytanie.
Paperjam

Mam ten sam problem. Myślę, że osobiście jest to zdrowe, ponieważ nie toleruję laktozy (twardy rdzeń) i czasami bardzo trudno jest mi chodzić do łazienki, odkąd biegam (i jem dla siebie). Byłem o wiele bardziej regularny, może zbyt regularne i czuję się świetnie!

Radzą sobie z tym nawet elitarni biegacze tacy jak Paula Radcliffe !! youtube.com/watch?v=W6I2-YP42rs
Jason

Odpowiedzi:


49

Nie tylko ty to się zdarza, ćwiczenia są jednym z najlepszych naturalnych środków przeczyszczających.

Co znalazłem interesujący jest fakt, że każda aktywność fizyczna może pomóc zapobiegać zaparciom, ponieważ to nie tylko fizyczne zbiórkach jelita od biegu, który rozluźnia rzeczy, dwukropek także dostaje stymulowane więc może zarówno wchłonąć składniki odżywcze musisz chwilę efektywniej ćwicząc i wydalając odpady. Tak więc, każdy ćwiczenia rzeczywiście mają działanie przeczyszczające.

Z kliniki Mayo:

Aktywność fizyczna zwiększa aktywność mięśni w jelitach. Staraj się dopasować do ćwiczeń przez większość dni w tygodniu.


2
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​bieganie ma wyjątkowo silny efekt, który znacznie wykracza poza ogólne działanie przeczyszczające
David LeBauer

1
Ciężkie przysiady. Jeśli wcześniej nie byłeś w łazience, cóż, po secie lub dwóch, czas odpoczynku trochę się wydłuża ...
Markus Wall

6

Może to być połączenie biegania i diety. Zasadniczo powinieneś trzymać się z dala od diety o wysokiej zawartości błonnika i tłuszczu na 24 godziny przed długim biegiem. Polecam również powstrzymywać się od błonnika i tłuszczu, dopóki nie ukończysz regularnego biegu w ciągu dnia.


Bardzo wysoka zawartość białka może również powodować problemy, ponieważ białko bardzo wolno trawi, ale wiele z nich może się różnić w zależności od osoby. Dla różnych przyjaciół i grup biegowych, które prowadziłem wcześniej, zwykle mówię ludziom, żeby poeksperymentowali trochę podczas treningu, aby wiedzieli, co im się nie udaje w dzień wyścigu.
nurdyguy

5

„Kłusaki biegacza” lub wzrost potrzeby trafienia w port-a-John podczas lub po biegu najczęściej przypisuje się ogólnemu zmniejszeniu przepływu krwi do jelit, zmienionym hormonom i poziomom wchłaniania oraz „popychaniu” jelito (pomyśl o tym, co dzieje się z butelką z keczupem, gdy odwrócisz ją do góry nogami i uderzysz).

Oto link do krótkiego artykułu, który idzie nieco głębiej.


„Kłusaki biegacza” są w rzeczywistości (zwykle) z powodu nadmiernego nawodnienia. Biegacze mają tendencję do nadmiernego przygotowania się do dużego wyścigu i często mogą pić za dużo wody. To skutkuje powyższym. Czytałem jakiś artykuł w Runner's World jakiś czas temu, ale wydaje się, że nie mogę go znaleźć.
nurdyguy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.