Czy jest jakaś korzyść z „prawdziwego” biegania na świeżym powietrzu w porównaniu z bieganiem na bieżni w siłowni?


80

Jestem leniwą osobą, więc bieganie podczas pobytu w tym samym miejscu przemawia do mnie.
Czy warto rozważyć bieganie poza domem, oprócz estetyki i odczuwania wiatru we włosach?

Odpowiedzi:


80

Wolę biegać na zewnątrz z kilku powodów ...

 • Może utrzymywać twój umysł nieco bardziej zaangażowany niż podczas korzystania z bieżni (tj. Podczas robienia scenerii itp.) (I prawdopodobnie trzymaj go z dala od tego, że ćwiczysz).
 • Możesz gdzieś iść i zobaczyć rzeczy inne niż wnętrze siłowni.
 • Jak wspomniał Greg, naturalne zalety świeżego powietrza i słońca są ogromnym plusem i nie należy ich lekceważyć.
 • Możesz wyznaczać trasy, korzystając ze ścieżek rowerowych, dzielnic / bloków miejskich, wzgórz itp., Aby śledzić postępy, a także zmieniać rzeczy, aby były interesujące.
 • Mniej prawdopodobne jest odejście. Możesz łatwo zeskoczyć z bieżni, ale po joggingu w jednym kierunku musisz pobiec z powrotem. ;)

34
+1 za „mniej prawdopodobne, że rzucisz” - pewnego dnia przebiegłem 5 mil (co mogę dość łatwo zrobić). Nie zwracałem zbytniej uwagi, po prostu cieszyłem się pięknym dniem. Potem zdałem sobie sprawę, że muszę uciekać. Następnego dnia wziąłem wolne od biegania ...
JasCav,

32
Co to za świeże powietrze i słońce, o którym mówisz, jak my, londyńczycy, możemy je zdobyć
Chris S

7
lubię bieżnie, ponieważ nie pozwalają ci zwolnić!
Moz

1
@moz dobry punkt, ale mnie nie przekonwertujesz! ;)
Gary

3
+1 za „utrzymywanie zaangażowania umysłu”. Znudziło mnie bezsensowne bieganie na bieżni (a tor nie jest dużo lepszy), daj mi brzeg rzeki lub park każdego dnia!
VPeric

50

Kilka zalet biegania na świeżym powietrzu:

 • Sunshine (zdobądź witaminę D!)
 • W zależności od poziomu smogu oraz czystości i systemu filtracji powietrza na siłowni prawdopodobnie na zewnątrz jest świeższe powietrze.
 • Jeśli uruchomisz „boso” (np. Vibrams) na zabrudzeniach / trawie, dostaniesz dodatkową pracę stabilizującą.
 • Jeśli zostaniesz ścigany przez psa, będziesz miał dodatkową motywację, aby naprawdę zwiększyć swoje szanse na 100%! :-)

2
Co powstrzymuje cię przed bieganiem boso po bieżni? Z wyjątkiem ludzi, którzy patrzą na ciebie z dziwnymi wyrazami twarzy :)
Jonas

3
@Jonas - Nic oprócz własnej samoświadomości! :-), ale bieżnia jest równą stałą powierzchnią. Nierówność szlaku lub pola zapewnia ćwiczenie stabilizujące.
G__

3
Nie możesz prześcignąć psa. Ostatnim razem, gdy mnie ścigano, nie mogłem prześcignąć psa. Jeśli chce cię zaatakować, zrobi to.
JoJo

1
-1 Słońce może być również szkodliwe, poziomy smogu na zewnątrz mogą być gorsze, boso może prowadzić do obrażeń (szkło, paznokcie, skały itp.), Odniesienie do psa jest bezcelowe.
Aaron McIver

2
Komentarz Aarona zasługuje na (-1)
The Chaz 2.0

32

Przeczytałem dobry artykuł / opracowanie na ten temat, ale nie mogę teraz znaleźć linku do tego. Ogólny pomysł na krytykę bieżni, który pamiętam, polegał na tym, że ruch nie jest tak naturalny, jak się wydaje, ponieważ bieżnia porusza nogą do tyłu zamiast mięśni, a to najwyraźniej może powodować nierównowagę siły.


Bieżnia działa, nie taki świetny pomysł

 • różnice biomechaniczne, które mogą prowadzić do obrażeń
 • gdy jest zmęczony, kontakt z podłożem jest dłuższy na bieżni niż nad ziemią

Czy bieganie na bieżni jest złe?

 • „... badania nie przynoszą rozstrzygnięcia, jeśli chodzi o ustalenie, czy bieżnie są lepsze dla twoich stawów niż bieg na bieżni”.

1
Kilka wad to twardość bieżni, która jest dość trudna dla stawów. Jak na ironię, to zawsze ci, którzy nie są w stanie poradzić sobie z obciążeniami, zaczynają ćwiczyć na bieżni ... Nie martwię się o brak równowagi sił, ale bieżnia prawdopodobnie sprawia, że ​​biegniesz szybciej niż mógłbyś / powinnaś na zewnątrz. Generalnie radzę każdemu biegać wolniej, chyba że próbujesz poprawić czasy wyścigów
Ivo Flipse

2
W świecie biegaczy był artykuł o kontuzjach na bieżniach, miał więcej informacji niż to: runnersworld.co.za/columns/ask-the-experts/treadmill-truth, ale ten artykuł ma ogólną zasadę. Najwyraźniej mogą wyrządzić długoterminowe obrażenia kolanom
Chris S

3
Słyszałem to wcześniej, ale nigdy tego nie rozumiałem. Z punktu widzenia fizyki jedyną różnicą między bieżnią a bieganiem na zewnątrz (prosto, po płaskiej ścieżce) powinien być opór wiatru. To tylko punkt odniesienia, prawda? Czego mi brakuje?? (To jest raz, kiedy faktycznie
biegasz

2
Masz rację @Molomby. Istnieje wiele różnic między bieżnią a bieganiem na świeżym powietrzu, ale prosty fakt, że pas bieżni się porusza, nie jest jednym z nich. Twoja stopa odciągana przez bieżnię jest fizycznie równoważna z twoją stopą utrzymywaną w miejscu przez ziemię, gdy pęd unosi twoje ciało do przodu. Galileo dobrze wyjaśnił tę fizykę.
bdsl

@Molomby Moje obliczenia z tyłu koperty mówią, że opór wiatru kosztuje tylko do 32 kalorii na kilometr.
Vaelus

22

Przed zwolnieniem bieżni zwrócę uwagę na kilka zalet biegania na [własnej] bieżni:

 • Nawet powierzchnia, więc ryzyko obrażeń (na przykład potknięcia) jest zmniejszone
 • Mniejszy wpływ na kolana i stopy - bez betonu
 • W przypadku dłuższych serii nie musisz martwić się toaletą ani nosić przy sobie napojów
 • Dokładniejszy pomiar czasu i odległości, który pomaga w samodoskonaleniu
 • Nie jest wymagane bieganie pod górę, chyba że wybierzesz - jeśli nie lubisz biegania pod górę
 • Szybsze treningi, jeśli nie musisz jechać do swojej lokalizacji, aby biegać

Ale główne wady bieżni:

 • Demotywujące powtarzające się nudy, chyba że naprawdę je zmienisz
 • Patrzysz na ścianę / Sky news / CNN przez 20 minut
 • Mniej intensywne ćwiczenia
 • Brak zmian w nowych biegach lub śledzenie się za pomocą GPS
 • Brak możliwości biegania „społecznościowego”
 • Początkowy koszt

Wolę bieżnie na krótkie lub interwałowe biegi treningowe, a na wolnym powietrzu na dłuższe biegi.


1
Wpływ na kolana i stopy nie jest ani lepszy, ani nawet gorszy na bieżni. W drewnianej desce, po której biegasz, nie ma nic miękkiego. Jeśli chodzi o obrażenia, jeden niewłaściwy krok na bieżni może spowodować o wiele poważniejsze obrażenia niż w przypadku upadku na chodnik lub szlak. Poza tym sposób, w jaki ćwiczysz i buty są znacznie bardziej narażone na obrażenia niż równość powierzchni.
Ivo Flipse

4
Bieżnie @Ivo mają amortyzatory i nie są tak naprawdę deskami. Możesz biegać na zewnątrz, potknąć się na korzeń drzewa itp. Ale zgadzam się, że buty i technika są bardziej prawdopodobne, że powodują problemy
Chris S

Cóż, bieżnie, które widziałem, mają długą drewnianą deskę pod pasem, a amortyzatory to prawdopodobnie „proste” sprężyny. Są tam, więc nie psujesz rzeczy podczas biegania, ale na pewno nie jest to przeznaczone do zmiękczenia lądowań. Ale do licha, tak długo, jak utrzymuje cię w zimie, mówię: idź, to bije nic nie robić!
Ivo Flipse

1
Nie mogę się zgodzić co do części „brak okazji do„ społecznego ”biegania. Mam przyjaciół, którzy biegają ze mną na bieżniach na siłowni i rozmawiają. Nie rozumiem, jak można by to poprawić, biegając na zewnątrz.
Joshua Carmody

Dodałbym, że bieżnia może zmusić cię do większego biegu. To, czy jest to dobra czy zła rzecz, zależy od twoich pragnień, a także od twojej motywacji do utrzymania wyższego tempa.
The Real Bill

10

Dla mnie najlepszą nieestetyczną korzyścią z biegania na zewnątrz jest znacznie lepsze parowanie potu (jeśli pogoda współpracuje), a zatem niższa temperatura ciała podczas całego biegu. Moja siłownia jest klimatyzowana, a otwór wentylacyjny znajduje się w pobliżu mojej ulubionej bieżni - ale nie na tyle blisko, aby zakłócać moje szalone pocenie się. Podczas gdy gdy biegnę na zewnątrz, nawet w nieco wyższej temperaturze, poruszające się powietrze, które przemieszcza się przez moje ciało, plus powiew, robi ogromną różnicę w tym, jak się pocę:

 • Bieżnia: Moja koszulka jest prawie w 90% mokra.
 • Na zewnątrz: moja koszulka jest w 25% raczej mokra.

Z tego powodu bieganie na świeżym powietrzu jest dla mnie „bardziej leniwe”, ponieważ doświadczenie jest o wiele przyjemniejsze, ponieważ nie przegrzewam się tak bardzo.

To powiedziawszy, korzyść z policzalności mojego tempa (ponieważ nie posiadam zegarka GPS) na bieżni jest wielką zaletą i o wiele łatwiej jest trenować w kierunku określonych celów tempa na bieżni.


2
Posiadanie bieżni pomaga jeszcze bardziej w dziale ciepła i potu. W mojej piwnicy mam bieżnię, która pozwala mi skierować na siebie duży wentylator podłogowy, który generuje więcej wiatru niż bieganie i wcale nie muszę nosić koszuli!
Haphazard

Słuszna uwaga! Myślałem głównie o siłowniach, które nie są aż tak fajne i nie mają wielkich fanów wskazujących na bieżnie. Ale tak, bieżnie domowe umożliwiają zasadniczo całkowitą personalizację. Masz świetną konfigurację.
Chelonian

8

Nierówności podłoża na zewnątrz mogą powodować trening różnych mięśni.


To nieprawda, ćwiczysz te same mięśnie.
Boris

Dziwi mnie, że więcej o tym nie wspominało. Pomyślałbym, że jeśli biegniesz na zewnątrz, skręcasz, omijasz pieszych i drzewa, wchodzisz na chodnik i znów w dół itp., Będziesz pracował o wiele bardziej zróżnicowaną grupę mięśni niż bieganie w idealnie prostej linii na treadmil. To powiedziawszy, nie mogę zaoferować żadnych badań ani faktycznych dowodów za lub przeciw temu pomysłowi. (czy ktokolwiek inny? @Boris?)
Molomby

7

Korzystając z punktów orientacyjnych [budynki, drzewa, znaki itp.], Możesz wykonywać sprinty interwałowe łatwiej niż zajmując się ustawieniami bieżni.


1
Twierdziłbym, że najnowocześniejszy sprzęt na siłownię może sobie z tym poradzić
Mild Fuzz

6

Możesz wykonywać wiele zadań, jeśli wybierasz się na zewnątrz!

 • W mojej starej pracy biegłem na pocztę, aby wysyłać pocztę.
 • Możesz zakończyć bieg w sklepie spożywczym, a następnie wrócić do sklepu spożywczego, aby się ochłodzić.
 • Łatwiej jest wykonać trening na wzgórzu w sposób naturalny niż ciągłe naciskanie przycisków na bieżni, szczególnie jeśli chcesz zrobić naprawdę strome podjazd (co może wymagać ustawienia NA ZAWSZE na bieżni)
 • Możesz pobiec do domu przyjaciela / krewnego i poprosić go, aby przygotował ci miły posiłek po biegu ;-), a następnie poprowadziłby cię do domu lub możesz wrócić
 • Możesz rozróżnić świetnych facetów biegających bez koszuli lub pięknych dziewczyn biegających w staniku sportowym (kiedyś widziałem moją wiceprezydentkę ćwiczącą w staniku sportowym w naszej siłowni, to było niezręcznie widzieć tyle skóry u współpracownika ale miała ładną sześciopak ...)

5

Biegam od ponad dwudziestu lat i nie widzę tu wystarczającego nacisku na psychologiczne korzyści płynące z biegania na świeżym powietrzu. Bieganie na świeżym powietrzu to świetny środek na stres, bieganie na bieżni ... nie tyle.


Uważam, że jest to zbyt osobiste, by można było stwierdzić, że jest ogólne. Po biegu na bieżni odczuwam mniej stresu niż jednego na ulicy. zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie muszę walczyć z sygnalizacją świetlną. Nienawidzę na przykład biegać w miejscu.
The Real Bill

@TheRealBill, nie lubisz biegać w miejscu, ale wolisz treadmil? : P (. Tak, tak .. na światłach tylko zabawny sposób, aby umieścić go myślałem.)
Molomby

5

Chodzę na siłownię od około 4 lat, gdzie czasami biegam na bieżni, ale tak naprawdę nie lubię tego przez dłuższy czas. Ale około 3 miesiące temu zacząłem biegać na dworze każdego dnia i całkowicie to uwielbiam.

Dla mnie największym plusem jest to, że muszę zakończyć wybrany przeze mnie tor. Jeśli czuję się dobrze, wybieram dłuższą trasę dookoła parku i nie ma innego wyjścia niż prowadzenie całej sprawy. Na bieżni łatwo jest zatrzymać się z dowolnego powodu (być może trzeba pójść do toalety) i nie wracać. Ale kiedy jesteś 2 mile od domu, wciąż musisz wrócić do domu.

Kolejną świetną rzeczą są punkty kontrolne . Na przykład biegniesz i robisz się naprawdę zmęczony, więc możesz powiedzieć sobie, że mam zamiar pobiec do tego drzewa, a potem zrobić sobie małą przerwę . Daje to znacznie lepszą motywację, gdy biegniesz w kierunku czegoś.

Lub możesz biegać po bardzo długich schodach i powiesz 40 kolejnych kroków i możesz zobaczyć, jak zmierzasz do końca. Podczas biegania na bieżni możesz monitorować tylko czas / odległość, co nie jest tak naprawdę dobrym motywatorem, przynajmniej dla mnie tak nie jest.


3

Ścięgna podkolanowe. Kiedy biegasz na bieżni poziomowej, w zasadzie liczysz na ruchomy pas.

Podczas biegania na zewnątrz pchasz się również do przodu (wyprost bioder), co bardziej rekrutuje ścięgna podkolanowe.

Możesz temu zaradzić, zwiększając nachylenie bieżni, ale wciąż jest to różnica, o której tu nie wspominałem.


+1 - Dokładnie - nie wymaga przedłużania bioder na bieżni, aby napędzać ciało do przodu. Pas robi to wszystko, więc największy mięsień w twoim ciele (pośladek maks.) Nie jest wymagany do przedłużenia nogi na bieżni ...
Mike-DHSc

1

Robię oba. Uważam, że bieżnia jest bardzo dobrą alternatywą w dni przy złej pogodzie. Poza tym mam tendencję do korzystania z bieżni przez jakiś czas, jeśli tylko dochodzę do siebie po kontuzji. Nic nie jest do bani bardziej niż 5 mil od domu / transportu i ponowna kontuzja.

Wadą, przynajmniej dla mnie, jest to, że bieżnie dostarczają aktualnych statystyk dystansu: 1,2 mili ... 1,3 mili .... 1,4 mili ... i statystyki czasu: 25:46, 25 : 47 ....

Jest w tym coś, co całkowicie mi przychodzi do głowy. Mogę biegać przez 30, 40, 50 minut na świeżym powietrzu bez żadnych problemów. Niech obserwuję zegar na bieżni, a coś w tym jest mi w głowie. Po 15 minutach myślę, że nigdy nie uda mi się zrobić 20 minut ... „Masz na myśli, że czuję się tak po 15 minutach? Jak mogę dostać daleko„ x ”?

Trudno nie zauważyć tych niewielkich zmian przyrostowych, ponieważ bieżnia została zaprojektowana tak, aby wyraźnie ją pokazać. Wolałbym, żeby po prostu zapisywał statystyki co około 5-10 minut, a nie zawsze był obecny.

Będąc na zewnątrz, muszę celowo sprawdzić swój monitor fitness pod kątem czasu i / lub kontroli odległości. Przez większość czasu nawet mnie to nie obchodzi. Mogę spojrzeć w dół, szczególnie podczas biegania szlakami lub w miejscu z dużą ilością scenerii, i powiedzieć: „Wow! Minęło już 45 minut ?!”


0

Z pewnością istnieją korzyści w zakresie zapobiegania urazom w zależności od liczby przejechanych kilometrów.

 • Zmiana terenu doskonale nadaje się do wzmacniania wszystkich małych mięśni stabilizujących stopy i nogi.
 • Różnicowanie powierzchni, na którą biegniesz (zmienny bodziec dla twoich nóg) zapewnia, że ​​nigdy nie popadniesz w samozadowolenie i będziesz bardziej odporny na obrażenia.
 • Jest wiele wypadków, które zdarzają się na siłowniach i bieżniach. Uruchomienie przyzwoitego klipu podczas oglądania Netflix zakończy się katastrofą.

Oczywiście dla każdego z tych punktów istnieją kontrargumenty i możesz być bardziej skłonny spaść z bieżni niż zostać napadniętym, jeśli skręcisz źle. Ostatecznie oba środowiska treningowe mają zalety i wady, ale uważam, że korzyści płynące z biegania na zewnątrz znacznie przewyższają korzyści płynące z biegania na bieżni.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.