Czy noszenie obciążników na kostki przez cały dzień będzie miało znaczenie?


21

Gdybym je nosił, gdy nie ćwiczę, jak gdybym je nosił w pracy (pracuję w biurze) lub w domu przez cały dzień, czy byłoby to pasywne ćwiczenie?

Aby oszacować, ile chodzę: Chyba idę do przystanku autobusowego, prawdopodobnie około 100-200 metrów. Wysiąść z autobusu, może 100 metrów. Potem siedzę cały dzień. Ale może idź i porozmawiaj z kimś dwa lub trzy razy - średnia odległość może 5-10 metrów (?). Idź do kuchni lub toalety może trzy razy (piję dużo wody), więc to prawdopodobnie około 50 metrów dalej? Może też pójdę schodami, to 5 pięter w górę iw dół. Prawdopodobnie w sumie jest to zaledwie pół kilometra.

Czy noszenie obciążników na kostki pomogłoby mi się zmotywować, czy nie wystarczy, aby coś zmienić?


Szkoda, że ​​tak naprawdę nie mogę tego przetestować, ponieważ siedzę cały dzień i nie mam obciążników kostek. Ale czy możesz podać szacunkową liczbę kroków, które wykonujesz każdego dnia?
Ivo Flipse

@Ivo: Dodałem kilka szczegółów
stickman

cóż, opinia innych ludzi jest taka, że ​​nosząc ciężary na kostki, to nie pozwala ci rosnąć wyżej ... będziesz rosnąć chmielem (możesz skakać wyżej) ...

Odpowiedzi:


16

About.com ma fajny artykuł na temat obciążników kostek / chodzenia . Oszacowali:

Dodanie wagi pozwoli Ci spalić więcej kalorii na milę, ale tylko około 5-8 kalorii więcej na milę na każde 10 dodanych funtów. Porównaj to do chodzenia na ćwierć mili - osoba o wadze 100 funtów spala 15 kalorii na ćwierć mili w łatwym tempie, podczas gdy osoba o wadze 200 funtów spala 30 kalorii. To zajmuje tylko 5 minut i nie zwiększasz ryzyka obrażeń.

Jest to podobne do pytania o chodzenie po schodach , gdzie obliczyłem, że dodatkowe kalorie po prostu nie są tego warte. To nie jest wymówka, aby przestać wchodzić po schodach, zamiast tego musisz zdać sobie sprawę, że chodzenie tylko 1000 kroków dziennie po prostu nie wystarcza ćwiczeń.

Zwiększenie obciążenia nawet o 20% nadal byłoby równoznaczne z 1200 krokami, podczas gdy prawdopodobnie powinieneś celować w 10.000 kroków . Jak widać, liczba ćwiczeń, które powinieneś wykonywać, jest prawie o rząd wielkości niższa, a samo dodawanie ciężarów nie zmniejszy tego.

Radzę więc nie używać ciężarów, ale znaleźć więcej „wymówek”, by chodzić więcej w ciągu dnia.


17

Kiedy był młodszy, mój sensei ćwiczył z obciążnikami kostek i nadgarstków. Było to wbrew radom jego sensei'a. Robił to dalej, dopóki się nie zużyją (i strzelał z metalowych prętów z dołu, gdy kopał cel), a następnie wymieniał ciężary.

Najważniejsze jest to, że ciało nie jest w stanie poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem tej kończyny. W końcu musiał wymienić obie biodra w późniejszym życiu z powodu nienaturalnych obciążeń obciążających kostkę / nadgarstek na jego ciało.

Jeśli dodasz wagę, użyj czegoś takiego jak kamizelka ważona. Zapewnia bardziej naturalną równowagę ciężaru i nie zakłóca normalnego ruchu nóg i ramion. Dodatkowo, można dodać więcej wagi, gdy jest blisko ciała, niż można się kostek i nadgarstków, zapewniając lepsze wykorzystanie.

To powiedziawszy, zgadzam się z radą Ivo: znajdź więcej wymówek, aby chodzić więcej w ciągu dnia.


1
+1 - Przenoszenie ciężaru na kończyny przez dłuższy czas jest całkowicie nienaturalne. Obciążniki kostek psują krok i w inny sposób powodują okropną nierównowagę podczas naturalnego ruchu.
wdypdx22

4

Tak. Negatywny. Zniszczysz kolana i biodra, jeśli nosisz kostki przez cały dzień. Przez ten czas twoje ciało nie było w stanie wytrzymać nadmiernej masy kończyn.


To dość odważne twierdzenie, że jeśli ciężary są małe, nie ma większego ryzyka niż w przypadku noszenia ciężkich butów wojskowych. Poza tym oznaczałoby to, że nasze ciało nie jest
zmuszone

Tak, zgodzę się, że waga ma znaczenie. Ale także tłuszcz to inna historia. Jest to „naturalna” waga w tym sensie, że jest wewnętrzna, ma inny rozkład i większe wsparcie niż i miałaby zewnętrzna waga. I przypadkiem ludzie przechowują większość nadmiaru tłuszczu w pobliżu rdzenia, a nie kończyn. Więc nasze ciała tak naprawdę nie są przystosowane do magazynowania tłuszczu na kończynach.
moesef

2

Niektóre odpowiedzi twierdzą, że różnica kalorii jest znikoma, ponieważ dodajesz tylko 10 funtów masy, ale ważne jest, aby pamiętać, że ciężary kostek nie są biernie przenoszone w pobliżu środka ciężkości, ale wykorzystują fizykę rotacji ruch, co oznacza, że ​​niewielka waga w dużej odległości (około metra) od środka ciężkości ZNACZY SIĘ znaczący moment bezwładności, co wymaga znacznie więcej pracy i spalania większej ilości kalorii. Liczba spalonych kalorii będzie zależeć od długości nogi.


1
Czy masz jakieś wiarygodne źródła na poparcie swoich roszczeń?
Baarn,

2

Pracuję dla szpitala i noszę ciężarki na kostki przez całą zmianę, czasem 4, 5, 6 dni z rzędu. Idę schodami i idę szybko. Straciłem 12 funtów w ciągu 3 miesięcy, po prostu dodając obciążniki kostek, nawet bez diety. Piję też dużo koksu (dwie puszki dziennie) i wiem, że to nie jest zdrowe, ale nie piję alkoholu, nie jem fast foodów i jestem wegetarianinem.

Ale jeżdżę też na koniach, skaczę na trampolinie i używam obciążników na nadgarstki. Nigdy nie miałem żadnego problemu z ich noszeniem, dopóki noszę bardzo dobre buty do tenisa. Noszę czarny top szkicowników, więc ciężary spoczywają na moich tenisowych butach, a nie na kostkach. Ciężary nawet nie dotykają moich kostek.

Jeździłem konno i skakałem na trampolinie wiele lat przed użyciem obciążników kostek, więc wiem, że ciężary kostek działały. Noszę je tylko w pracy i jeśli moje nogi zaczną czuć się zmęczone, po prostu je zdejmuję. Prawdopodobnie przechodzę od 5 do 10 mil podczas mojej zmiany po całym szpitalu.

Mam naprawdę twarde nogi i nie mam już muffinowego topu. Uwielbiam je nosić, a jeśli ich nie zakładam, czuję się niezrównoważony.

Chowają się pod moimi zaroślami, więc nikt nie wie, że je mam. W każdym razie obciążniki kostek były dla mnie sukcesem. Mam 47 lat i moje jedyne dziecko ma 40 lat, a teraz mam lepsze ciało niż wcześniej. Mój brzuch jest płaski i mam więcej zakrętów niż kiedykolwiek w życiu i faktycznie mam talię.

To są moje własne wyniki. Mam też koleżankę, która jest fryzjerką, która je nosi codziennie i zacząłem je nosić, ponieważ zaczęła wyglądać o wiele mocniej i szczuplej w okolicy nóg i pośladków.

Myślę, że mogą pracować dla niektórych osób. Zdecydowanie dla mnie działają. Kocham miłość, kocham ich.


0

Chyba że się przeprowadzasz, nie widzę, jak ci pomagają. Jeśli nie rozgrzejesz się, a następnie wstaniesz, aby się poruszać, możesz ryzykować większe obciążenie, ponieważ zaangażowane tkanki nie są elastyczne, gdy są zimniejsze.

Trenuję z 15 kg na każdej nodze (złom ołowiu przykręcony do butów grawitacyjnych) i noszę ciężary gdzie indziej do 100 kg. Zrobiłem to przez kilka lat, ale nie noszę ich, dopóki nie jestem ciepły i nie wykonuję podstawowych ćwiczeń na masę ciała. Nawet wtedy najdłużej utrzymywałem je przez godzinę, ale zwykle to o połowę mniej.

Wystarczy.

Wątpię, czy ktoś, kto nie wykonuje aktywnej pracy, ma na sobie jakąkolwiek pozytywną korzyść w ciągu dnia.

To tylko przemyślana opinia, a nie ekspert.


0

Najwyraźniej eksperyment na ptakach, w którym zawieszono 1/10 ciężaru na skrzydłach przez całe dni, zwiększył masę mięśniową o 53% w okresie 15 dni. Jeśli uda ci się znaleźć kostki o masie 1/10 swojej masy ciała, prawdopodobnie możesz powtórzyć ten eksperyment. Wielu kowali robi metalowe ciężarki na kostki, jeśli jesteś ciężki lub możesz po prostu nosić więcej niż 1 kostkę na nogę.

Rola przerostu i rozrostu włókien mięśniowych w przerywanym rozciąganiu mięśnia ptasiego.

W modelu przewlekłego rozciągania rozrost włókien mięśniowych poprzedza przerost włókien [Alway i in. Rano. J. Physiol. 259 (Cell Physiol. 28): C92-C102, 1990]. Badanie to podjęto w celu ustalenia, czy przerywany protokół rozciągania może wywołać przerost włókien bez rozrostu włókien. Waga równa 10% masy ptaka była przymocowana do prawego skrzydła siedmiu dorosłych przepiórek, podczas gdy lewe skrzydło służyło jako kontrola wewnątrz zwierząt. Ciężar przymocowano do skrzydła na 24-godzinne okresy przerywane przerwą na odpoczynek od 48 do 72 godzin. Rzeczywisty czas rozciągania wynosił 5 dni, natomiast długość okresu leczenia wynosiła 15 dni. Masa i długość mięśni znacznie wzrosły 53,1 +/- 9,0 i 26,1 +/- 7,3% w rozciągniętym przednim odcinku grzbietowym. Liczba włókien, która została określona na podstawie sekcji histologicznej w środkowej części mięśnia, nie zmienił się (kontrola 1 651,6 +/- 94,8; odcinek 1 626,0 +/- 70,9). Wolne obszary włókien tonicznych wzrosły znacząco średnio o 28,6 ± 5,7%, podczas gdy szybkie włókna wzrosły o 18,5 ± 8,4% w porównaniu z wartościami kontrolnymi. Średnia powierzchnia włókien (średnia dla włókien wolnych i szybkich) znacznie wzrosła o 27,8 +/- 6,0% w rozciągniętym przednim odcinku grzbietowym. Nie stwierdzono różnic w odsetku wolnych włókien lub gęstości objętościowej tkanek niekontraktowych. Dane te wskazują, że mięśnie dostosowują się inaczej do przerywanego rozciągania niż do przewlekłego rozciągania pomimo równoważnego obciążenia i czasu rozciągania. W przeciwieństwie do przewlekłego rozciągania, 5 dni przerywanego rozciągania powoduje przerost włókien mięśniowych bez rozrostu włókien Wolne obszary włókien tonicznych wzrosły znacząco średnio o 28,6 ± 5,7%, podczas gdy szybkie włókna wzrosły o 18,5 ± 8,4% w porównaniu z wartościami kontrolnymi. Średnia powierzchnia włókien (średnia dla włókien wolnych i szybkich) znacznie wzrosła o 27,8 +/- 6,0% w rozciągniętym przednim odcinku grzbietowym. Nie stwierdzono różnic w odsetku wolnych włókien lub gęstości objętościowej tkanek niekontraktowych. Dane te wskazują, że mięśnie dostosowują się inaczej do przerywanego rozciągania niż do przewlekłego rozciągania pomimo równoważnego obciążenia i czasu rozciągania. W przeciwieństwie do przewlekłego rozciągania, 5 dni przerywanego rozciągania powoduje przerost włókien mięśniowych bez rozrostu włókien Wolne obszary włókien tonicznych wzrosły znacząco średnio o 28,6 ± 5,7%, podczas gdy szybkie włókna wzrosły o 18,5 ± 8,4% w porównaniu z wartościami kontrolnymi. Średnia powierzchnia włókien (średnia dla włókien wolnych i szybkich) znacznie wzrosła o 27,8 +/- 6,0% w rozciągniętym przednim odcinku grzbietowym. Nie stwierdzono różnic w odsetku wolnych włókien lub gęstości objętościowej tkanek niekontraktowych. Dane te wskazują, że mięśnie dostosowują się inaczej do przerywanego rozciągania niż do przewlekłego rozciągania pomimo równoważnego obciążenia i czasu rozciągania. W przeciwieństwie do przewlekłego rozciągania, 5 dni przerywanego rozciągania powoduje przerost włókien mięśniowych bez rozrostu włókien Średnia powierzchnia włókien (średnia dla włókien wolnych i szybkich) znacznie wzrosła o 27,8 +/- 6,0% w rozciągniętym przednim odcinku grzbietowym. Nie stwierdzono różnic w odsetku wolnych włókien lub gęstości objętościowej tkanek niekontraktowych. Dane te wskazują, że mięśnie dostosowują się inaczej do przerywanego rozciągania niż do przewlekłego rozciągania pomimo równoważnego obciążenia i czasu rozciągania. W przeciwieństwie do przewlekłego rozciągania, 5 dni przerywanego rozciągania powoduje przerost włókien mięśniowych bez rozrostu włókien Średnia powierzchnia włókien (średnia dla włókien wolnych i szybkich) znacznie wzrosła o 27,8 +/- 6,0% w rozciągniętym przednim odcinku grzbietowym. Nie stwierdzono różnic w odsetku wolnych włókien lub gęstości objętościowej tkanek niekontraktowych. Dane te wskazują, że mięśnie dostosowują się inaczej do przerywanego rozciągania niż do przewlekłego rozciągania pomimo równoważnego obciążenia i czasu rozciągania. W przeciwieństwie do przewlekłego rozciągania, 5 dni przerywanego rozciągania powoduje przerost włókien mięśniowych bez rozrostu włókien


-1

Przez cały dzień nosiłem 20 funtów. Był to duży stres dla moich kolan, które są całkowicie zdrowe. Teraz noszę tylko 4 funty. To może nie wydawać się dużo, ale minęły 3 dni, a moje nogi wciąż się do nich nie przyzwyczaiły. Biegam z nimi, noszę je do pracy i noszę w domu. Szacuję kolejny tydzień lub dwa i moje nogi przyzwyczają się do nich, jakby były moją własną wagą. O ile nie poćwiczysz z nimi, nie zrobią zbyt wiele.


-1

Kamizelki ważone ludzie. Korzyści, których szukasz w opaskach nadgarstków i nóg, ale mniejsze ryzyko kontuzji, ponieważ ciężar nie jest umiejscowiony w maksymalnym punkcie dźwigni kończyn.


-2

Myślę, że nic ci nie będzie, dopóki będziesz stopniowo narastał. Drastyczny wzrost masy ciała z pewnością może spowodować obrażenia, ale noszenie ich przez pół godziny pierwszego dnia, godzinę drugiego itd., Powolna praca przez cały dzień byłoby w porządku. Jestem pewien. Ciało ludzkie może wiele znieść, po prostu musi się tam powoli dostać.


1
Naprawdę nie odpowiada na pytanie „czy to coś zmieni?”
Eric
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.