Pytania otagowane jako cycling


17
Jak szybko przełączać bufory?
W waniliowym Emacsie muszę to zrobić, C-x ba następnie ręcznie wpisać nazwę bufora, aby przełączyć. Jeśli zapomnę nazwę bufora, muszę nacisnąć przycisk, TABaby wyświetlić listę możliwych uzupełnień. Czy mogę coś zrobić, aby ten proces był szybszy?

12
Jak przełączać się między dwiema lokalizacjami w buforze
Czasami często znajduję się na przemian między dwiema funkcjami, które edytuję w połączeniu ze sobą. W takich sytuacjach żmudne i bolesne jest ciągłe C-s <functionname>przechodzenie do innej funkcji, a następnie znalezienie dokładnego miejsca, które wcześniej edytowałem. Jak ustawić znaczniki, a następnie z łatwością przeskakiwać między dwiema lokalizacjami w buforze?

6
Skutecznie wykorzystując pierścień znaku
Użyłem znaku, aby wybrać regiony bufora. Na przykład wiem, że sekwencji C-<space> C-s foomożna użyć do zaznaczenia całego tekstu między bieżącym punktem a punktem po wyszukiwaniu foo. Niedawno odkryłem istnienie pierścienia znaku, więc mogę C-<space> C-<space>zostawić znak, przesunąć punkt w buforze, a następnie C-u C-<space>odskoczyć. Czy są jakieś sugestie, przewodniki …

2
Jak przewijać wszystkie dostępne pasujące polecenia interaktywne (Mx) za pomocą Helma, a nie tylko mojej historii?
Używam Hełmu do wykonywania uzupełnień dla moich interaktywnych poleceń, ale pozwala mi to na przełączanie między poleceniami, których użyłem w przeszłości (tj. 4 kandydatów). Zamiast tego nie chcę tego zachowania, gdy naciskasz Cn / Cp, powinno ono cyklicznie przewijać wszystkie polecenia dopasowane do wzorca. Jak mogę zmienić to zachowanie?
19 helm  cycling 

5
Ostatnio otwarte pliki w trybie ido
Używam ido-mode, ale jedną rzeczą, której nienawidzę, jest to, że po tym, jak C-x C-fnie mogę używać up/downklawiszy, aby przechodzić między ostatnio otwieranymi plikami, jak kiedyś iswitchb. Jak mogę ustawić, idoaby działało w ten sposób?
12 ido  find-file  cycling 
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.