Jakie ćwiczenia kardio można wykonywać bez siłowni lub sprzętu fitness?


21

Dla zdrowego serca nabrałem nawyku zatrzymywania się na siłowni po pracy i korzystania ze sprzętu fitness (bieżni, maszyny schodowej itp.) Lub korzystania z roweru stacjonarnego, który mam w domu.

Będę jednak miał wakacje w przyszłości, gdzie będę w obcym mieście przez kilka tygodni. Nie będę miał dostępu do siłowni ani sprzętu fitness. Mogę wziąć parę butów do biegania, ale nie sądzę, bym chciał biegać w obcym mieście, a nie jestem zbytnio biegaczem.

Więc, poza bieganiem, jakie inne rodzaje ćwiczeń cardio mogę zrobić na przykład na wakacjach z pokoju hotelowego? Wiem, że przysiady są łatwe, ale czy można je uznać za ćwiczenie cardio?


Na myśl przychodzi prosty podskakujący nóż ... Zdziwiłbyś się, jak szybko możesz przyspieszyć bicie serca. Jedynym minusem jest to, że na dole sąsiedzi mogą nie lubić dodatkowego hałasu.
James Mertz

1
Po prostu pożycz swoje żony Bootcamp / Cardio DVD ;-)
Ivo Flipse

1
Wiem, że nie powiedziałeś żadnego sprzętu, ale pakowanie skakanki nie powinno zajmować zbyt wiele miejsca w bagażu i jest całkiem dobre.
RecursivelyIronic

Odpowiedzi:


11

Ponieważ twoje nogi są największymi grupami mięśni w twoim ciele i mają największy potencjał spalania kalorii, musisz znaleźć ćwiczenie, które przede wszystkim ich dotyczy. Rzucanie się byłoby dobre, nie wymaga dużo miejsca. Chociaż, jeśli planujesz robić dużo chodzenia, uniknę tego, ponieważ możesz być dość obolały od DOMS.

Gdybym był w twojej sytuacji, wziąłbym ze sobą DVD z pilates i to zrobił. To niesamowite, jak bardzo pracujesz nawet przy prostym treningu pilates.


11

Istnieją niezliczone możliwości, które wykorzystują nie / minimalny sprzęt:

  • Jogging, sprint, interwały itp
  • Wchodzenie po schodach
  • Skakanka
  • Burpees (ten zaskoczy cię: spróbuj pokonać 50 tak szybko, jak możesz)
  • Tuck skacze
  • Skoki przysiadów
  • Walka z cieniem
  • Joga mocy
  • Najlepszy ze wszystkich: dowolny czasowy trening obwodu / interwału. Sprawdź Crossfit Bodyweight Workouts PDF za świetną listę.

6

Mogę polecić jedno ćwiczenie, które nie potrzebuje dużo miejsca i sprawdzi wszystkie twoje mięśnie

Chrząszcz spali najwięcej kalorii w krótkim czasie, ponieważ musisz przenieść swój środek masy ciała od ziemi do maksymalnej wysokości, którą możesz doskoczyć. Spróbuj zrobić 10 razy z rzędu i poczujesz, że to trudne zadanie. Spróbuj zrobić 100, a poczujesz, że jest to wspaniałe ćwiczenie cardio, które sprawi, że się pocisz w mgnieniu oka. Jeśli to wciąż za mało, zrób kamizelkę z kamizelką. Nigdy nie ćwiczyłem w domu, co było większym wyzwaniem.


4

Sugerowałbym, żebyś zrobił trochę badań (Google) przed wyjazdem. Będziesz zaskoczony, ile miast ma siłownie. Znalazłem siłownie w miastach takich jak Bangkok, Kapsztad, Amsterdam, które nazwałeś! Sprawdź również w hotelu, czy ma siłownię.

Pamiętaj, że jeśli wybierasz się do hotelu, będą mieli siłownię lub przynajmniej basen. Pływanie to świetne cioio. trening i nie ma wpływu na stawy.

Lub kup sobie skakankę - możesz to zrobić w swoim pokoju hotelowym.

Jeśli w hotelu nie ma basenu, można również popływać w morzu. Jeśli jedziesz gdzieś w Grecji, nie ma prawie żadnych fal, więc świetnie nadaje się do pływania!


0

Wypróbuj Bikram Jogę :) Jest tak dużo cardio, że za taką samą kwotę miałbyś złamane kolana z młynu!


2
Witamy na stronie! Czy możesz wyjaśnić, dlaczego Bikram joga byłaby odpowiednią rutyną kardio? Zaktualizuj swoją odpowiedź i doprecyzuj podstawowe punkty tego, co sugerujesz. Zobacz także nasze faq i przeglądaj witrynę, aby lepiej zrozumieć, czym jest to miejsce i jak działa.
Matt Chan

0

Moim zdaniem wybierz HIIT, który jest najlepszym treningiem, idź na sprint, na którym sprint 100-200 metrów z pełną intensywnością, zwolnij i idź przez 15 sekund, a następnie powtórz 30 razy: P

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.